De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zittingen van 18 Mei en J Juni j.1. besloten toestemming te verlenen als bedoeld in artikel 9 van genoemd reglement aan de heer J. E. F. de Nijs te Breda, tot het gaan exploite ren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het te ver bouwen pand West End Theater aan de Poirterstraal/hoek Thomas van Kempenstraat te Tilburg, zulks onder bepaal de voorwaarden de Firma Biemans Bioscopen Ie Oisterwijk, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A aan de Stationstraat 28 te Tilburg ter vervanging van de verwoeste bioscoop De Harmonie aldaar, zulks onder bepaalde voor waarden de Bioscoop Vreeburg N.V. te Utrecht, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A aan het Vredenburg nos. 18-19-20 aldaar, zulks onder bepaalde voorwaarden de heer A. F. Wolff te Utrecht, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het pand Oude Gracht 154 aldaar, zulks onder bepaalde voorwaarden; Mejuffrouw M. Th. Beckers te Sittard, tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop- A aan de Marktstraat/Peulenslraat te Susteren (gemeente Susteren) ter vervanging van haar bioscoopexploitatie Harmonie in de Concertzaal aan de Feurthstraat 54 aldaar, zulks onder bepaalde voorwaarden; de N.V. De Drie Kolommen i.o. te Aalsmeer, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het daartoe te verbouwen pand, genaamd „De Drie Ko lommen" aan de Stationsweg 19 aldaar, zulks onder be paalde voorwaarden; de heer C. M. Westland te Wageningen, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in een daartoe door de Stichting „Eigen Gebouw" te Ede aan de Noorder Spoorstraat in het dorp Ede (gemeente Ede) te bouwen pand, zulks onder bepaalde voorwaarden de firma J. en H. Hollemans te Veendam, tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bio scoop-A op het perceel kadastraal bekend sectie C no. 2606 te Oude Pekela (gemeente Oude Pekela). ter vervan ging van het Lido Theater aan de Feiko Clockstraat 509 aldaar, zulks onder bepaalde voorwaarden. Op 7 Juli heeft de Commissie Nieuwe Zaken besloten toestemming als hiervoor bedoeld te verlenen aan: Jogchems Theaters N.V. te Amersfoort, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het daartoe te verbouwen pand van de Sociëteit Amieitia te Amersfoort, zulks onder zekere voorwaarden. In haar zittingen van 18 Mei en 1 Juni j.1. heeft de Commissie Nieuwe Zaken afwijzend beschikt op de aan vragen ingediend door: de N.V. Noorderlicht i.o. te Tilburg, tot het gaan exploi teren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A aan de Veldhovenstraat aldaar; de N.V. Maatschappij lot Exploitatie van Theaters te Arnhem, tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A op een terrein tussen Zomerstraat en Bredaseweg te Tilburg; de heer J. Hollemans te Veendam, tot het gaan exploi teren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A aan de Korreweg 47 te Groningen. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar op 16 Mei gehouden zitting behandeld, de hierna volgende be roepen, ingediend door: de heer B. A. G. Heemskerk te Amsterdam tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken d.d. 29 Januari 1955. waarbij de N.V. Gofilex te Utrecht toestem ming werd verleend tot het gaan exploiteren van een nieu we permanente bioscoop-A in het pand Voorstraat 91 te Woerden ter vervanging van haar exploitatie, genaamd Luxor Theater in het pand Voorstraat 44 te Woerden. De beroepcommissie verklaarde het beroep van appellant ge grond, vernietigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken en weigerde toestemming als vorenbedoeld; de heer B. A. G. Heemskerk te Amsterdam tegen de be slissing van de Commissie Nieuwe Zaken d.d. 29 Januari 1955, waarbij genoemde heer de toestemming tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A te bou wen aan het Plantsoen te Woerden werd geweigerd. De beroepcommissie verklaarde het beroep van appellant ge grond, vernietigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken en verleende de heer B. A. G. Heemskerk toestem ming als vorenbedoeld onder zekere voorwaarden. Aanmelding lidmaatschap Voor hel lidmaatschap van de Bond hebben zich aange meld: de N.V. De Drie Kolommen te Aalsmeer {directeur: J. v. Willigen. Badhoevedorp). voor de exploitatie van een nieuwe permanente biscoop-A in een daartoe te ver bouwen pand aldaar; de N.V. Chicago Theater, waarvan directeuren zijn de heren C. G. M. Legro en H. C. van der Waarden te Til burg, voor de exploitatie van het Chicago Theater aldaar. Eventuele bezwaren tegen de toelating moeten binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schrifte lijk bij het Hoofdbestuur worden ingediend. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde dat hiertegen binnen acht dagen na de ver schijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: de Filmproductie Maatschappij ..Amsterdam" N.V. te Amsterdam de heer L. van Gasteren te Amsterdam, exploitant van de filmproductiezaak Spectrum Film aldaar; de N.V. Harmonie (firmanten: J. Oosten en R. tho Bockholt), te Dokkum, exploitante van de Harmonie Bio scoop aldaar; de heer J. F. Nijskens te Nederweert. exploitant van de Harmonie Bioscoop aldaar; de heer H. van der Linden te Hoensbroek. exploitant van de reisbioscoop en filmproductiezaak Rex Film aldaar; de Stichting Huize De Liefde te Amsterdam, exploitante van de bioscoop De Liefde aldaar. Beëindiging lidmaatschap Van het lidmaatschap zijn wegens verlies van de ver eisten daarvoor vervallen: de Firma J. Oosten en R. tho Bockholt. voormalig exploitante van de Harmonie Bioscoop te Dokkum; 46

Film | 1955 | | pagina 45