De Algemene Ledenvergadering herdacht haar Voorzitter De leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond zijn op het vernemen van het onverwachte verscheiden van de Bondsvoorzitter, de heer M. P. M. Vermin, de daarop volgende dag, Maandag 26 Maart, in algemene ledenver gadering te Amsterdam in groten getale bijeengekomen om op sobere, doch indrukwekkende wijze, hulde te brengen aan de nagedachtenis van de man, die deze organisatie gedurende tien moeilijke na-oorlogse jaren met grote bekwaamheid en toewijding heeft geleid. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de Vice- Voorzitter, de heer J. Weening, die de leden als volgt toesprak: „Geachte bedrijfsgenoten, ik heet U welkom op een moment, dat ons hart, vervuld is van rouw. In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft de dood de heer Matthieu Vermin van ons weggenomen op de nog jeugdige leeftijd van 57 jaar. Het was ons bekend, dat hij reeds lang leed aan een ernstige ziekte, die hem het leven en werken dikwijls tot een last maakte. In de laatste Hoofdbestuursvergaderingen welke hij leidde was het soms pijnlijk te zien, welk een inspanning hij zich moest getroosten voor de vervulling van zijn taak op de gewetensvolle wijze, die hem eigen was. Na de Bevrijding was de heer Vermin de stuwende kracht, die ons met veel tact, wijs beleid, een helder ver stand en een sterke wil de weg gewezen heeft uit de wil dernis, waarin ons bedrijf na vijf jaar bezetting was geraakt. Het schonk ons daarom grote voldoening, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagde hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, omdat deze be noeming eens te meer een erkenning inhield van zijn ver diensten voor het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. De heer Vermin was een voorbeeldig en edel regent van een superieure intelligentie, een voornaam en hoffelijk man, wiens grootste voldoening het was zijn tegenstander duidelijk te maken hoe betrekkelijk bepaalde meningsver schillen soms kunnen zijn en hoe gemakkelijk het pad van de goede wil kan worden betreden. Het is treffend, dat hij op de dag waarop zijn afscheid als Voorzitter zou plaatsvinden reeds is heengegaan". Hierna verhieven de aanwezigen zich van hun zetels om staande enige minuten in stilte de nagedachtenis van hun Voorzitter te eren. De heer Weening verleende vervolgens het woord aan de heer Joh. Miedema, Secretaris van het Hoofdbestuur, die in warme bewoordingen van zijn bewondering en hoogachting voor de heer Vermin getuigde. Ontroerd gewaagde spreker van de twint'g jaar, gedurende welke hij met de heer Vermin in het Hoofdbestuur heeft samengewerkt, een samenwerking welke bevrucht werd door diep wederzijds respect en waardering en waaruit een hechte vriendschapsband ontstond, waaraan spreker steeds de grootste waarde heeft toegekend. Een week geleden had spreker de Voorzitter voor het laatst gezien en, voorzover mogelijk, nog enige woorden met hem gesproken. Maar, hoewel spreker toen sterk on der de indruk was van diens slechte gezondheidstoestand, kon hij toch niet bevroeden dat het einde zo snel zou komen. Sedert gisterenmorgen, toen spreker de jobstijding ver nam, werd hij bestormd door talloze herinneringen aan een periode, die een brok historie vormt van de Neder landsche Bioscoop-Bond; dit tijdperk is thans afgesloten. Dit plotselinge verscheiden betekent voor spreker een hevige slag, een persoonlijk verlies. ..Wij zullen de heer Vermin zeer missen", besloot de heer Miedema, „bijzonder in het Hoofdbestuur. Niet alleen om zijn persoon als mens, maar ook van wege zijn intelligentie, zijn brillante geest, welke vaak de ver gaderingen van het Hoofdbestuur op hoog niveau hebben gebracht. Met zijn sterk gevoel voor humor en zijn fonke lende esprit verstond hij de kunst deraillementen in de debatten te voorkomen door een te rechter tijd geplaatste kwinkslag. Met de heer Vermin is een groot Voorzitter heengegaan en de gehele Bondsfamilie is hem dank verschuldigd voor al hetgeen hij aan de Bond heeft gegeven met zijn grote gaven van hart en verstand. Moge hem de rust en de vrede geschonken worden, die hij zozeer heeft verdiend". De bijeenkomrt werd hierna gesloten en de algemene ledenvergadering verdaagd tot 3 April.

Film | 1956 | | pagina 5