Ontvangsten Excursie Geslaagd tennistoernooi Voorts bevatte het programma de korte speelfilm ..Tros" van W im van der Velde, de met de Filmprijs 1957 voor vrije en sponsored films bekroonde documen taire van Theo van Haren Noman ..Een leger van ge houwen steen" en de door Gerard Kutten geregisseerde film ..De Vliegende Hollander'", een episode uit het leven van Anthony Fokker, welke wordt uitgebracht door Coro na Film N.V. Behalve de elders vermelde recepties van Burgemees ter en Wethouders van Den Haag op Maandag 17 Juni in het Oude Stadhuis na afloop van de openingsvoorstel ling en van het Bestuur van de Stichting Internationale Filmweek Den Haag 1957 op Zaterdag 22 Juni ter gele genheid van de sluiting van de Filmweek. werden in de loop van de week onderscheiden ontvangsten aangeboden. Op Maandag 17 Juni ontvingen de Nederlandse verte genwoordigingen van de Amerikaanse Maatschappijen Columbia Pictures International Corporation, Metro Cold- wyn Mayer, Paramount International Films Incorporated. R.K.O. Radio Pictures. Twentieth Century Fox Interna tional Corporation. United Artists Corporation. Universal International Films Incorporated en Warner Bros. Pictu res International Corporation haar gasten in Hotel De Vi illebrug. Ter gelegenheid van het bezoek van Guiletta Masina en Amadeo Nazzari, de hoofdrolvertolkers in de film ..Le \otti di Cabiria", nodigde de heer J. A. L. Kemps. direc teur van de N.V. Standaard Films, de pers uit tot een nadere kennismaking met genoemde spelers, hetgeen ge- schiedde tijdens een persconferentie op Dinsdag 18 Juni in Restaurant Seinpost te Scheveningen. Des avonds, na afloop van de première van deze film. bood de heer Kemps aan tal van genodigden een ontvangst aan. welke eveneens in Seinpost plaats vond. De directie van de N.V. Filmex verenigde zich met haar vele gasten in een gezellig samenzijn in het Palace Hotel in Scheveningen met de populaire regisseur Wolf gang Staudte en de vertegenwoordigers van de Duitse filmindustrie, na de avondpremière van ,,Rose Bernd" op oensdag 19 Juni. Door Rank Film Distributors (Holland) N.V. werd op Donderdagmiddag een zeer geslaagde cocktail-party ge geven in Kasteel Oud Wassenaar. Aanwezig waren onder meer de bekende Schotse acteur James Robertson Justice. de Japanse actrice Kishi Keiko en haar echtgenoot, de Franse regisseur Yves Ciampi. Op Vrijdag 21 Juni bood de Franse persattaché mede namens Unifrance Film te zijnen huize een cocktail aan ter gelegenheid van het bezoek van de regisseur Jules Dassin. en het echtpaar Ciampi-Keiko. Ter gelegenheid van de vertoning van ..De Eenenveer tigste" organiseerden de gevolmachtigde van de Sovexport- film in Nederland, de heer G. P. Didenko. en de directie van Actueel Film N.V. een ontvangst in restaurant ..De la Paix" te Den Haag. waar de genodigden kennis kon den maken met het Russische nationale lievelingsgerecht kaviaar met wodka. \a de avondpremière van Celui qui doit mourir nodigde de directie van de N.V. Universal Film Aaencv de pers uit voor een gesprek met de regisseur Jules Dassin in de foyer van het Metropole-Tuschinski Theater. Aan wezig waren ook de actrice Melina Mercouri, en mevrouw Mina Bérard. producente déléguée van Prima Film. Ter gelegenheid van de Nederlandse dag. waarmede de Filmweek werd besloten, boden de Besturen van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en de Nederlandse Be roepsvereniging van Filmers op Zaterdag 22 Juni een cocktail aan in restaurant ..Seinpost" te Scheveningen. Voor de deelnemers aan de jaarvergadering van de Internationale Unie van Bioscoopexploitanten, de overige buitenlandse gasten en deelnemers aan de Filmweek werd een zeer geslaagde excursie naar Delft georganiseerd, waar de Nieuwe Kerk met het Mausoleum en de Prinsen hof bezichtigd werden. De Afdeling Den Haag bood de gasten een voortreffelijke lunch aan in restaurant „Hoorn- wijck" te Rijswijk, tijdens welke het woord werd ge voerd door de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema. de Secretaris van het Hoofdbestuur, de heer R. Uges. en de heer A. Trichet, Voorzitter van de Fédération Nationale des Cinémas Frangais. Na de lunch bracht het gezelschap per touringcar nog een kort bezoek aan Rotterdam, waarna men zich naar Kasteel Oud Vi assenaar begaf ter bijwoning van de cock- tailparty, welke daar door Rank Film Distributors werd aangeboden. Onder auspiciën van de Afdeling Den Haag werden gedurende de gehele week tenniswedstrijden gehouden op de banen van hel W. Vt Tennispark aan de Van Hogen- houcklaan te Den Haas. De organisatie berustte bij de heren Mr. H. Wilton. C. S. Roem en J. J. H. H. Tapke Loken berg. Er werd met veel enthousiasme gespeeld en de opkomst was. ondanks de warmte, zeer groot. De heren dubbels en gemengd dubbels werden ingedeeld in twee poules, waar door ieder evenveel partijen le spelen had. De winnaars bij de heren dubbels waren de heren C. Blad en C. S. Roem in de eerste poule en de heren O. van Neyenhoff en J. .1. H. H. Tapke Lokenberg in de tweede poule, die de finale voor twee gewonnen sets (best of three) moesten spelen. De uilslag was 62, 75 voor de heren O. van Neyenhoff en J. J. H. II. Tapke Loken- berg. De finale gemengd dubbel werd uitgevochten door mevrouw J. Hufferman en J. Smulders legen mevrouw Z. Peters en J. J. H. H. Tapke Lokenberg; de laalsten won nen met 62 en 60. De winnaars bij de dames waren mevrouw l>. van Hoven-Fontaine en mevrouw Z. Peters-Schmier. Na afloop van de wedstrijden reikte de heer C. S. Roem de vele en kostbare prijzen uit. welke door het Hoofdbe stuur en onderscheiden maatschappijen waren uitgeloofd. Hel was een aardige gedachte van hel Hoofdbestuur om de prijzen ter beschikking te stellen van de laagtst ge plaatste dubbels, zodat de zwaksten in dit toernooi met de mooiste prijzen bedacht werden. Bovendien had hel comité voor elke deelnemer of deelneemster een herinneringsbe kertje, dat het opschrift droeg „Filmtennistoernooi 1957". een geste, welke bijzonder in de smaak viel. 24

Film | 1957 | | pagina 24