Benoeming en samenstelling Bondsarbitragecolleges Benoeming en installatie Commissies IVienwe Zaken Congres van de C.l.D.E. Op Dinsdag 12 Juni 1956 zijn de door het Hoofdbe stuur krachtens het bepaalde in de artikelen 3 en 5 van hel Arbitrage Bondsreglement nieuw en herbenoemde leden van de Raad van Beroep en de Commissie van Geschillen ten overstaan van het Dagelijks Bestuur ge ïnstalleerd. Tevens werden de kamers overeenkomstig artikel 12D van het onderwerpelijke reglement door loting samengesteld. De Raad van Beroep bestaat thans uit de volgende leden: R. Uges Jr., Voorzitter; D. J. van Leen, pl.v.v. Voorzitter; H. S. Boekman, C. H. de Lange, B. W. G. van Royen en B. J. Schimmel, leden der eerste kamer; M. Desmet, J. L. Paerl, E. J. Verschueren en A. F. Wolff, leden der tweede kamer. De Commissie van Geschillen is als volgt samengesteld: C. van Willigen, Voorzitter; J. Weening, pl.v.v. Voorzit ter; J. v. d. Horst en C. v. d. Wilden, leden der eerste kamer; L. W. R. Meyer en H. Zondervan, leden der tweede kamer; H. J. de Vries en J. de Wilde, leden der derde kamer. Op 12 Juni 1956 zijn de leden van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken en de Commissie Nieuwe Zaken, die krachtens de artikelen 13 en, 16 van het Gewijzigd Alge meen Bedrij f sreglement door het Hoofdbestuur zijn be noemd dan wel herbenoemd, ten overstaan van het Dage lijks Bestuur door de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, geïnstalleerd. De zitting hebbende Voorzitters en plaatsvervangende Voorzitters werden door de respectieve leden der Com missies herkozen, zulks overeenkomstig het bepaalde in de artikelen 14 en 17 van genoemd reglement. De Commissies zijn thans als volgt samengesteld: Commissie Beroep Nieuwe Zaken Mr. J. Milius, Utrecht, Voorzitter Mr. B. Bouman, Bloemendaal, pl.v.v. Voorzitter Leden-exploitanlen W. F. Dubbeldeman, Amsterdam J. E. F. de Nijs, Breda B. W. G. van Royen, Amsterdam A. F. Wolff, Utrecht Leden-f ilmverhuurders H. S. Boekman, Amsterdam D. J. van Leen, Wassenaar J. L. Paerl, Amsterdam C. S. Roem, 's-yGravenhage Pl.v.v. leden-exploitanten: M. J. W. Peters, Venlo H. Zondervan, Leeuwarden Pl.v.v. leden-filmverhuurders H. P. H. Juten, 's-Gravenhage J. P. M. A. Smulders, Amsterdam H. W. Hagenberg, Secretaris. Commissie Nieuwe Zaken Mr. G. M. Greup, Amsterdam, Voorzitter Mr. A. D. van Assendelft de Coningh, Hilversum, pl.v.v. Voorzitter Leden-exploitanten C. J. Blad, Amsterdam L. van Dommelen, Amersfoort Leden-filmverhuurders J. A. L. Kemps, Amsterdam B. J. Schimmel, Amsterdam lid-exploitant Pl.v.v. L. van Praag, Leiden Pl.v.v. lid-fi lm verhuurder: L. W. R. Meyer, Amsterdam A. H. Pieterse. Secretaris. Op Vrijdag 11 en Zaterdag 12 Mei j.1. kwamen te Hilversum de internationale organisaties bijeen, welker leden auteursrechten betalen en zich het vorige jaar ver enigd hebben in „het Internationale Congres der Organi saties betrokken bij de Verspreiding van Geestes- werken" („Congres des Organisations Internationales in- téressées a la Diffusion desOeuvres de 1'Esprit" of kortweg': ,,C.I.D.E."). Het was de derde internationale bijeenkomst van deze aard, die werd gewijd aan de bespreking van auteursrechtproblemen welke inzonderheid de exploitatie van deze rechten betreffen. Op dit congres waren onder meer vertegenwoordigd de Internationale Unie van Bioscoopexploitanten (Union In ternationale de 1'Exploitation Cinématographique) en de Internationale Federatie van Verenigingen van Filmprodu centen (Fédération Internationale des Associations de Pro- ducteurs de Films), van welke beide organisaties de Neder- landsche Bioscoop-Bond lid is; voorts de Alliance Inter nationale de la Diffussion par Fil (A.I.D.), de Fédération Internationale de ITndustrie du Disque (I.F.P.I.), de Fédération Internationale des Hóteliers, Restaurateurs et Cafetiers (HO.RE.CA.) en de Union Européenne de Radio- diffusion (U.E.R.). Mr. W. C. van Heuven woonde als gedelegeerde van de Nederlandsche Bioscoop-Bond de ver gaderingen bij. terwijl ook de heer J. Weening, Vice-Voor zitter van het Hoofdbestuur, en de Directeur, de heer J. G. J. Bosman, op enige werkzittingen aanwezig' waren. De Nederlandsche Bioscoop-Bond bood de deelnemers op de eerste congresdag een lunch in Hotel Gooiland aan, tijdens welke de heer Weening de gedelegeerden der orga nisaties namens het Hoofdbestuur welkom heette. Dit welkomstwoord werd beantwoord door de Voorzitter van het congres, de heer A. E. Delvoie, die tevens dank zegde voor de gastvrije ontvangst. Als belangrijkste punt vermeldde de agenda der verga deringen de bespreking van het voor-ontwerp van een internationale overeenkomst inzake de zogenaamde „droits voisinu", namelijk de „Convention internationale relative a la protection des artistes interprètes ou exécutants, des fabricants de phonogrammes et des organismes de radio- diffusion". Dit ontwerp zal in Juli in het Comité d'Experts te Bern worden behandeld, dat zal trachten een voor alle partijen acceptabele tekst te ontwerpen. Daar echter in dit comité vertegenwoordigers van de Internationale Unie van Bioscoopexploitanten, van de In ternationale HO.RE.CA. en van de televisie-industrie ont breken, werd door het congres besloten het Comité d'Experts te verzoeken een vertegenwoordiger van deze organisaties alsnog' in zijn midden op te nemen en als zodanig te benoemen de heer A. Namurois, secretaris van het congres. Tevens werden door het congres de jaarstukken van de C.l.D.E. behandeld, welke organisatie thans beschikt over een permanent inlichtingencentrum te Brussel. 12

Film | 1956 | | pagina 14