Cabine Comfort voor het personeel A. Krijgsman. voorziene zwevende plafond en anthracietgrijs voor de bekleding van de fauteuils, die een breedte hebben van 55 cm. hart op hart en op een rij-afstand van 85 cm. in boogvorm royaal staan opgesteld. De onderbetimmering bestaat uit Avodiréplaten in de natuurlijke kleur. De zaalvloer werd rubberasphalttegels en rode lopers in de gangpaden edekt met beige Overal in de kolomvrije zaal en van het 7 meter diepe vrijdragende balcon met 240 zitplaatsen heeft men uitste kend zicht op het 14.03 m. brede en 5.50 m. hoge projec- liedoek, dat door goudkleurige gordijnen, die. opzij ver dwijnen, aan het oog kan worden onttrokken. Een toneel- omranding ontbreekt, doch boven het doek is een purper- kleurige en als klankbord dienende luifel aangebracht van gebogen lijn, die zich harmonisch aanpast bij die van het plafond, dat rondom is vrijgehouden van de wanden. In de scheidingen van de drie elkaar overlappende wandvlakken is een indirecte verlichting aangebracht, ter wijl onder het balcon eenvoudige glasschalen ter verlich ting zijn gemonteerd. De cabine van Lumière is uitgerust met twee Philips F P 6 projectoren, met water- en luchtkoeling en de nieuwste snufjes op het gebied van de brandbeveiliging. Deze projectoren zijn ingericht voor het vertonen zowel van de normale speelfilm als van Cinemascopefilms (4 magnetische geluidsbanden), Perspectasoundfilms met drie optische geluidsbanden, Widescreen en Vistavision. Eén der lampenhuizen is ingericht voor het vertonen van reclameplaatjes. De cabine is verder voorzien van electromagnetische projectie- en kijkvensters, die gevoed worden door een eigen aparte gelijkrichter en automatisch sluiten bij een eventueel haperen van de film. Voor de geluidsversterking van de normaalfilm dient een grote hoofdversterker met ingebouwde voorversterkers, alles in dubbele uitvoering zodat 100 reserve verzekerd is. Deze hoofdversterker heeft een zodanige schakeling, dat men met één handom draai van normaal naar magnetisch en/of perspecta-sound geluid kan overgaan. Achter het doek op het toneel staan drie grote Philips luidsprekercombinaties, voorzien van aparte hoogtoon- en laagtoonspeakers; in de zaal zijn dertien luidsprekers ge plaatst, die de eventuele bijgeluiden zoals onweer, vlieg- tuiggeronk e.d. een algehele afronding geven van het stereofonisch geluid. Meer dan gewone zorg is besteed aan voorzieningen voor het personeel. De aparte afdelingen voor mannen en vrouwen bevatten kleedruimten, toiletten en douches en een kleine, aan de straatzij de gelegen recreatieruimte met radio- en gramofooninstallatie. In dit eigen zitje is ge legenheid een kopje thee of koffie te gebruiken. Het gedeeltelijk in beton en gedeeltelijk in ijzer opge trokken gebouw, dat op de Stadsverwarming is aangeslo ten, werd in nog geen negen maanden gebouwd door de N.V. Aannemings Maatschappij J. P. van Eesteren. Hel heeft een lengte van 50 en een breedte van 37 meter en bevat in de kelder een stalling voor 300 rijwielen ten dienste van de bezoekers. Baironjoyer

Film | 1956 | | pagina 19