Operateursexamen 1957 Vak 58% 65 43% 57% 72% 43 Uitslagen Operateursexamens Het schriftelijk gedeelte van de examens vond dit jaar plaats op 9 en 10 Juli en het mondeling examen, waarin begrepen het examen ter verkrijging van het Practijk Cer tificaat volgde op 27, 28 en 29 Augustus. Hierbij is onder andere gebruik gemaakt van de cabines van het Alhambra Theater, het Calypso Theater en het City Theater te Am sterdam, alsmede van de cabine van het Bondsbureau. Voor het examen ter verkrijging van het diploma-A of -B meldden zich dit jaar 98 candidaten aan, zijnde het grootste aantal sedert 1952 (102). In de tussenliggende jaren beliep het aantal candidaten 1953: 88; 1954: 80; 1955: 72 en 1956: 75. Van eerstgenoemd aantal examinandi slaagden er 54, zijnde 55 van het totaal. 20 candidaten behaalden het diploma-A en 11 het diploma-B, terwijl aan 23 candidaten. die alleen voor de beide practlijkvakken slaagden, dispen- catie is verleend tot aan het volgende examen. Het percentage der geslaagden, dat iets lager ligt dan wij de laatste jaren gewend waren, wordt enigermate be- invloed door het feit, dat dit maal op ruime schaal gebruik is gemaakt van de mogelijkheid om het examen in gedeel ten af te leggen. Verscheidene candidaten slaagden niet volledig voor het afgelegde gedeelte en konden daardoor niet bij de geslaagden worden opgenomen, hoewel zij [och wel enig succes wisten te boeken. Bezien wij de resultaten per vak, dan blijkt daaruit, dat de totale uitslag wordt gedrukt door de blijkbaar moeilijke" onderwerpen lichttechniek en versterkertech niek. Deze laatste ervaring is niet geheel nieuw en bij de jongste cursussen wordt hieraan dan ook speciaal aan dacht besteed. Examenresultaten per vak aantal candidaten geslaagden practijk 60 brandbeveiligingsvoorschriften 60 lichttechniek 46 electrotechniek 51 voorschriften electrotechniek 22 versterkertechniek 28 Met inachtneming van het vorenstaande kan de uitslag van het examen 1957 niet onbevredigend worden ge noemd. Het aantal uitgereikte diploma's-A is thans ge stegen tot 213 en het aantal diploma's-B tot 218. Weder om merken wij hierbij op, dat in het genoemde aantal diploma's-B niet zijn begrepen de B-diploma's, welke aan houders van diploma's-A zijn uitgereikt, na het bereiken van de daarvoor vereiste leeftijd, respectievelijk na het behalen van het vastgestelde aantal van tenminste 3800 practijkuren. Een en ander uiteraard nadat in alle vakken met succes examen is gedaan. Het werkelijke aantal afge geven diploma's-B is hierdoor belangrijk hoger en beloopt ruim 300. Voor wat betreft het examen ter verkrijging van het practijk certificaat, dat eveneens plaats vond op 27, 28 en 29 Augustus en dat zoals bekend alleen een mondelinge beoordeling van de kennis der cabinepractijk en de brand- beveilingsvoorschriften omvat, zij vermeld, dat zich hier voor ditmaal slechts 28 candidaten hadden opgegeven te gen 48 in 1956. Cezien de resultaten in voorafgaande jaren, waarbij herhaaldelijk bleek, dat de inhoud van dit practijk- examen door vele candidaten ernstig werd onderschat, heeft dit jaar bij wijze van proef een voorselectie plaats gevonden door middel van een schriftelijk tentamen, dat circa vier weken tevoren aan de candidaten is toegezon den. Aan dit tentamen is door het grootste gedeelte van de examencandidaten met succes deelgenomen, zodat de verwachtingen ten aanzien van de uitslagen hoog gespan nen waren. Het is daarom wel teleurstellend te moeten constateren, dat van de 24 candidaten, die uiteindelijk examen deden, er slechts 13 zijn geslaagd. Wij kunnen slechts veronderstellen, dat sommige van de examinandi, ondanks de gegeven waarschuwingen en adviezen, bij de uitwerking van de tentamenopgave, toch gebruik hebben gemaakt van de in hun bezit zijnde schriftelijke lessen en aldus doende een verkeerde indruk hebben gewekt van hun kennis van de examenstof. Het aantal afgegeven prac- tijkcertificaten is thans, met inbegrip van enige tussen tijds op grond van voorheen behaalde examenresultaten afgegeven certificaten, gestegen tot 208. De namen van deze candidaten, die een diploma of certificaat verwier ven worden hierbij gepubliceerd. Tenslotte mag ook nu een woord van dank aan de 24 examinatoren en gecommitteerden, waaronder 8 brand weerdeskundigen zeker niet ontbreken. Zij hebben zich wederom op bekwame wijze van hun moeilijke taak ge kweten en daartoe een belangrijke bijdrage aan het wel slagen van het examen geleverd. Deze dank strekt zich tevens uit tot de directies van de reeds genoemde biosco pen Alhambra, Calypso en City, respectievelijk van het Bondsbureau voor het ter beschikking stellen van hun cabines ten behoeve van het practische examen. DIPLOMA B Naam Bioscoop Plaats: C. Brandt Harmonie Rotterdam H. H. Brinkman Calypso Amsterdam 1'. W. Doolhof Rex Rotterdam H. H. J. Haarhuis EBO Oldenzaal B. B. Jonker Legerfilm dienst Eindhoven F. ter Meuten Odeon Amsterdam J. G. Olde Monnikhol EBO Oldenzaal H. J. Praag Scala Nijmegen P. Sijtsma Van Stralen Grouw O. Woudenberg Militaire dienst W. de Wijs Flora Amsterdam Met het oog op leeftijd en praktijkervar ing kan dit diploma nog niet worden uitgereikt. DIPLOMA A A. J. Baayens Rozenoord Vught K. J. Bottema Roxy Amsterdam II. J. van Grol Roxy Amsterdam H. de Groot Nöggerath Amsterdam 11. J. Hazelhorst Palace Almelo E. W. J. Hermens Royal Blerick D. N. van Hest Metropole Den Haag P. L. Hiele Harmonie Maarssen A. Kanitz Cineac Den Haag N. H. W. Kostelijk Roxy Amsterdam V. A. H. A. Kuyper Militaire dienst O. H. H. Naberhuis Militaire dienst F. Nijenhuis Metropole Enschede .1. C. Ridderhof Colosseum Rotterdam J. A. M. Sanders Odemarus Ootmarsum .1. Smits Alcazar Helmond .1. II. Veenstra Tivoli Leeuwarden H. Visser Palace Hengelo C. M. van Zwet Casino Breda 1.. \1. Zijp De Rustende Jager Bergen 43

Film | 1957 | | pagina 43