Ereteken voor trouwe plichtsver vulling Gevolg gevend aan veler wens om van Bondswege waar dering tot uitdrukking te brengen voor trouwe plichts vervulling van hen, die vele jaren in dienst van eenzelfde tot het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf behorende onderneming werkzaam zijn, heeft het Hoofdbestuur van de) Nederlandsche Bioscoop-Bond op 28 Augustus j.1. besloten over te gaan tot het instellen van een ereteken, dat zichtbaar gedragen kan worden. Dit ereteken voor de heren uit te voeren als speld, voor de dames als broche zal de vorm hebben van een gestileerd malthezerkruismechanisme. het symbool van de film en de bioscoop. Voor toekenning van het ereteken in zilver komen in aanmerking zij, die ten minste tien, maar minder dan vijfentwintig jaar in dienst van eenzelfde ondeneming, ge ëxploiteerd door een Bondslid, werkzaam zijn. Voor toekenning van het ereteken in goud komen in aanmerking zij, die ten minste vijfentwintig jaar maar minder dan veertig jaar in dienst van eenzelfde onder neming, geëxploiteerd door een Bondslid, werkzaam zijn. Voor toekenning van het ereteken in goud met diamant komen in aanmerking zij, die ten minste veertig jaar in dienst van eenzelfde onderneming, geëxploiteerd door een Bondslid, werkzaam zijn. Toekenning van het ereteken geschiedt uitsluitend op voordracht van het Bondslid in wiens onderneming degene, die wordt voorgedragen, werkzaam is. De aanvragen moe ten schriftelijk en met redenen omkleed worden ingediend bij het Hoofdbestuur. Het ereteken wordt door het Bonds lid aan degene, aan wie het op zijn voordracht is toege kend, uitgereikt. Bij elk ereteken behoort een certificaat, waarvan de tekst door het Hoofdbestuur wordt vastgesteld. Het bevat in ieder geval de naam en de staat van dienst van degene, aan wie het ereteken wordt uitgereikt. Ereteken en certi ficaat mogen nooit vervreemd worden en moeten na het overlijden van degene, aan wie zij zijn uitgereikt, aan de Bond worden teruggegeven. De ter zake genomen besluiten van hel Hoofdbestuur zullen in dit blad worden vermeld. Beëindiging lidmaatschap Van het lidmaatschap zijn wegens verlies van de ver eisten daarvoor vervallen: de heer C. J. Broekmeulen, voormalig exploitant van de bioscoop Oliveo te Born; de Firma Adelphi Film (firmanlen Mevrouw de Wed. C. Barnstijn en O. Koppens), voormalig exploitante van hel Centrum Theater te 's-Gravenhage de Firma Spoorbio (firmanten W. T. F. Korsmit en A. B. M. van Royen), voormalig exploitante van de Spoorbio te Utrecht; de heer A. van Heugten. voormalig exploitant van de intussen opgeheven permanente bioscoop Het Vergulde Paard te Alblasserdam. Liquidatie waarborgsom Met het oog op de liquidatie van de waarborgsom men van de heer C. J. Broekmeulen, voormalig exploi tant van de bioscoop Oliveo te Born, de Firma Spoor bio, voormalig exploitante van de Spoorbio te Utrecht, de lieer A. van Heugten, voormalig exploitant van de opgeheven bioscoopexploitatie Het Vergulde Paard te Alblasserdam en de Firma Adelphi Film, voormalig exploitante van het Centrum Theater te 's-Gravenhage, worden de leden uitgenodigd eventuele vorderingen op genoemde personen en zaken binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Aanmelding donateurschap Voor het donateurschap van de Bond heeft zich aan gemeld: De Firma Romal, technische handelsonderneming, ge vestigd te Utrecht, Plompetorengracht 12, firmanten C. Böhrman en J. W. van Roosmalen. Eventuele bezwaren tegen de toelating moeten schriftelijk en gemotiveerd bin nen acht dagen na de verschijning van deze publicatie bij het Bondsbureau worden ingediend. Toelating donateurschap Tot het donateurschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde dat hiertegen binnen acht dagen na de ver schijning dezer publicatie geen gegronde bezwaren bij het Bondsbureau worden ingediend de heer W. B. van Vught, exploitant van de Muziek uitgeverij Editions Altona, gevestigd te Amsterdam, Leid- sestraat 19, welke zich bezighoudt met de levering en ver huur van gramofoonplaten met backgroudmusic voor syn- chronisatiedoel einden de N.V. Drukkerij Overeem, gevestigd te Deventer, Brink 43, welke in de handel gaat brengen theaterbe- spreekplattegronden, systeem Boon. 10

Film | 1956 | | pagina 10