Algemeen Bedriifsresrleinent Toelating lidmaatschap Beëindiging lidmaatschap Toelating donateurschap Beëindiging donateurschap Liquidatie waarborgsom Beëindiging lidmaatschap en liquidatie waarborgsom ring zijn gebonden en uiteraard bij de bestaande span ningen op de bouwmarkt weinig of geen kans maken op een goedkeuring in de naaste toekomst. In de Kamerzitting van Woensdag 8 December 1954 beeft de Minister naar aanleiding van enige tijdens de algemene beschouwingen gemaakte opmerkingen met be trekking tot de negatieve middelen om de woningbouw te vergroten en tot de beperking van het bouwprogramma, er nog eens op gewezen, dat de groeiende gemeenten nu eenmaal naast woningen ook gebouwen eisen voor handel en nijverheid, maar ook voorzieningen als kerken, scholen, ziekenhuizen en talloze andere gebouwen. Als men dit nalaat, zal men niet bereiken, dat de nieuwe wijken inder daad harmonische woongemeenschappen worden. De Minister gelooft, dat in sommige gevallen zelfs een wijk- gebouw en een bioscoop zo noodzakelijk zijn, dat een absoluut verbod om deze gebouwen te bouwen niet op zijn plaats zou zijn. Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te ver lenen als bedoeld in het Gewijzigd Algemeen Bedrijfs- reglement aan de heer Sj. van der Wal, tot het gaan exploiteren van de Witte Bioscoop te Heerenveen. welke zaak voorheen werd gedreven door de heer J. van der Wal. Voorts heeft het Hoofdbestuur besloten, ten name van de N.V. Theatermaatschappij van de Nederlandsche Bioscoop Trust te Amsterdam in het Bedrij f sregister in te schrijven het Carolus Theater te Nijmegen, welke zaak in de plaats is gekomen van het verwoeste Chicago Theater en tot 1 Januari 1955 tijdelijk werd geëxploiteerd door de thans in liquidatie zijnde Firma Verenigde Nijmeegse Bioscopen. De beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de heer D. Moes te Landsmeer toestemming is ver leend tot het exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop te Landsmeer is vervallen, aangezien genoemde heer niet binnen de gestelde en later verlengde termijn aan een der gestelde voorwaarden heeft voldaan. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 12 Januari besloten toestemming te verlenen als bedoeld in artikel 9 van genoemd reglement, aan: de heer C. J. Broekmeulen te Born tot het gaan exploi teren van een nieuwe permanente bioscoop-A aan de Kapelweg 4c te Born, ter vervanging van de Bioscoop Oliveo aan de Kerkstraat 62 aldaar, zulks onder zekere voorwaarden; de heer J. B. Westland te Wageningen tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het pand van het voormalig Arnhems Theater aan de Ketel straat 13 te Arnhem; de N.V. Gofilex te Utrecht tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het pand Voorstraat 91, ter vervanging van haar exploitatie, genaamd Luxor Theater, aan de Voorstraat 44 te Woerden, zulks onder bepaalde voorwaarden. In haar zitting van 12 Januari heeft de Commissie Nieuwe Zaken afwijzend beschikt op de aanvragen inge diend door: de heer B. A. G. Heemskerk te Amsterdam tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A te Woerden; de Hotelmaatschappij „Gooiland" N.V. te Hilversum tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bio scoop-A aan de Emmastraat/hoek Luitgardeweg aldaar. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 9 Februari besloten wederom toestemming te verlenen als bedoeld in artikel 9 van genoemd reglement, aan de heer Mr. P. A. Meerburg te Amsterdam tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in een daartoe te verbouwen gedeelte van het complex Belle- vue aan de Marnixstraat 400A402 aldaar, zulks onder bepaalde voorwaarden. Tot het lidmaatschap van de Bond is toegelaten op voor waarde, dat hiertegen binnen acht dagen na de verschij ning van deze publicatie geen gegronde bezwaren bij het Hoofdbestuur worden ingediend: de heer Sj. van der Wal. exploitant van de Witlc Bioscoop te Heerenveen. Van het lidmaatschap zijn wegens verlies van de ver eisten daarvoor vervallen: Mevrouw N. C. Minden-Oosterhoorn Ie Amsterdam, voormalig exploitante van een filmimportzaak onder de naam Ralph Minden Films aldaar: de heer J. van der Wal, voormalig exploitant van de itte Bioscoop te Heerenveen de Firma Verenigde Nijmeegse Bioscopen te Nijmegen. voormalig exploitante van het Carolus Theater, het Cen trum Theater en de Corso Bio aldaar. Tot het donateurschap van de Bond is toegelaten op voorwaarde, dat hiertegen binnen acht dagen na de ver schijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren bij het Hoofdbestuur worden ingediend Mevrouw N. C. Minden-Oosterhoorn I Ralph Minden Films), Weteringschans 245 te Amsterdam. Van het donateurschap van de Bond is vervallen: de Melker's Handelsonderneming N.V., Bezuidenhout- seweg 177 te VGravenhage. In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van de heer Jvan der Wal, voormalig exploitant van de Witte Bioscoop te Heerenveen, worden de leden uitge nodigd eventuele vorderingen op dit lid binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Wegens sluiting van de permanente bioscoop Cen traal Theater aan het Maasplein te Ravenstein is, ten gevolge van het verlies der vereisten, van het lidmaat schap van de Bond vervallen verklaard Mevr. de Wed. P. C. Wijnen-Nagelkerken, die als exploitante van ge noemde zaak in 't Bedrijfsregister stond ingeschreven. Naar aanleiding hiervan worden de leden uitgeno digd eventuele vorderingen op Mevr. Wijnen binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsburean in te dienen.

Film | 1955 | | pagina 11