Afscheid van de heer J. Weening Vertegenwoordigingen van het Hoofdbestnnr Zoals bekend is de heer J. Weening, Directeur van Rank Film Distributors (Holland) N.V. benoemd tot Al gemeen Directeur van de Rank Organisatie in Duitsland, met welke belangrijke en eervolle benoeming wij hem van harte gelukwensen. Deze functiewisseling betekent tevens het afscheid van de heer Weening als Vice-Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en als Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, alsmede van de vele andere Bonds functies, welke hij zovele jaren uitermate kundig en met toewijding heeft vervuld. Het Hoofdbestuur heeft zijn scheidende Vice-Voorzitter geëerd met een diner, dat het College hem en zijn echt genote, mevrouw Y. Weening-van Veen. op Dinsdag 3 September j.1. na afloop van de Hoofdbestuursvergade ring in het Amstel Hotel heeft aangeboden. Bij deze gelegenheid werden vele hartelijke woorden gewisseld en bood de Bondspresident, de heer Joh. Miedema de heer Weening namens het Hoofdbestuur een klein geschenk ter herinnering aan (zie foto). Tevens ontving" mevrouw Weening een geschenk uit handen van mevrouw B. W. van Royen-Fontaine, dat haar werd aangeboden namens de dames die zich steeds belas ten met de telling van de inhoud der duizenden Bio- bussen, uit erkentelijkheid voor het vele werk dat mevrouw Weening voor de Stichting ,,Bio-Vacantieoord'" heeft ver richt door haar spontane en jarenlange medewerking aan de organisatie der collectetellingen. Het accountantskantoor Nassette Klomp herdacht op 6 September j.1. het feit, dat veertig jaar geleden de heer P. Nassette een begin maakte met de uitoefening van de accountants- en belastingconsulentenpractijk, met een zeer druk bezochte receptie in het Paviljoen Vondelpark te Amsterdam. De heer J. G. J. Bosman, Directeur van de Bond. heeft de heer Nassette bij deze gelegenheid de' gelukwensen van het Hoofdbestuur overgebracht. De heer B. A. Holtslag te Ulft heropende op Donder dag 12 September j.1. op feestelijke wijze zijn geheel nieuw gemoderniseerd Luxor Theater. De heer J. Santé Thedinga, Penningmeester van de Af deling Het Oosten, vertegenwoordigde het Hoofdbestuur, dat tevens een schriftelijke gelukwens had gezonden. Op Maandag 12 September j.1. opende de N.V. Ver- eenigde Theaters onder zeer grote belangstelling het nieuwe Gloria Theater te Heerlen, dat plaats biedt aan bijna vierhonderd bezoekers. Met deze opening werd tevens het feit herdacht, dat de Gebroeders Hirschberg hun vijfentwintigste theater openden en dat het Gloria Theater de tiende bioscoop is. welke door de N.V. Ver- eenigde Theaters aan het Nederlandse bioscooppark werd toegevoegd. De openingsplechtigheid werd verricht door de Bonds voorzitter, de heer Joh. Miedema, die de heer E. Hirsch berg mede namens het Hoofdbestuur complimenteerde met dit initiatief. Ook het Hoofdbestuurslid de heer B. J. Schimmel woonde deze opening bij. Na afloop der voorstelling verenigden de talrijke geno digden zich in een gezellig samenzijn met de heer Hirsch berg in het Grand Hotel te Heerlen. De Firma Ponsioen Zoon herdacht op Maandag 23 September het feit, dat het op 10 September vijfentwin tig jaar geleden was, dat de Luxor Bioscoop te Alphen aan de Rijn werd gesticht, op passende wijze met een fees telijke voorstelling in dit theater, waarbij een geheel ge moderniseerde cabine-installatie en een nieuw breedbeeld- doek in bedrijf werd gesteld. Het Hoofdbestuur heeft de firma zijn hartelijke geluk wensen gezonden. De Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema. overhandigt de heer J. Wee ning ten afscheidsgeschenk namens het. Hoofdbestuur. Rechts mevr. Y. Weening-van Veen. 22

Film | 1957 | | pagina 24