Geen filmbeurs op 30 April Balans en Begroting Instelling Productiefonds a In verband met de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, zal er op Maandag 30 April geen filmbeurs worden gehouden. Wegens het niet beschikbaar zijn van de zaal is het niet mogelijk deze op Dinsdag 1 Mei te laten doorgaan. Er zal die week dus geen film beurs zijn. en verder niel uit hel oog mag worden verloren, dal «Ie grotere invoer van kleurencopieën en eventuele beschadi gingen van dergelijke copieën grotere vergoedingen nood zakelijk maken, omdat de vervangingswaarde van kleuren copieën kostbaarder is dan die van zwart-wit copieën. Voorts verkreeg' de Commissie de toezegging, dat bij de komende onderhandelingen, welke binnenkort beginnen voor een eventuele hernieuwde afsluiting voor een nieuwe lange termijn overleg zal worden gepleegd met een nader voor dit doel door het Hoofdbestuur te benoemen com missie. De Commissie van Rapporteurs had nadere inlichtingen gevraagd en verkregen over de Balansposl ..vordering auteursrechten Buma" per 3] December 1955. Gebleken was, dat het onderwerpelijke bedrag inmiddels is voldaan, terwijl in verband met de nieuwe Bumaregeling deze rech ten van 30 December ]955 af via de exploitanten worden ingehouden, zodat een dergelijke vordering in de toekomst niet meer op de Balans zal voorkomen. De Rapporteurs hadden geen aanleiding gevonden om vragen te stellen over de op de Begroting opgevoerde baten. Het voorstel van het Hoofdbestuur lot hel in het leven roepen van een Productiefonds, dat onder punt 7 van de agenda dezer vergadering werd vermeld, had in de Com missie eveneens een punt van bespreking uitgemaakt, daar dit agendapunt volgens de opvattingen van de Rapporteurs niet los te maken is van de financiële verhoudingen in hel lopende jaar en in de komende jaren. Vanzelfsprekend echter was het nimmer de bedoeling van de Commissie een agendapunt bij de bespreking van de financiële jaar stukken in de discussie te betrekken. De Rapporteurs meenden te kunnen volslaan met deze feitelijke medede ling, omdat zij de opvatting huldigen, dat hel betreffende agendapunt wat de Jaarrekening 1955 en de Begroting 1956 betreft niet tot hun taak behoort. Een hartelijk applaus betuigde de instemming van de vergadering met het verslag der Commissie, tot welke door de Voorzitter een woord van dank werd gericht voor de loffelijke wijze waarop zij zich van haar taak had ge kweten. Vervolgens werden de Balans per 31 December 1955, welke in debet en credit sloot met een totaalbedrag van f 3.210.842,45, en de Rekening en Verantwoording van het financieel beheer over 1955, welke slool met een totaalbedrag van 664.107,35, door de vergadering zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Evenzo werd aan vaard hel voorstel van hel Hoofdbestuur om de door hel Accountantskantoor W. Langelaar te Amsterdam gecon troleerde Rekening van de Bond goed te keuren, alsmede alle op het Bondsbureau ter visie liggende rekeningen der Afdelingen. Overeenkomstig hel voorstel van het Hoofdbestuur wer den de contributie en de Begroting van Ontvangsten en Uitgaven voor hel lopende jaar door de vergadering vast gesteld, nadat de Penningmeester, de heer W. K. C. van Royen, had medegedeeld, dal de Begroting alsnog moest worden aangevuld mei een aan hel Louis Groen Fonds Ie verlenen dolalie. Tevens werd op voorstel van hel College besloten hel evenluee! batig saldo over 1956 in de Weerslandskas te storten. Aan de orde was vervolgens het voorstel van hel Hoold- bestuur lot vorming van een fonds ter bevordering van de productie van Nederlandse films, te noemen Productie fonds. Dil voorstel hield in een machtiging aan het Hoofd bestuur om uil het kapitaal van de Weerslandskas be dragen lot een maximum van 300.000,in totaal tijde lijk beschikbaar te stellen en van de opbrengst der dooi de leden Ie betalen bijdragen aan de Weerslandskas over de jaren 1956 tot 1966 jaarlijkse bedragen tot een maxi mum van ƒ200.000,in totaal beschikbaar te slellen ten behoeve van genoemd fonds. Tevens machtigde dit voor stel het College om uitvoeringsmaatregelen te nemen be treffende het beheer en de werkwijze van het Productie fonds, alsmede de voorwaarden vast te stellen, waarop bijdragen uit dit fonds zullen kunnen worden verleend. De uitvoerige toelichting van het Hoofdbestuur op dil voorstel gaf een beknopt overzicht van hetgeen er in hel jongste verleden door de Bond en zijn leden ten behoeve van de ontwikkeling ener eigen speelfilmindustrie is on dernomen, concludeerde op grond van de opgedane erva ring, dat de verdere ontwikkeling van een Nederlandse filmindustrie slechts mogelijk is in continuïteit, dal wil zeggen in regelmatig doorlopend verband, en stelde vast, dat de lol dusverre genomen maatregelen verbeterd en aangevuld moesten worden door het scheppen van zoda nige voorwaarden, dat het risico van de producent beperkt blijft, redelijke winstkansen in het verschiet liggen en hel investeren van gelden en het aantrekken van potentieel op ruime termijn kan geschieden. De aangewezen: weg daartoe is de vorming van een fonds, dat allen die bij de productie belrokken zijn of zullen worden de overtuiging geeft, dal een bestaansbasis op lange termijn mogelijk is gemaakt, gedurende welke termijn de geruime tijd vragende ont wikkeling van scheppende krachten in de industrie zich zou kunnen vollrekken. Bij de behandeling van dit agendapunt in de ledenver gadering kwam niet hel principe van het instellen van een zodanig fonds in discussie een bewijs dat de leden het over de juistheid van dit principe eens waren doch uitsluitend de vorm waarin het voorstel aan de leden was vervat. De heer E. Alter meende, dat het voorstel in deze vorm niet in overeenstemming was met de Statuten en achtte het evenmin juist, dat gelden voor het beoogde doel uit de Weerstandskas Ier beschikking zouden worden gesleld, welke laatste opvatting door Mevrouw H. Snelh- lage-Bunk te Apeldoorn werd gedeeld. De heer Alter zou de voorkeur willen geven aan een voorstel tot heffing van een extra contributie met de bepaling, dat hetgeen deze contributie meer mocht opbrengen dan het benodigde be drag in de Weerstandskas zou worden gestort.

Film | 1956 | | pagina 10