Van hel Bestuur der Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" vernemen wij, dat door de speciaal daartoe in het leven geroepen Redactie-Com missie, goede vorderingen worden gemaakt bij de samen stelling van deel 1 van het Handboek der Bioscooplechniek. Zoals bekend wordt ernaar gestreefd het eerste deel van dit werk tegen het einde van de maand Juli a.s. te laten verschijnen. Dit deel omvat een volledige behandeling van de bouw, het doel en de werking van projectoren en hulp apparaten, terwijl tevens de voorkomende storingen en hun remedie worden besproken. Daarnaast zal men in deel I een beschouwing aantreffen inzake de bouw en inrichting van cabines en bioscoopzalen. Ook de moderne projectie- en geluidssystemen worden uitvoerig behandeld. Tenslotte komen nog de brandveiligheidsvoorschriften aan de orde, zodat gezegd kan worden, dat deel I van het Handboek de practische kant van de bioscooptechniek in de ruimste zin des woords zal bevatten. In deel II komt dan vervolgens de theoretische kant van de reeds besproken practische onderwerpen aan de orde. De bij het Handboek behorende ringbanden zijn inmid dels gereed gekomen en de hierbij afgedrukte foto geeft een beeld van de fraaie uitvoering. De vóór-intekenprijs van het complete werk met inbe grip van de ringbanden is vastgesteld op 35,en na verschijnen van het eerste deel van het werk zal deze prijs worden verhoogd tot tenminste 45, Er bestaat alsnog gelegenheid van de mogelijkheid tot vóór-intekening gebruik te maken, mits de desbetreffende bestellingen vóór 1 Juli 1957 bij het Bestuur der Stich ting binnenkomen. 27

Film | 1957 | | pagina 27