Canada Duitsland Ook Canada wil een Internationaal Filmfestival Filmbedrijf in cijfers Ellen van Hemen als JENNY" in de gelijknamige film van Standaardfilms Productie Maatschappij N.V. 'Een ander belangrijk feit is, dat de Belgische regering haar financiële steun steeds overeenkomstig de te verwach ten groei van de productie heeft verhoogd. Voor 1957 was in de begroting een bedrag van 13 millioen francs 988.000,aan premiën voorzien, waarvan alleen al 7 millioen francs 432.000.aan hoofdfilms, wat weer een belangrijke verhoging ten opzichte van 1956 betekent. Niet zonder trots kon daarom de Belgische Mi nister van Economische Zaken bij de indiening van zijn begroting wijzen op het groeiende aantal films, dal in België wordt geproduceerd. In het kader van het in de maanden Juli en Augustus 1958 te Vancouver British Columbia) te houden F e s t i- val der Kunsten wordt ook een Internationaal Film festival georganiseerd, dat naar men hoopt duizenden be zoekers zowel uit Canada als uit de Verenigde Staten zal trekken. Men is reeds met de voorbereiding van dit festi val, het eerste van deze aard dat in Noord-Amerika zal plaats vinden, begonnen. Deelneming staat open zowel voor 35 mm als voor 16 mm films, welke vervaardigd of uitge bracht zijn sedert 1 Januari 1956, uitgezonderd Canadese of Amerikaanse films, welke eerst na 1 Januari 1957 moeten zijn geproduceerd of uitgebracht. De inzending dient te geschieden van 1 Januari tot uiterlijk 15 April 1958, terwijl kopieën in een andere dan de Engelse taal voor zien moeten zijn van Engelse voettitels of verge zeld moeten zijn van een in het Engels geschreven script of synopsis. Uit deze films worden door een selectiecommissie de films gekozen, welke op het festival zullen worden vertoond. Alle voor vertoning uitgekozen films krijgen een certificaat van deelneming, terwijl aan de beste film in de diverse categorieën een plaquette wordt toege kend. Ingezonden kunnen worden de volgende cate- gorieëën: a. speelfilms van ten minste 50 minu ten vertoningsduur, welke oorspronkelijk ver vaardigd zijn voor vertoning in de bioscopen; b. documentaire films van iedere aard met inbe grip van films over kunsten, cultuur, zaken, in dustrie, wetenschap, godsdienst en andere alge mene sub-categorieën; c. jeugdfilms: er zal spe ciale aandacht worden geschonken aan de jeugd films om de productie daarvan aan te moedigen; d. avant-garde en experimentele films: iedere film van experimentele, abstracte of surrealisti sche aard kan worden ingezondene. televisie films: zowel speciaal voor vertoning voor de televisie vervaardigde films als verfilming van televisieprogramma's. Het feit, dat ingezonden films reeds aan festivals of andere manifestaties van deze aard hebben deelgenomen, is geen beletsel voor deelneming aan het Vancouver International Film Festival, dat niet kan worden beschouwd als een festival in de zin van het Festival reglement van de Inter nationale Federatie van Verenigingen van Filmprodu centen. Inschrijfformulieren zijn op aanvraag verkrijgbaar bij The Vancouver International Film Festival, c/o Audio Visual Services, University of British Columbia, Vancou ver 8, British Columbia, Canada. De Afdeling Statistiek van de Spitzenorganisa- tion der Filmwirtschaft, de koepelorganisatie van het Duitse filmbedrijf, heeft kort geleden belangrijke statistische gegevens over 1956 gepubliceerd. Daaruit blijkt, dat 1956 in vele opzichten voor het Duitse film bedrijf een jaar van groei is geweest. Op de eerste plaats steeg het filmbezoek met 7,8 ten opzichte van 1955. Deze stijging w-as naar verhouding nog groter dan die in 1955 ten opzichte van 1954 en kan niet alleen verklaard worden uit het slechte zomerweer, omdat in alle maan den een toeneming van het aantal bezoekers ten opzichte van de gelijknamige maanden in 1955 geconstateerd werd. 26

Film | 1957 | | pagina 28