Beëindiging lidmaatschap Liquidatie waarborgsom Opgave No. 7 Bij deze proefneming waren deskundigen aanwezig van „De Oude Delft", alsmede van de N.V. Kinotechniek als vertegenwoordiger van Zeiss Ikon in Nederland. De heer W. K. G. van Royen. directeur van de N.V. Holland Film, stelde voor het experiment welwillend de technische outil lage van het Hallen Theater te onzer beschikking. Van het lidmaatschap is wegens verlies van de vereisten daarvoor vervallen verklaard: de heer J. P. A. van Noordt, exploitant van het Neder lands Laboratorium voor Filmtechniek, welke onderne ming is overgenomen door een naamloze vennootschap. (Deze vennootschap heeft intussen een aanvrage ingediend om toelating tot het lidmaatschap). Met het oog op de liquidatie van de waarborgsom van de heer J. P. A. van Noordt, voormalig exploitant van de filmfabriek Nederlands Laboratorium voor Filmtechniek te Amsterdam, worden de leden uitge nodigd eventuele vorderingen op genoemde heer bin nen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Zpïss Ikon lens (tnamorphool Er is in samenwerking met bovenbedoelde deskundigen een groot aantal metingen verricht, waarbij erop werd toegezien, dat de optische omstandigheden ongewijzigd bleven. Dat wil zeggen, dat bij alle metingen gebruik is gemaakt van dezelfde projector, dezelfde koolspitsen, de zelfde stroombron, dezelfde stroomsterkte en hoogspan ning en hetzelfde basisoptiek. Hierbij bleek, dat de licht sterkte op het projectiedoek bij toepassing van een Delra- ma en een Zeiss Ikon anamorphische lens practisch gelijk was. Ook de zogenaamde randafval was in beide gevallen nagenoeg gelijk en bedroeg ten opzichte van het midden circa 10 Het derde bezwaar, namelijk dat de Delrama's buiten gewoon voorzichtig behandeld moeten worden, omdat de spiegelende oppervlakken uiterst kwetsbaar zouden zijn, gold alleen voor de eerste exemplaren, die „De Oude Delft" heeft gemaakt. ..De Oude Delft" heeft haar spiegels echter reeds geruime tijd geleden voorzien van een kwarts laag, waardoor de kwetsbaarheid belangrijk kleiner is geworden en geen andere voorzorgen meer nodig zijn dan die welke bij optieken in het algemeen gebruikelijk zijn. Resumerende kunnen wij dus vaststellen, dat het Neder landse product Delrama de vergelijking met buitenlandse producten, welke voor hetzelfde doel gebruikt kunnen worden, te weten het „oprekken" van het anamorphische filmbeeld met de gebruikelijke expansiefactor van 2, glansrijk kan doorstaan. Ter vermijding van wanbegrippen, welke als gevolg van bovenbedoelde buitenlandse publicaties zouden kunnen ontstaan, meenden wij vorenstaande gegevens niet aan onze lezers te mogen onthouden. Pag. 16 Amsterdam, Nöggerath. Schrappen onder Mij. Tuschinski. etc: Mr. K. Blom. Toevoegen als lid van de raad van beheer: Mr. Gerschtanowitz. Amsterdam, Nova. Alles schrappen wat na het telefoonnummer 46806 is vermeld. Dit theater toevoegen op pagina 15 onder Hollandia Bioscoop, Nieuwe Herengracht, D. Falkenburg, etc. Pag. 18 Asten, Astra. Telefoonnummer 133 gewijzigd in 523. Pag. 42 Kampen, City. Toevoegen: Kengetal K5292 (district Zwolle). Telefoonnummer 505 gewijzigd in 2505. Pag. 50 Nijmegen, Luxor. Telefoonnummer 21707 veranderd in 31313. Pag. 65 Woerden. SchrappenLuxor, etc. ToevoegenCity Theater, Plantsoen, B. A. G. Heemskerk. (Zie ook onder Bodegraven en Bos koop Toevoegen onder Bodegraven en Boskoop bij zie ook onder: „Woerden" en schrappen: Am sterdam, Nova. Het correspondentie-adres is thans: City, Plantsoen, Woerden. 35

Film | 1956 | | pagina 35