Algemeen Bedrijfsreglement Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming ie ver lenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglemënt aan: de heer C. A. Broekmeulen te Born (L.) tot inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van d£- permanente bioscoop-A Oliveo aldaar, welke tot dan toe werd ge" exploiteerd door de heer C. J. Broekmeulen; de heer S. Barnstijn te Utrecht, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de permanente bio scoop-A Centrum Theater te 's-Gravenhage, welke tot dan toe door de Firma Adelphi Film werd geëxploiteerd; de heer W. T. F. Korsmit te Utrecht tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A Spoorbio op het Centraal Station aldaar, welke bioscoop tot dan toe stond ingeschreven ten name van de Firma Spoorbio de heer J. R. Schoonbeek te 's-Gravenhage tot inschrij ving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de perma nente bioscoop-A Greenway Theater te Voorschoten, welke bioscoop tot dan toe stond ingeschreven ten name van de N.V. Standaard Films; Mevrouw W. S. C. Wöhler-Bruns te Middelburg tot in schrijving te haren name in het Bedrijfsregister van een permanente bioscoop-B in gebouw Badpaviljoen te Dom burg. Het Hoofdbestuur heeft besloten de toestemming als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsregelment te weigeren aan: de heer J. P. Pluym te Meyel, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B aldaar; de heer B. A. G. Heemskerk te Bodegraven tot inschrij" ving te zijnen name in het Bedrijfsregister van een nieuwe permanente bioscoop-B in het Parochiehuis te Wijk bij Duurstede. Voorts heeft het Hoofdbestuur besloten in het Bedrijfs register bij te schrijven: dat de inschrijving van de permanente bioscoop-A: Het vergulde Paard te Alblasserdam, ten name van de heer A. van Heugten aldaar, is doorgehaald, omdat de exploi tatie is beëindigd wegens huuropzegging. dat de inschrijving van de permanente bioscoop-B: Wilhelmina te Domburg, welke voorheen werd geëxploi teerd door de heer L. H. J. Luxembourg, is doorgehaald, wegens het niet voldoen aan de eisen des tij ds. (Tegen deze beslissing is door de heer Luxembourg beroep aan getekend) De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 5 September toestemming als bedoeld in artikel 9 van het Algemeen Bedrijfsregelment verleend aan: de CV. Renovo Film te 's-Gravenhage tot het gaan exploiteren van een filmfabriek voor de bedrijfstak k (het verrichten op het gebied der filmfabricatie van andere werkzaamheden dan die vallende onder a t/m j). De Commissie Nieuwe Zaken heeft in de hiervoor ge noemde zitting afwijzend beschikt op de aanvragen, inge diend door: de heer J. Koelinga te Amsterdam tot het gaan exploi teren van een filmproductiezaak voor de bedrijfstak e als omschreven in artikel IC van genoemd reglement; de heer J. A. van Tol te 's-Gravenhage tot het gaan exploiteren van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfs takken a en b als omschreven in artikel 2C van genoemd reglement. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar op 22 Augustus gehouden zitting behandeld de hierna vol gende beroepen, ingediend door: het Bestuur van de Afdeling Het Oosten, de Firma Gebrs. Koper en de heer L. J. Lievenboom tegen de be" slissing van de Commissie Nieuwe Zaken dd. 19 April 1956, waarbij aan de heer J. C. H. Arendse te Laren toe stemming werd verleend tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in gebouw Irene te En schede; het Bestuur van de Afdeling Het Oosten tegen de be slissing van de Commissie Nieuwe Zaken, gewezen op I Juni 1955, waarbij aan de heer C. M. Westland te Wa- geningen toestemming werd verleend tot het gaan exploi teren van een nieuwe permanente bioscoop-A in een te Ede te bouwen pand van de Stichting Eigen Gebouw De Vereniging De Buitensociëteit te Zwolle tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, gewezen op 19 April 1956, waarbij aan de N.V. Bioscoop De Kroon te Zwolle toestemming werd verleend tot het gaan exploi teren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de daar toe in te richten Schouwburg Odeon aldaar. De Beroepcommissie heeft alle hiervoor genoemde be roepen tegen de beslissingen gegrond verklaard. Zij ver nietigde derhalve de desbetreffende beslissingen der Com missie Nieuwe Zaken en weigerde toestemming tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in gebouw Irene te Enschede aan de heer Arendse, in de Spoorstraat te Ede aan de heer Westland en in Schouw burg Odeon te Zwolle aan de N.V. Bioscoop De Kroon. Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond heeft zich aan gemeld: de CV. Renovo Film, Maziestraat 17a te 's-Gravenhage als exploitante van een filmfabriek voor de bedrijfstak k. Beherend vennoot is de heer Jhr. J. J. van Raab van Canstein. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde, dat hiertegen binnen acht dagen na de ver schijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren bij het Hoofdbestuur worden ingediend: de heer C. A. Broekmeulen te Born, die de exploitatie van de permanente bioscoop Oliveo aldaar zal voortzet ten, welke voorheen door de heer C. J. Broekmeulen werd gevoerd; de heer W. T. F. Korsmit te Utrecht, die de exploitatie van de Spoorbio aldaar zal voortzetten, welke voorheen werd gevoerd door de Firma Spoorbio de heer J. R. Schoonbeek te 's-Gravenhage, die de ex ploitatie van het Greenway Theater te Voorschoten zal voortzetten, welke voorheen door de N.V. Standaard Films werd gevoerd. 9

Film | 1956 | | pagina 9