Welk een bijzondere positie de heer Vermin in het bedrijf zowel als het culturele leven bekleedde, bleek nog eens duidelijk uit de overweldigende belangstelling bij de plechtige uitvaartdienst op Woensdag 28 Maart, welke in de Basiliek van O.L. Vrouw te Maastricht werd ge houden, waarbij het kerkelijk zangkoor St. Caecilia, waar van de overledene commissaris was. een meerstemmige requiemmis van Perosi zong. Na die dienst trok een enorme rouwstoet naar de be graafplaats aan de Tongerseweg, waar de bijzetting in het familiegraf plaatsvond. Onder de velen, die de met bloemen overdekte baar volgden, bevond zich het vol tallige Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop- Bond, het voltallige Bestuur van de Afdeling Het Zuiden, vertegenwoordigers van de Bedrijfsafdelingen en de overi ge Plaatselijke en Provinciale Afdelingen van de Neder landsche Bioscoop-Bond, van het Bestuur der Stichting „Bio-Vacantieoord", van de Vereniging der Kinemabe- stuurders van België en het Zentral Verband der deutschen Filmtheater, terwijl de heer H. W. Hagenberg het Bureau van de Nederlandsche Bioscoop-Bond vertegenwoordigde. De kerkelijke autoriteiten waren onder meer vertegen woordigd door Mgr. P. J. M. Jenneskens, deken van Maastricht, de hoogeerwaarde heer J. Terstappen, plebaan deken van Roermond en Prof. Dr. Ariëns uit Driebergen. Onder de vele representanten uit de kringen van Over heid en van het maatschappelijke en culturele leven be vonden zich onder meer de vertegenwoordiger van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer J. C. Schuller, Hoofd van het Bureau Film van het Ministerie, Mr. J. Bijdendijk, Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, leden van Gedeputeerde Staten, vertegenwoordigers van het Nederlandsche Roode Kruis, van de gemeente Maastricht, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten voor Gemeenschappelijke Film keuring op Katholieke Grondslag, de Katholieke Film Centrale, het R.K. Bezinningscentrum voor Bioscoopex ploitanten, de Culturele Raad Limburg en van vele andere organisaties en instellingen. De plechtige uitvaartdienst werd eveneens bijgewoond door Mevrouw E. Bosman-Hutsemakers, echtgenote van de Directeur van de Nederlandse Bioscoop-Bond, de heer C. J. Bosman, die wegens ziekte verhinderd was per soonlijk aanwezig te zijn. Een schal van bloemen en kostbare kransen dekte hel graf. Alle Maastrichtse bioscopen waren die dag ten teken van rouw gesloten. Het Hoofdbestuur heeft een groot aantal schriftelijke en telegrafische betuigingen van rouwbeklag ontvangen, onder meer van Zijne Excellentie de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. J. M. L. Th. Cals, van tal van buitenlandse bedrijfsorgansaties op filmgebied onder andere de Union Internationale de 1'Exploitation Cinématographique, de Fédération Internationale des As- sociations de Producteurs de Films, de Fédération Natio nale des Cinémas Francais, de Vereniging der Kinema- bestuurders van België, de Hogere Kinemaraad van België, de Associalion des Exploitants de Cinéma et des Distribu teurs de Films du Grand-Duché de Luxembourg, de Motion Picture Association of America, de Motion Picture Export Association of America, de Associazione Generale Italiana dello Spettacolo, de Cinematograph Exhibitors' Associa tion of Great Britain and Ireland, de Zentral Verband der deutschen Filmtheater Ë.V., de Schweizer Lichtspiel- theater-Verband, de Fachverband der Lichtspieltheater Oesterreichs en de Sveriges Biografagareförbund, van het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, van de Stichting Nederlands Filminstituut, van het Instituut Film en Jeugd, de Rijksvoorlichtingsdienst, de heer Ch. G. Matser, burgemeester van Arnhem, de heer D. van Staveren, Oud-Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, de Sectie Film-, Bioscoop- en Theater personeel van de Katholieke Bond St. Antonius en vele anderen. Overzicht van de begrafenisstoet

Film | 1956 | | pagina 6