Onder grote bijval van de aanwezigen deelde Mr. Rei- nink mede, dat de Minister besloten had de door de jury voorgestelde eervolle vermeldingen toe te kennen. Onder luid applaus betraden de aldus onderscheiden filmers, de heren Heytman, Misik, Huguenot van der Linden en Van der velde, het podium om de oorkonden uit de handen van Mr. Reinink te ontvangen. Bij deze onderscheidingen zou het echter niet blijven. Toen het applaus was verstomd deelde Mr. Reinink mede, dat de film waarmede de Filmweek was geopend, namelijk Bert Haanstra's voortreffelijke documentaire „Rembrandt, schilder van de mens", als een zo belangrijke bijdrage tot de herdenking van leven en werk van Nederlands grootste schilder moet worden beschouwd, dat de Minister besloten had aan de maker van deze film een exemplaar van de naar aanleiding van dit herdenkingsjaar uitgereikte ere penning aan te bieden. Ter herinnering aan de in 1956 gehouden herdenking van Rembrandts geboortejaar was namelijk in opdracht van de Regering, naar het ontwerp van de heer V. P. S. Esser, hoogleraar aan de Rijksacade mie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, een klein aan tal van deze penningen geslagen, welke werden uitgereikt aan degenen, die zich door het voorbereiden en organi seren van de Rembrandttentoonstellingen bijzonder ver dienstelijk hadden gemaakt voor de Rerribrandtherdenking. Het was een ontroerde Haanstra. die een ware ovatie in ontvangst had te nemen, toen Mr. Reinink hem deze zeld zame onderscheiding met een persoonlijke gelukwens, be geleid door een krachtige handdruk, overhandigde. Vervolgens ging het gordijn open voor Van Haren Nomans bekroonde film „Een leger van gehouwen steen"', gevolgd door de speelfilm ,.D? V'iegende Hollander", welke een periode uit het leven van Anthony Fokker, tot onderwerp heeft. Gerard Rutten regisseerde deze film naar een scenario van Ed. Hoornik. Andor von Barsy verzorgde het camerawerk, Eppo Doeve de decors en Henk Badings de muziek, terwijl de leiding van de productie bij Bob Rosenboom berustte. Na afloop van de voorstelling verschenen regis eur en medewerkenden op het podium, waar zij door het publiek met een hartelijk applaus werden begroet en hun door de directeur van Corona Film, de heer H. Kroonenberg, een aardige attentie werd aangeboden. De dag werd bekroond met een door het Bestuur van de Stichting Internationale Filmweek Den Haag 1957 aange boden ontvangst in het Palace Hotel. Hier heerste tot laat in de nacht een opgewekte stemming en met dit feestelijk en gezellig samenzijn werd de Filmweek op passende wijze besloten. Boven: Hel Bestuur van de Stichting Internationale Filmweek Den Haag 1957 bood op de sluitingsavond ven ontvangst win in het Palace Hotel. V.l.n.r.: de heren R. Uges .Ir.. Dr. .1Hulsker, die Herman van der Horst de hand drukt. J. Weening, .1eau Zwijn- dregt en J. C. J. Bosman, die mevr. Van- der Harst begroeten. Midden: Er heerste in het Palace Hotel een feestelijke stemming. Links op de voorgrond de heer van Willigen; in hel midden Mr. Reinink in druk gesprek met mevr. Bosman, mevr. II ecning en de heer Joh. Miedemu: rechts mevr. J. Micdema en mevr. B. vun Royen. Onder: Een koele dronk. V.l.n.r.: de heren Mr. IJ. Bijdcnilijli, L. W. R. Meyer, B. D. Ochse, mevr. Ochse en mevr. Merer. 43

Film | 1957 | | pagina 41