l 52M22S Toepassing Tan artikel 15 der Statuten Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder inschrijving Nederland worden uitge exploitatie verzocht is: bracht rechten 22 Aug. 1956 Die verduivelde waarheid De wet van de straat Het gamma schrikbewind Een hel op zee De onzichtbare vijand De ratten van Houston Strijd tegen de vliegende schotels Columbia 23 Alexander de Grote Nova De duivel in de vrouw Filmex 24 Hoe langer hoe gekker Charlie's Tante Het eenzame hart Het congres danst Aasgieren van het Westen Het duivelspaard Centra De Koning der gangsters Columbia 26 De zondares Lex 27 Marguérite Tausend Melodien Filmtrust Naar het Rijk der Inca's Königswalzer Een stad gaat door de hel Het rattennest 29 Othello, de Moor van Venetië Actueel 31 De laatste dochter van de Tsaar Filmex 4 Sept. 1956 Agent der Apachen In vuur en vlam Universal I.F.N. 5 De gebandmerkte Oh, die vrouwen! De levende afgod Moordend lood Metro Wien de Goden liefhebben Lumina De poort van de hel 6 Als Parijs ontwaakt Spiendal 10 Liefde overwint Filmtrust The King and I Fox 11 Leise flehen meine Lieder Helden der lucht Assepoester De meisjes van heden De eerste van vanavond Macht van het noodlot Luchtvaartcadetten De boezemvrienden Als een kat in 't nauw De schuld van een Moeder Terwille van ons huwelijk Het mooiste meisje van Rome Standaard 12 Der Zarewitsch Melior "T^S^V^^^fik^ De COMMISSIE VAN GESCHILLEN (TWEEDE KAMER) van de Nederlandsen, Bioscoop-Bond heeft het volgende arbitrale vonnis gewezen in zake: N.V. ALGEMENE RECLAME ONDERNEMING ARO „SILKO- LICHT", gevestigd te 's-Gravenhage en kantoorhoudende aldaar aan de Weteringkade 108, eiseres, contra C. M. WESTLAND, exploitant van het City Theater en het Luxor Theater te Wageningen en wonende aldaar aan de Hoog straat 79, gedaagde. De Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) van de Neder- landsche Bioscoop-Bond, volgens de Statuten en het Arbitrage reglement van die Bond benoemd en aangewezen als arbitrage college voor de beslechting van geschillen tussen donateurs en leden van de Bond: IN AANMERKING NEMENDE: dat eiseres bij request dd. 2 Augustus 1956 een geschil tegen ge daagde heeft aanhanging gemaakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehecht en dat beschouwd wordt als hier te zijn ingelast; dat de Commissie partijen heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op Maandag 27 Augustus 1956 in een der zalen van Hotel Krasnapolsky te Amsterdam; dat aldaar verschenen zijn de heer J. A. Goldschmitz, directeur van eiseres, en gedaagde persoonlijk; dat gedaagde in hoofdzaak verklaard heeft, dat hij het contract waarop eiseres haar vordering heeft gebaseerd, niet heeft onder tekend; dat hem bij het aangaan van de overeenkomst is toegezegd, dat de wisseltekstinstallaties in zijn eigendom zouden overgaan, nadat hij de in de overeenkomst genoemde bedragen zou hebben betaald; dat eiseres derhalve van hem geen betaling van huur van deze installaties voor de sinds December 1955 verstreken periode kan vorderen; dat de heer J. A. Goldschmitz namens eiseres het standpunt heeft ingenomen, dat gedaagde aan de overeenkomst uitvoering heeft gegeven, zodat ook het ontbreken van de handtekening van gedaagde onder het contract aan het bestaan der overeenkomst niets verandert; dat eiseres regelmatig facturen aan gedaagde heeft gezonden voor de pacht van de verhuurde wisseltekstinstallaties; dat eiseres echter bereid is haar vordering te verlagen tot en daarmede de wisseltekstinstallaties aan gedaagde in eigendom over te dragen, mits gedaagde dit bedrag vóór 30 September 1956 aan eiseres betaalt; dat gedaagde zich hierop bereid heeft verklaard dit bedrag vóór 30 September 1956 aan eiseres te betalen OVERWEGENDE: dat eiseres donateur en gedaagde lid van de Nederlandsche Bio scoop-Bond is en dat ingevolge artikel 32 der Statuten en artikel 1 van het Arbitrage Bondsreglement van de Nederlandsche Bioscoop- Bond alle geschillen tussen donateurs en leden van de Bond met uitsluiting van de burgerlijke rechter zijn onderworpen aan de Bondsarbitrage, zoals die is geregeld in dat arbitragereglement; dat dus de Commissie van Geschillen bevoegd is van het onder havige geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitragecollege, welks beslissingen vatbaar zijn voor hoger beroep bij de Raad van Beroep van de Nederlandsche Bioscoop-Bond; dat er tussen partijen geen verschil meer bestaat over de ver schuldigdheid van gedaagde van een bedrag van en dat deze vordering overigens door de aan de Commissie overgelegde bescheiden wordt gestaafd; dat partijen het er ook over eens zijn geworden, dat de door eiseres geleverde wisseltekstinstalaties in eigendom aan gedaagde overgaan, indien deze vóór 30 September 1956 het bedrag van betaalt; dat derhalve de vordering van eiseres tot een bedrag van moet worden toegewezen; dat de geschilkosten door de Commissie zijn bepaald op 50, en dat elk der partijen de helft dezer kosten moet dragen; RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID: VEROORDEELT gedaagde om tegen behoorlijk bewijs van kwij ting vóór 30 September 1956 aan eiseres te betalen een bedrag van en BEPAALT dat met deze betaling de door eiseres aan gedaagde geleverde wisseltekstinstallaties in het eigendom van gedaagde overgaan VEROORDEELT ieder der partijen in de helft der geschilkosten in totaal bedragende ƒ50,(vijftig gulden). Aldus gewezen te Amstredam op 27 Augustus 1956. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft op grond van artikel 15 der Statuten voor zijn vergadering van 28 Augustus 1956 opgeroepen de N.V. Maatschappij voor Cinegrafie, exploitante van het Filmverhuurkantoor Amstel-Film, ter zake van het feit: dat zij in strijd heeft gehandeld met artikel 10 van het Aan vullingsreglement Bondsvoorwaarden. Het Hoofdbestuur heeft besloten haar de straf van waarschuwing op te leggen en deze straf te publiceren, op grond van de volgende overwegingen: dat de N.V. Maatschappij voor Cinegrafie in verband met de vertoning in de bioscopen De Uitkijk te Amsterdam en 's-Graven hage van de film „Raices" („Het naakte leven") een garantie heeft gevorderd, welk bedrag ook is voldaan; 40

Film | 1956 | | pagina 38