Het Bestuur van de Stichting Internationale Filmweek Den Haag 1957 heeft op Donderdag 2 Mei j.1. onder lei ding van zijn voorzitter. Wethouder J. van Zwijndregt, aan de pers verdere mededelingen verstrekt over de ge beurtenissen, welke de van 17 tot en met 22 Juni a.s. te Den Haag te houden filmweek tot een even spectaculair als belangwekkend filmevenement zullen maken, een evenement, dat inmiddels door een door de graficus Gerard Wernars ontworpen en in duizenden exemplaren over hel gehele land verspreide affiche, welke hier boven in het klein is afgedrukt, allerwegen onder de aan dacht van het publiek wordl gebracht. De door het Stichtingsbestuur in overleg met het Hoofd bestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond aangewezen selectiecommissie heeft in de afgelopen weken ca. vijf tig hoofdfilms en nog eens evenzovele korte films, uit elf verschillende landen afkomstig, bezichtigd teneinde daaruit elf hoofdfilms en meer dan vierentwintig korte films te kiezen, welke in het Metropole-Tuschinski Thea ter in speciale voorstellin gen zullen worden vertoond. Het peil van de aangeboden films wekt de beste ver wachtingen. Hel plan. om deze week in dagen naar bepaalde na tionaliteiten in te delen, heeft men laten varen, om- dal zulk een systeem node loze beperkingen bij de keuze op zou leggen. Op de avond van de laatste dag. welke zal worden ge wijd aan Nederlands werk, zullen ook de prijzen wor den uitgereikt, welke de Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen beschikbaar heeft gesteld voor de twee beste Neder landse documentaire films, in de categorieën: a. vrije lil nis en zogenaamde „spon- sored" films en b. in op dracht vervaardigde films. Het ligt evenwel niet in de bedoeling van het Stich tingsbestuur, dat de film vertoningen beperkt blij ven tot het Metropole- Tuschinski Theater. Zo zul len duizenden Hagenaars in de gelegenheid worden ge steld enige grootscheepse openluchtvoorstellingen bij te wonen op het Burge meester de Monchyplein. Burgemeester en Wethou ders verlenen aan dit plan hun volle medewerking en hebben reeds toestemming gegeven tot het ter plaatse opstellen van een reusachtig filmdoek van 25 bij 9 m. Een der kamers van het stalhuis zal als een speciale cabine worden ingericht voor de projectie, waaraan bijzondere inspanning ten koste wordt gelegd, opdat deze aan de hoogste technische eisen zal voldoen. Interessant is ook, dat gedurende een aantal dagen het Todd-AO-projectiesysteem in de zaal van het Kurhaus- cabaret zal worden gedemonstreerd, waarvan in de afle veringen van April en van September/October 1956 van dit blad reeds uitvoerige verslagen zijn opgenomen. Een ander aspect van deze filmweek, dat niet na zal laten de publieke belangstelling te trekken, is de film- tentoonstelling, welke in nauwe samenwerking mei de Gemeentelijke Dienst voor Schone Kunsten en het Ge meentemuseum in Den Haag wordt georganiseerd dooi de Stichting Filmmuseum te Amsterdam. Deze tentoon stelling, welke zal worden ingericht in een in de binnen tuin van het Museum op te stellen grote tenloonstellings- tent, zal bestaan uit een expositie van een unieke collectie filmaffiches, oude filmapparaten en andere op de cinema-

Film | 1957 | | pagina 8