OPERATEURSEXAMEN 1956 Uitslagen Operateursexamens Het operateursexamen ter verkrijging van diploma A of B vond dit jaar schriftelijk plaats op 26 en 27 Juni, waarna het mondeling gedeelte volgde op 28, 29 en 30 Augustus. Er meldden zich voor dit examen 79 candidaten aan tegen 81 in 1955. Van deze 79 candidaten verschenen er 3 niet op het examen. Van de resterende 76 examinandi behaalden er tenslotte 12 het diploma-B en 13 het diploma-A. Aan 21 candidaten, die in tenminste twee vakken met succes examen deden werd dispensatie ver leend, teneinde tot aan het volgend examen een hogere functie dan leerling-operateur te kunnen vervullen. Aan één candidaat zal wegens bijzondere omstandigheden in December a.s. alsnog een herexamen worden afgenomen in één vak. 26 candidaten moesten tenslotte worden af gewezen, waarbij nog komen 3 candidaten aan wie reeds na het schriftelijk gedeelte te kennen werd gegeven, dat gezien de verkregen zeer onvoldoende cijfers, verdere deel neming aan, het examen geen nut meer kon hebben. In totaal werd dus ditmaal 38% van de candidaten afgewe zen. Dit kan geen slecht resultaat worden genoemd, zeker niet wanneer men bedenkt, dat een aantal dezer afge wezenen voor sommige vakken toch een voldoend cijfer wist te behalen, zodat zij daarin niet opnieuw examen behoeven te doen. Ten aanzien van het examen ter verkrijging van het practijkcertificaat, hetwelk eveneens werd afgenomen op 28, 29 en 30 Augustus, moeten wij, helaas, weer een minder gunstig geluid laten horen. Aan dit examen, dat zoals bekend uitsluitend bestemd is voor operateurs, werkzaam in bioscopen met een weke lijkse arbeidstijd van minder dan 24 uur, hadden zich 51 candidaten aangemeld, waarvan er tenslotte 48 op het examen verschenen. Niet minder dan 28 candidaten moes ten hiervan worden afgewezen wegens absoluut onvol doende kennis van de cabinepractijk, van de brandveilig heidsvoorschriften of zelfs van beide onderwerpen. Dit grote aantal afwijzingen moet ook thans weer worden toegeschreven aan onvoldoende voorbereiding op het exa men, zulks ondanks het feit, dat tevoren gelegenheid was geboden om zich door middel van oefenvragen op het exa men te prepareren. Voorts bleek, dat hoewel tegenwoor dig ook in de provincie allerwege met grootbeeld-projec tiesystemen wordt gewerkt en bovendien tijdig was medegedeeld, dat dit onderwerp aan het examenpro gramma was toegevoegd, de kennis daarvan bij talrijke candidaten aan het examen ter verkrijging van het practijk certificaat beslist onvoldoende te zijn, zulks in tegenstel ling tot het merendeel van de candidaten van het normale examen. Aan 20 candidaen kon tenslotte het practijk certificaat worden uitgereikt, waardoor het totaal aantal afgegeven practijkcertificaten is gestegen tot 187. Voor wat betreft de diploma's A en B ligt dit aantal met inbegrip van bovengenoemde examenresultaten thans op 193 respectievelijk 207. Volledigheidshalve zij hierbij opgemerkt, dat ten aan zien van de diploma's B in genoemd aantal geen rekening is gehouden met de mogelijkheid, dat houders van het diploma-A het diploma-B hebben ontvangen na het be reiken van de daarvoor vereiste leeftijd respectievelijk na het behalen van het vastgestelde aantal van 3800 practijk- uren. Het werkelijke aantal in omloop zijnde diploma's-B is hierdoor belangrijk hoger dan 207. In totaal werkten dit jaar 28 examinatoren en gecom mitteerden aan het examen mede, waarvan 10 brandweer deskundigen. Voorts hadden in de Commissie zitting deskundigen uit het bedrijf en docenten van onder an dere de Electro-Technische School te Amsterdam. Daar er de laatste jaren weinig verandering in de samenstelling der examencommissie is gekomen, kunnen wij zo lang zamerhand spreken van een vaste commissie, die volledig op de hoogte is van de eisen, welke aan de candidaat ge steld kunnen en mogen worden. Uiteraard is dit voor de goede gang van zaken van veel belang. Een woord van dank aan het adres van alle medewer kers is hier zeker op zijn plaats en dit geldt dan tevens ten opzichte van de directies van de bioscopen Alhambra. Calypso, City en Flora te Amsterdam, die hun cabines welwillend beschikbaar stelden voor het afnemen van het practische gedeelte van het examen. DIPLOMA B Naam: H. Blaauw B. v. d. Bron L. H. van Deursen A. de Groot Th. A. Pegman J. F. M. Pont Ch. H. M. Sprooten D. J. H. Swart H. de Weerd W. Woortman DIPLOMA A G. Dekker Jr. P. G. v. d. Kleut R. v. d. Meer J. F. ter Meulen J. G. Olde Monnikhof W. J. Peters J. M. van Riet F. L. Serry R. Sleutel P. Sijtsma H. W. Triebel ■L J E Verwoert G. Woudenberg Bioscoop Palace 't Venster Corso Hollandia Haarlemmerdijk Centraal Trianon Polygoon Carolus Rex Camera Rembrandt Cineac Cinema Pallas EBO Rembrandt Excelsior Filmonderneming Prinses Luxor Van Stralen Musica Luxor Cineac PRACTIJKCERTIFICAAT Th. Bakens J. P. V. d. Biggel aai A. C. van Gils .1. P. Goedvree II. de Groot E. van Harn P. C. van Huykelom R Kamerman A. N. M. Keultjes P. J. Konings D. Kranenburg A. M. Leer F. Nijenhuis Z. J. Pasinski J. G. G. Pinckaers J. A. M. Sanders Srhaafstra W. G. Schipper E. Schwarz J. H. Vergeer Astra Militair Ontspanningsgebouw Nutsbio Nöggerath Carolus lampino Museum voor het Onderwijs Lion Luxor Reehorst Volksuniversiteit De Zon 't Voorhuijs Modern Odemarus N.V. Harmonie Tivoli Camera Centraal Plaats: Groningen Rotterdam Amsterdam Amsterdam Amsterdam Leiden Haarlem Nijmegen Amsterdam Utrecht Arnhem Amsterdam Apeldoorn Oldenzaal Arnhem Rotterdam Rotterdam Haarlem Grouw Den Haag Arnhem Amsterdam Asten Dorplein-Budel Driebergen Amsterdam Nijmegen Bergeijk Den Haag Beneden Leeuwen Reuver Ede Rotterdam Oosterwolde Emmeloord Eysden Ootinarsum Dokkum Nieuw-Helvoet Utrecht Amsterdam 19

Film | 1956 | | pagina 19