Televisiecommissie Regel 21/22/23 de juiste volgorde is anders. Men star jerst de machine: doofl daarna hel zaallicht, bij voorkeur langzaam, en opent het voordoek zodra het eerste beeld verschijnt. Tegelijk wordt dan 'et geluid in geschakeld. Regel 25 de compressor dient bij voorkeur met behulp van een dwangschake- ling tegelijk met het inschakelen van de voeding van de booglamp Ie worden aangezet. Indien dit niet door de plaat selijke brandweer wordt geëist moet de compressor worden ingeschakeld, voor dat de booglamp wordt ontstoken. Regel 29 in de projectoren mogen geen losse filmspoelen worden gebruikt. Regel 33 bij nieuwe copieën moet gebruik wor den gemaakt van filmsleetjes. die van fluweelband of vilt zijn voorzien. Hegel 35 op brandbaar materiaal komen de woor den ..nitrate film" voor. doch op on brandbaar materiaal bijvoorbeeld de w oorden „safety-film". Regel 37/38 de lusautomaat bedient niet de valklep- pen, maar de motoren en onderbreekt lichtbundel alsmede het belichtings- o lampje van de soundbox (toonkop). Regel 42 hel geluid bevindt zich op een afstand van 20 beeldjes vóór hel bijhorende beeld. Regel 45 blijkens regel 12 is hier sprake van H 1-projectie. Regel 49 het is niet toegestaan start- of overneem- tekens door middel van kruizen in de film aan te brengen. Dit dient te ge schieden met behulp van uitgeponste ronde stukjes zwartfilm. Wanneer deze bijvoorbeeld in een donkere scène zijn aangebracht kan daaromheen zo nodig een kringetje worden ingekrasl, teneinde de zichlbaaiheid te vergroten. (Dit alles wanneer geen fabriekstekens aanwezig zijn!) Kegel 51 wanneer start- ol' overneemtekens op de juiste wijze zijn aangebracht, ontstaan geen lichtflitsen op hel doek. Eveneens kunnen lichtflitsen optreden wanneer te laai wordt overgenomen. Hegel 57 er mag nimmer met behulp van een motor worden teruggespoeld. Dit moei steeds met de hand gebeuren. f Kegel 59 een filmopbergkast dient niel onder de versterker te zijn opgesteld. Deze kast mag zich wel in de cabine bevin den, maar dan zo ver mogelijk van de projectoren verwijderd en zodanig, dal de uitgang niet wordt belemmerd. Üegel 61/62 blijkens regel 59/60 is hier sprake van een model filmopbergkast. die steeds geheel uit hard hout bestaat en dus geen 1 metalen deur heeft, doch houten val- kleppen. 1 Regel 63/64 in de filmopbergkast worden geen do zen met films bewaard, doch spoelen. Het mag niet voorkomen, dat pas tij dens de voorstelling wordt ontdekt, dal een aanloopstuk zich los bij de acten bevindt. Dit behoort tevoren grondig Ie zijn gecontroleerd. Regel 64/65 de deur naar hel voorportaal dient steeds in de vluchtrichting, dat wil zeg gen naar buiten, open te gaan. Hij kan dus nooit worden opengetrokken, maar moet worden opengeduwd. Regel 66/67 filmlijm mag in beperkte hoeveelheid wel in de cabine worden bewaard. (0.1 1.) Regel 69 het maken van een goede las. zeker wanneer het onbrandbaar filmmateriaal betreft, vergt meer tijd dan enkele seconden. Ica. 30 sec.) De overige gevonden fouten, die soms op zeer inge- nieuze wijze door de deelnemers zijn geconstrueerd, wer- 1 den door de jury met in aanmerking genomen. Rij beschikking van de Minister-President, Minister van Algemene Zaken, d.d. 12 November 1954, is een sub commissie van de Voorlichtingsraad ingesteld onder de naam van Televisiecommissie. De in 1947 ingestelde Voorlichtingsraad, welke ressor teert onder het Departement van Algemene Zaken, heeft voornamelijk tot taak de bevordering van de coördinatie van voorlichtingsactiviteiten van de verschillende depar tementen en diensten. De instelling van de Televisie commissie als een subcommissie is geschied op grond van het feit dal de Raad onder andere is belast met de coördinatie van het gebruik van het voorlichtingsmedium televisie door de Rijksoverheid, welke taak de Raad zal uitvoeren in samenwerking mei enige niet-ambtelijke organisaties. Vandaar dat in deze subcommissie een ver tegenwoordiger van elk der hier bedoelde organisaties, met name de Nederlandse Televisie Stichting, de Stichting Radio Nederland Wereldomroep en de Nederlandsche Rioscoop-Bond. zitting heeft. De Televisiecommissie heeft tot taak met inachtneming van de eventueel door de Voorlichtingsraad te stellen regels zorg te dragen voor de coördinatie van de door het Rijk bekostigde voorlichtingstelevisieprogramma's met inbegrip van telefilmprogramma's en de aansluiting daarvan bij de programma's van derden zorg te dragen voor de afhandeling van eventuele andere televisievraagstukken, welke binnen de bevoegdheid van de Voorlichtingsraad liggen; de Voorlichtingsraad desgevraagd of eigener beweging van advies te dienen. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft de Directeur, de heer J. G. J. Bosman, benoemd tot vertegenwoordiger van deze organisatie in de Televisie commissie. 23

Film | 1955 | | pagina 24