De bestuurstafel run de I .I.E.C. tij/lens de ope ningsrede run Z.E. de Staatssecretaris run On derwijs, Kunsten en II etenschappen. V.l.n.r. de heren A. Trichet, Secretaris-Generaal van de U.I.E.C.; Dr. J. Hulsker, Hoofd run de Afdeling Kunsten run het Ministerie run On derwijs, Kunsten en II etenschappen; I. Ge- mini, aftredend Voor zitter run de U.I.E.C.; de Staatssecretaris, Z.E. Mr. lï. G. A. Hbppener (staande)Joh. Miede- ma. Voorzitter run de N.B.B, en nieuw geko zen Voorzitter run de U.I.E.C.; J. G. J. Bos- niun. Directeur run de N.B.B.; W. K. G. run Royen, Penningmeester. I\. Uges Secretaris en Keening. Vice- Voorzitter van de N.B.B.: W. Dutillieu, Voorzitter van de Ver- eniging der Kinemabe- stuurders run België. "croepen. die zich hiervoor ook in verbinding zal stellen met de producentenorganisaties. Deze commissie zal om trent haar bevindingen rapport uitbrengen aan de buiten gewone vergadering van de Unie. welke in October van dit jaar te Madrid zal worden gehouden. In deze commis sie zal een vertegenwoordiger van elk der navolgende lan den zitting hebben: België. Frankrijk. Italië, Nederland. Spanje. est-Duitsland en Zwitserland. De Verenigde Staten zullen eveneens worden uitgenodigd om aan de commissoriale arbeid deel te nemen. De discussies op het stuk der filmvoorziening leidden tenslotte tot de aan neming van de volgende resolutie: „De Union Internationale de 1'Exploitation Cinémato- graphique vestigt nogmaals de bijzondere aandacht op de noodzaak films te produceren van zodanige technische, artistieke en morele kwaliteiten, dat een steeds talrijker publiek naar de bioscopen wordt getrokken en welke inzonderheid schouwspelen bieden, waarvan de jeugd te recht kan verlangen dat zij in de bioscoop worden ver toond." De ontwikkeling op het gebied der filmhuurvoorwaar- den werd uitvoerig besproken, waarbij de gedelegeerden een uiteenzetting gaven omtrent de situatie in de onder scheiden landen. Het bleek, dat de toestand sedert de ver gadering te Lausanne in Januari van dit jaar eerder was verslechterd dan verbeterd en met het oog hierop werd een resolutie aangenomen van de volgende inhoud: ,.De Unie. de toegenomen neiging bij zekere filmver huurkantoren constaterende om abnormale verhuurcondi- lies op te leggen, brengt het verlangen in herinnering dat zij heeft geuit te Lausanne in Januari 1957 en dat ais volst luidde: geeft aan haar leden-verenigingen opdracht: met alle te hunner beschikking staande middelen de strijd aan te binden tegen de buitensporige verhuurtarie- ven. welke tegenwoordig gevraagd worden voor films, die. verre van buitengewoon zijnde, slechts de normale voor uitgang van de techniek volgen, - de bij hen aangeslotenen dringend uit te nodigen geen enkel programma boven de in elk land gebruikelijke maximumpercentages te huren draagt haar Bureau op de bevoegde organisaties van producenten en filmverhuurders hiervan op de hoogte te brengen". Een ander punt van bespreking vormde hel rapport van de heer Gemini ter zake van de werkzaamheden van liet Comité des Transactions Invisibles, hetwelk een instelling is van de Organisatie voor Europese Economische Samen werking (O.E.E.S.) en speciaal ten doel heeft na te gaan hoe de totstandkoming van één Europese markt ook ten opzichte van geestesproducten kan worden bevorderd. De heer Gemini, die als president van de A.G.I.S. lid is van de Italiaanse delegatie in genoemde commissie, was van mening, dat het noodzakelijk is te achten dat de U.I.E.C. officieel in het Comité wordt vertegenwoordigd gezien het feit. dat het Europese bioscoopbedrijf rechtstreeks betrok ken is bij de problemen die daarin aan de orde komen. De vergadering sloot zich bij dit standpunt aan en stelde een desbetreffende resolutie vast, welke als volgt luidt: ..De Unie. van oordeel zijnde, dat de vrijmaking van de uitwisseling van films een factor van essentieel belang is ter verwezenlijking van de verbreiding der culturele uitwisseling lussen de volkeren, nodigt haar Bureau uit 20

Film | 1957 | | pagina 21