Vergadering Ledenraad Candidaatstelling Hoofdbestuur Op 18 December j.1. is op het Bondsbureau een ver gadering van de Ledenraad gehouden, waaraan werd deel genomen door de heren Joh. Miedema. Voorzitter. J. Weening, Vice-Voorzitter. S. Barnstijn, J. van Bentum, C. J. Blad. H. S. Boekman, L. van Dommelen. H. P. H. Juten. J. A. L. Kemps, J. E. F. de Nijs, J. L. Paerl, D. Raphel, C. M. Westland, J. de Wilde en C. van Willigen. Wegens ziekte waren afwezig de heren J. P. M. A. Smulders en H. J. de Vries. Wegens verblijf buitenslands was afwezig de heer L. W. R. Meyer. Het voorstel van het Hoofdbestuur tot het vaststellen van een nieuw bedrij f sbesl uit in zake de uitvoering der deviezenregeling overeenkomstig de tekst van het op 10 Januari 1956 vastgestelde bedrijfsbesluit van die naam (reglementenboekje nr. 4 pagina's 3739) met dien ver stande, dat in de artikelen 1, 2 en 8 het jaar 1956 wordt veranderd in 1957, gaf geen aanleiding tot het houden van discussies. Het werd dan ook zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Daarentegen is er zeer uitvoerig gediscussieerd over het voorstel van het Hoofdbestuur om aan het Aanvullings reglement Bondsvoorwaarden een nieuw -artikel 5 toe te voegen luidende: „Het Hoofdbestuur kan in bijzondere gevallen dispensatie verlenen van het bepaalde in dit reglement." Ten slotte is de vereiste tweederde meerderheid van stemmen niet bereikt, zodat het voorstel werd verworpen. Aan de orde kwam hierna een voorstel om aan artikel 10 lid 2 van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden toe te voegen een bepaling, dat voor wat betreft reizende bioscopen een totale garantiesom per vertoningsweek mag worden bedongen, waarvan de grootte wordt bepaald door vermenigvuldiging van het bedrag van ten hoogste 40,- met het totaal der plaatsen, waarop de vertoningsover eenkomst voor de onderwerpelijke hoofdfilm betrekking heeft. Na een korte discussie werd dit voorstel zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Op het voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Bedrijfsreglement op het Naamregister waren door de Afdelingsraad en de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten enige amendementen ingediend. Op deze amendementen was een gunstig prae-advies door het Hoofdbestuur uitgebracht. Het aldus geamendeerde voorstel is door de Ledenraad aangenomen. De volledige tekst zal worden opgenomen in een nieuw reglementenboekje, dat de leden binnenkort zal worden toegezonden. Het voorstel van het Hoofdbestuur tot het instellen van een Bedrijfsreglement op Reclamefilms en Reclamepro- jectieplaten gaf geen aanleiding tot discussies. Men was het met de voorgestelde maatregel, die er op neer komt dat voor de verzending van de reclamefilms bepaalde regelen worden gesteld als in de Bondsvoorwaarden zijn opgenomen voor normale films, volkomen eens. Ook de tekst van dit besluit zal alsnog afzonderlijk worden afgedrukt en aan alle leden worden toegezonden. Op zijn verzoek heeft de Ledenraad gehoord de heer L. H. J. Luxembourg te Arnhem, die hoger beroep had ingesteld tegen de beslissing van het Hoofdbestuur om de inschrijving in het Bedrij f sregister te zijnen name van een permanente bioscoop-B te Domburg door te halen. De Ledenraad besloot dit beroep ongegrond te verklaren. Zij nog vermeld, dat in deze vergadering van de Leden raad, die des morgens om 10.45 uur is aangevangen en des middags om 2.30 uur is gesloten, door de Voorzitter in het bijzonder welkom zijn geheten de nieuw benoemde leden L. van Dommelen en D. Raphel. Bij het slot van de vergadering heeft de heer J. L. Paerl de heer Joh. Miedema. die voor de eerste maal de verga dering van de Ledenraad heeft gepresideerd, hulde ge bracht voor de uitstekende wijze waarop hij de vergadering had geleid. Ingevolge artikel 12 van het Algemeen Bondsreglement deelt het Hoofdbestuur mede, dat van de Hoofdbestuurs leden dit jaar aan de beurt van aftreden zijn de heren M. Desmet te Eindhoven, J. Weening te Amsterdam en A. F. Wolff te Utrecht, die allen herbenoembaar zijn. In deze vacatures zal voorzien worden door de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering, te houden op Maandag 25 Maart a.s. Met het oog hierop worden de leden uitgenodigd namen, voornamen en woonplaatsen der gewenste can- didaten op te geven. De candidatenlijsten. door ten minste elf leden ondertekend, moeten uiterlijk vier weken voor de datum der jaarvergadering, namelijk op Maandag 25 Februari a.s. bij het Bondsbureau worden ingediend. Als candidaten kunnen worden gesteld: a. in de vacatures, ontstaan door het periodiek aftreden van de heren Desmet en Wolff: personen, die zijn eigenaar, mede-vennoot of bestuurder van een perma nente of reizende bioscoop en zich niet bezig houden met filmfabricage, filmproductie, filmimport of film verhuur, tenzij zij bestuurslid zijn van een plaatselijke of provinciale afdeling van exploitanten; b. in de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van de heer J. Weening: iemand, die is eigenaar, mede-vennoot of bestuurder van een filmfabriek, film productiezaak, filmimportzaak of filmverhuurkantoor.

Film | 1957 | | pagina 4