diverse scholen op verzoek uitvoerige uitleg over de prijs vraag te geven. Dat hij succes had. blijkt uil de uitsla», want verschillende scholen, wier leerlingen voor een prijs in aanmerking kwamen, hadden een mondelinge explicatie gekregen. Voor de jury, bestaande.uit de heren J. Buys. C. Boost. A. van Domburg. J. P. Dirkse s.c.j.. A. Koolhaas en J. C. Seliuller, was het een verre van gemakkelijke opdracht om een oordeel uit te spreken over 1 11 individuele en 32 groepsinzendingen. Zij heeft zich op voortreffelijke wijze van haar taak gekweten. De Voorzitter van de Stichting Internationale Filmweek Den Haag 1957. de heer J. van Zwijndregt, die als Wet houder van Onderwijs en Kunstzaken van de Gemeente Den Haag uiteraard een bijzondere belangstelling had voor dit facet van de Filmweek. heeft op de sluitingsdag. Zaterdag 22 Juni. tijdens He middagvoorstelling in het Metropole-Tuschinski Theater de prijzen uitgereikt aan de winnaars, die allen aanwezig waren. De individuele prijswinnaars, zes in getal, kregen fraaie geschenken De eerste prijs was voor André Kuyten 19 jaar), leer ling van het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs te Amsterdam. Hij ontving een 8 mm. filmcamera (merk Bell Howellvoor zijn scenario: „Fantasie voor kleine handen. De tweede prijs ging naar Henny Mom I 17 jaar), leer ling van de 4e klasse van het St. Thomas College te Venlo. Deze kreeg voor zijn scenario: ..Een ballade"' een radio- toestel. De derde prijs verwierf R. de Graaf 18 jaar), leerling van de Rijkskweekschool te Haarlem. Hij ontving een foto camera. De vierde prijs voor Herman van Valen (19 jaar), van klasse 4 van het St. Joris College te Eindhoven. Hij kreeg een set van vulpen en vulpotlood. De vijfde prijs, een vulpen, was voor Ritsaert ten Cate (18 jaar) van de „Ulenpas" te Hoogkeppel. en de zesde prijs, een ballpoint voor de 13-jarige Maarten Smit, leer ling van de Ie klasse Gemeentelijk Lyceum te Enschede, voor zijn inzending ..Schip in nood". Van de groepswinnaars wonnen 23 leerlingen van het Christelijk Lyceum Mamix van St. Aldegonde te Haarlem de eerste prijs. De tweede en derden prijzen gingen naar leerlingen van de 4e klasse G.H.B.S.-A. te Amsterdam. Raamplein. en de vierde prijs naar 13 leerlingen van de R.K. Kweekschool St. Ludgerus te Hilversum. Deze prijswinnaars krijgen hun prijs in de niet stofffe- lijke vorm van een bezoek aan Cinetone. Geesink s Dolly- wood. Polygoon, en gratis filmvoorstelling op de school, waartoe de groep behoort. Voorts waren er nog vier eervolle vermeldingen, name lijk: Henri de Bakker en Paul Keuss (18 jaar) van het St. Nicolaas Lyceum te Amsterdam; Jan Schouten (16 jaar) van het St. Thomas College te Venlo en Henriëtte van der Hal (14 jaar) van het Gemeentelijk Gymnasium te Apeldoorn. Alle winnaars werden voor het voetlicht geroepen en kregen uit de handen van de heer Van Zwijndregt behalve hun prijs, nog het Filmplatenboek ten geschenke. De ingezonden scenario's vormen een bijzonder interes sant materiaal en de geestdrift waarmee men aan de slag is gegaan, is een stimulans om het niet bij deze ene prijs vraag te laten. De heer J. tan Zwijndregt. Wethouder van Onderwijs en Kunstzaken run de Gemeente Den Haag en Voorzitter van de Stichting Internationale Filmweek Den Haag 1957, reikte in het Metropole-Tuschinski Theater de prijzen uit aan de winnaars van de scenario prijsvraag. 34

Film | 1957 | | pagina 34