INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER niet het bewijs heeft geleverd, dat hij inderdaad schade heeft gele den, aangezien eiser slechts een berekening heeft overgelegd van de winst, die hij zou hebben kunnen maken, als hij de film „Ciske de Rat" zou hebben vertoond; OVERWEGENDE: dat beide partijen lid van de Nederlandsche Bioscoop-Bond zijn en dat ingevolge het bepaalde in artikel 32 der Statuten en artikel 1 van het Arbitragereglement van de Nederlandsche Bioscoop- Bond alle geschillen tussen leden van de Bond onderling met uit sluiting van de burgerlijke rechter zijn onderworpen aan de Bonds arbitrage, zoals die is geregeld in dat arbitragereglement; dat dus de Commissie van Geschillen bevoegd is van het onder havig geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitragecollege, welks beslissingen vatbaar zijn voor hoger beroep bij de Raad van Beroep van de Nederlandsche Bioscoop-Bond; dat, aangezien gedaagde in gebreke is gebleven zijn verplichting met betrekking tot de levering van de film „Ciske de Rat" na te komen, hij op grond van artikel 7 der Bondsvoorwaarden verplicht is aan eiser het gehele bedrag van de auteursprijs te betalen; dat als auteursprijs die tussen partijen bedongen is kan worden aangenomen de auteursprijs, die voor de vertoning van de film „Ciske de Rat" in het Winston Theater te Hoorn is betaald, aan gezien beide bioscopen nagenoeg gelijkwaardig zijn; dat deze auteursprijs voor de beide weken tezamen heeft bedragen -,- en dat derhalve het eerste deel van de vordering tot dit bedrag moet worden toegewezen; dat eiser overigens van het gebeurde geen directe schade heeft gehad, aangezien hij in plaats van de film „Ciske de Rat" lilms van andere filmverhuurkantoren heeft vertoond, zodat zijn voorstel lingen ongestoord voortgang konden vinden; dat eiser in de beide weken waarin zijn collega de film „Ciske de Rat" heeft vertoond een netto-recette heeft gemaakt, die nog iets hoger ligt dan zijn gemiddelde over 1955, hoewel in de tweede week van de vertoning van „Ciske de Rat" het bioscoopbezoek in het algemeen ten gevolge van de strenge vorst sterk verminderde; dat de Commissie aanneemt, dat aan eisers goodwill, nu hij niet in staat is geweest de aangekondigde vertoningen van de film „Ciske de Rat" in zijn bioscoop te doen plaatsvinden, afbreuk is gedaan, al ware het slechts omdat de Nederlandse hoofdfilm steeds vele mensen, die niet gewend zijn de bioscoop te bezoeken, aan trekt; dat de uit dezen hoofde door eiser geleden schade niet valt te berekenen, maar dat de Commissie door toewijzing van een schade vergoeding van één gulden tot uitdrukking heeft willen brengen, dat gedaagde deze schade heeft geleden; dat uit het vorenstaande volgt, dat eisers vordering ten dele moet worden toegewezen en wel ten eerste tot een bedrag van -,- en ten tweede tot een bedrag van één gulden, tezamen -,-; dat gedaagde moet worden veroordeeld tot betaling van het toe gewezen bedrag, alsmede in de geschilkosten bedragende 50, RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID: VEROORDEELT gedaagde om aan eiser te betalen een bedrag van -,-, alsmede in de geschilkosten bedragende 50,(vijftig gulden). Aldus gewezen te Amsterdam op 5 Maart 1956. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden- filmverhuurders. Hiertegen werden geen bezwaren ingediend. Datum waarop inschrijving verzocht is: Titels Nedei waaronder de films in worden uitgebracht: Naam houder exploitatie rechten: 30 Maart 1956 4 April 5 6 Het avontuurlijke egeltje De Bremer stadsmuzikanten Man met de gouden arm Hun laatste nacht Rendez-Vous in Marseille1) De big van het regiment2) De duivel in zijde Die dag eindigde mijn leven De kapitein en zijn held Actueel Nova Corona Victoria Centra Datum waarop inschrijving verzocht is: Titels waaronder de films in Nederl. worden uitgebracht: Naam houder exploitatie rechten 9 April 1956 Achter de schermen van Scotland Yard3) Rank 11 Buiten loert de dood Het rattennest Met ruw geweld City 14 Vrouwen in boeien Hafbo 16 Tralies van Bamboe Op de drempel der Corona oneindigheid Fox Carousel De zwarte valk Warner 17 Gedoemd te zwijgen Onsterfelijke liefde4) 23 ...Want zij weten niet, wat zij doen... Hafbo 24 Robin Hood Jr. De zoon van Robin Hood Kapitein Blood, de piraten- hoofdman De wraak van Kapitein Blood Express Liebling von Wien") Lumina Maya Meteor 25 De hel van Malakka'M Rank 26 Zware jongens, lichte meisjes The Indian fighter Nova 28 Dansmeesters Fox 2 Mei Het huwelijkssprookje van Monaco Lumina 4 De zoon van de wreker 7) City Operatie „Kajak" Columbia 7 Heb je 'm door? 8) Rank De bandelozen Universal I.F.N Jacht zonder genade Warner Rhythme, roem en roman tiek 8 Misdadig verleden Standaard 9 De machinist Columbia 11 My sister Eileen9) Onstuimig bloed City Verraden liefde10) Fan Wedloop met de dood11) Spiendal 12 De dood van een wielrijder Het eiland der verleiding Nova 14 De terugkeer van Lemmy Caution 12) Amstel 'n Mooi portret 15 Oklahoma Ik vecht voor geld Terwijl de stad slaapt R.K.O. Erfelijk belast Warner 16 De laatste der Navajo's Centra 17 De straat der geverfde lippen Victoria 19 La vie Parisienne Hafbo 23 Leve de voetbalpool! Meteor Eén stap te ver Corona 24 De pijnbank Metro De volgende titels zijn vervallen: Vrouwenhuis in Marseille 2) Hiep hiep hoera voor het garnizoen :1) De overbodige misdaad 4) Melodie der liefde B) In chambre séparee (i) Vrouwenkruistocht Texas Rosé 8) Heb je 'm door Twee meisjes van buiten 10Verloren moederschap 11Wie redt mijn kind 12) Zware jongens, lichte meisjes Voorts is vervallen: De eeuwige zee 38

Film | 1956 | | pagina 38