De nieuwe Voorzitter De verkiezing van de heer Joh. Miedema uit Sneek lol Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond is een even eervolle als die van zijn voorganger indertijd. Zij geschiedde namelijk bij acclamatie, aangezien bij het aflopen van de termijn van candidaatstelling gebleken was. dat niemand anders dan hij voor de voornaamste functie in de Bond candidaat was gesteld. Hel past ons de nieuwe Voorzitter hier een hartelijk welkom toe te roepen en hem geluk te wensen met de::o benoeming, die de kroon betekent op een staat van dienst in de organisatie welke er zijn mag. Ook de organisatie mag zich met het feit, dat de heer Miedema bereid is ge bleken de verantwoordelijkheid en de lasten van het voor zitterschap te dragen, gelukkig prijzen. Met zijn benoe ming bleef het voorzitterschap in vertrouwde handen. De heer Miedema staat in het bedrijf bekend als een be kwaam vakman, die welhaast 40 jaar in het bioscoopbe drijf werkzaam is en zijn hoofdzakelijk in de Noordelijke provincies gelegen zaken in de loop der jaren niet alleen tot grote bloei heeft gebracht, maar ook zodanig heeft geleid, dat sommige ervan als een model mogen gelden voor de bioscoop in de provincie, ja zelfs voor tal van zaken in de grotere en de grootste gemeenten. Als bedrijfsman neemt hij een onafhankelijke positie in. Door de vele functies, die hij in de loop der jaren in het organisatorische leven is gaan vervullen, heeft hij een brede kijk op de problemen in groter verband gekregen, welke met de bedrijfsuitoefening van de onderscheiden groepen van onze leden gemoeid zijn. en kent hij het raderwerk der organisatie, waaraan hij altijd zeer ver knocht is geweest, als geen ander. De heer Miedema. die thans 55 jaar oud is, is zoals gezegd al bijna 40 jaar in het bedrijf werkzaam. Bij de oprichting van de Afdeling Het Oosten op 14 Juni 1934 werd hij tot Voorzitter dezer Afdeling gekozen, welke functie hij is blijven bekleden tot de werkzaamheden tijdens de oorlog moesten worden gestaakt. Hij was boven dien een van de mede-oprichlers van de Afdelingsraad. die op 17 Juni 1935 tot stand kwam; bij de installatie op 18 November 1935 werd hij de eerste Voorzitter. Deze functie bekleedde hij tot de jaarvergadering van de Bond van 1937. waarin hij tol lid van het Hoofdbestuur werd gekozen Ier voorziening in de vacature ontslaan door hel aftreden van de heer S. Zondervan. In 1940 werd hij door het Hoofdbestuur gekozen tot Vice-Voorzitter. welke functie hij ook onmiddellijk na de Bevrijding nog enige lijd heeft vervuld; onder meer leidde hij de eerste grote ledenvergadering op 12 November 1945. Voorts werd hij in 1937 tot lid van de Commissie van Geschillen benoemd en in 1938 tot lid van het Bestuur van de Stichting Bio- Vacantieoord, waarvan hij in Juni 1916 lol Voorzitter is Di' nieuwe Voorzitter, do lieer joli. Miedema gekozen. In 1946 werd hij lid van de toen ingestelde Ministeriële Adviescommissie voor het Filmwezen, welke functie hij tot de opheffing van deze Commissie heeft bekleed. Sedert 1947 maakt hij deel uit van de Raad van Beroep en van de Gemengde Raad van Beroep en sedert 1948 van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, in welk jaar hij tevens lid werd van de Beroepscommissie Nieuwe Leden der Bioscoopreclame-Exploitanten. Hij is mede-op richter en lid van de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Filminstituut. Het Hoofdbestuur benoemde hem in April 1948 tot lid van de Raad van Beheer van de Stichting Nederlandse Filmstudio, terwijl de Afdeling Het Noorden, van welke Afdeling hij tot bestuurslid was gekozen, hem in 1953 afvaardigde naar de Afdelings raad. Voorts is hij plaatsvervangend lid-werkgever van de Bedrijfscommissie voor het Film- en Bioscoopbedrijf, ingesteld krachtens verordening van de Sociaal Economi sch,- Raad .ld. II Mei 1951. in al deze functies heelt de heer Miedema zijn beste krachten gegeven in het algemeen belang van zijn be drij f sgenotenin niet mindere mate zal hij ze schenken, nu hij Voorzitter is. Integendeel, zijn zeer grote ervaring enerzijds en het gezamenlijk vertrouwen van alle leden der organisatie - - exploitanten zowel als verhuurders, fabrikanten en producenten anderzijds zullen zijn werk zaamheid schragen, welke naar wij vertrouwen rijke vruch ten af zal werpen voor het Bondsleven in de naaste toekomst. 5

Film | 1956 | | pagina 7