„Nieuw Uirechts Dagblad" „Hei Parool' „Provinciale Zwolse en Overijselse Courant" „De Tijd' „prach tig geslaagd?' „Tot slot kan worden gezegd, dat deze filmweek ondanks haai wet wat overladen programma prachtig is geslaagd. De vertoonde films stonden zeker niet alle op gelijk niveau, maar er waren zeer markante hoogtepunten en behalve een enkele mislukking was er een vrij hoog gemiddelde. Daarnaast is zeer serieus en deskundig over waarde entegenwaarde van de film gesproken; er was een kleine maar leerzame tentoonstelling, waar het grote publiek ook alleraardigste korte films kreeg voorgezet, en .,last bul not least" er was veel gezelligheid." 4 Juli 1955 „aantrekkelijke start ran een gebeurtenis jilmgebied" ..In zijn slotwoord liet burgemeester Matser uitkomen, dat hij geen bezwaar bad tegen behoud van een jaarlijkse filmweek en zich ook niet zou kanten tegen Arnhem als de plaats van handeling. Wij. die dit eerste Nederlandse filmfestival mochten bijwonen, zouden ons daar bij aan willen sluiten. Arnhem betekende de aantrekkelijke start van een gebeurtenis op filmgebied, die een herhaling en de kans op traditie-vorming verdient. Ongetwijfeld zouden bij herhaling veranderingen verbeteringen kunnen zijn. Er waren films bij die bepaald onder de maat bleven. Het zal in de toekomst mogelijk moeten zijn, en dat zal dan aan de opzet van dit festival liggen, met Europese premières te komen. Gaat Arnhem (we blijven nu maar bij deze bakermat) zich wezenlijk onderschei den, zoals het nu al enigermate deed, van andere festivalsteden, dan zal het de filmprodticerende landen wat waard zijn hun goede producten hierheen te sturen. Ook zal het zin hebben belangrijke manifestaties in zo'n week niet parallel te laten lopen. Niet zoals nu de sterkste films op een interessante congresdag. Dat zijn echter allemaal dingen, die de leiding ook zelf zal kunnen bedenken. Het begin is er, en in sommige opzichten is dit filmfestival reeds uniek geweest." I Juli 1955 „volkomen geslaagd" „De filmweek Arnhem is Zaterdagavond geëindigd. Nog eenmaal was er de schittering van glansvolle toiletten, nog eenmaal kwamen dure auto's voor het Rembrandttheater gereden, nog eenmaal Irof- len producenten, exploitanten en het filmpubliek elkaar tijdens een laatste cocktailparty en daarna ging iedereen naar huis om eens goed uit te slapen en bevredigend te oordelen dat deze eerste filmweek in ons land volkomen geslaagd genoemd kan worden." 1 Juli 1955 Ontfutselt de charmante burgemeestersvrouw de kok zijn geheimen:1 „Een levendige en waardige manifestatie" „De Arnhemse Filmweek is dus voorbij, en wie er aan deelgeno men heeft, zal er met genoegen aan terug denken. Wie bovendien vergelijkingen kan maken met Venetië, Cannes en Sao Paulo zal moeten erkennen of met vreugde constateren, dat Arnhem in alle opzichten beter voor de dag is gekomen dan die andere steden, en zulks in weerwil van een voor de hand liggend gemis aan ervaring. Toegevend dat „Arnhem" geen commerciële onderneming was in de zin als de internationale festivals, maar veeleer een filmmanifes- tatie, zodat de initiatiefnemers de zaken min of meer in de hand hadden, mag men toch vaststellen, dat men in weinig weken een bijzonder goed georganiseerd geheel heeft tot stand gebracht. De organisatorische kant van de onderneming overtrof die der andere festivalsteden waar altijd wel strubbelingen aan de orde van de dag zijn. De reclame-achtige opschik schitterde door afwezigheid. De enkele filmsterren, die aan het Arnhemse firmament hebben Velen namen tijdens de filmweek een kijkje in Arnhem en omgeving. Vrolijke deelnemers aan een boottochtje op de Rijn. In liet Openluchtmuseum. V.l.n.r. de heren F. Bosmans en M. Turfkruyer uit Antwerpen, de, heer en mevr. Uymling uil Stockholm. Tijdens een van de ontvangsten: Si Arnhem m'étail conté

Film | 1955 | | pagina 42