Vrijheid Cabine Ontwerp en uitvoering Vervallen diploma's houten wanden zijn rode banken geplaatst. De tafeltjes zijn van zwartgroene serpentine» dekbladen voorzien. Links en rechts in de foyer zijn de dames- en herentoiletten, de garderobe, de toegangen tot de administratieruimten en de woning voor de bedrijfsleider, die ook nog een aparte ingang vanaf de binnenhof heeft. Veel aandacht is be steed aan de inrichting van de damestoiletten. In de voor ruimte daarvan, die met ivoorkleurige vynide is bespan nen en met een goudgeel tapijt is belegd, is een spiegel - wand van 5 m bij 3 m. waartegen twee kristalporceleinen wastafels zijn geplaatst met daartussen een lange ivoor- kleurige kaptafel met rode tabouretten. De cabineverdieping is boven de foyer gelegen en is op twee plaatsen bereikbaar en wel vanuit ieder der beide noodtrappenhuizen. Op deze verdieping zijn de kleed kamers met we's en douches voor het dames- en heren personeel, een werkplaats, de cabine van 8 m bij 3,50 m, de schakelruimte, de accukamer en de voorraadkamer. De cabine is uitgerust met twee Ernemann X projecto ren ieder met een Magnasol lampenhuis type 2304. een Zeiss Ikon diaprojector, een Stelmar schijnwerper en een Westrex geluidsversterker geschikt voor optisch zowel als magnetisch geluid. Acbter liet projectiescherm zijn drie luidsprekercombinaties opgesteld en in het zaal- plafond en onder het balkon zijn 24 effectspeakers inge bouwd. Naast elk der projectoren is een drukknopschakel- tableau voor het zaallicht, gordijn en kader, microfoon, lift. etc. In de schakelruimte bevinden zich drie verduis teringstransformatoren respectievelijk 3 x 5. 3 x 4 en 3x3 kVA. verder de schakelkasten voor het zaallicht, de cabine, de cabineverdieping en de noodverlichting. Ook zijn in deze ruimte twee 125 A gelijkrichters opge steld van het Ing. bureau G. Michaël. In de accukamer staat een accubatterij met een vermogen van 360 Ah voor de 24 V noodverlichting. De opdracht voor het ontwerp werd aan de architect B. Hoogstrate verstrekt, wiens medewerker ik was. Het was voor mij een groot genoegen met hem samen aan dit project te mogen werken. Veel steun ondervonden wij daarbij van de grote kennis op bioscoopgebied van de heer R. Uges. Helaas is de heer Hoogstrate op f» Juni 1956 overleden en heeft het begin van de bouw niet meer mogen meemaken. De eerste paal werd op 1 October 1956 door Marja Uges in de grond geslagen en op 12 December 1957 werd het gebouw met een grote galavoorstelling geopend. De uitvoering van het bioscoopgedeelte geschiedde op voortreffelijke wijze door de CV. De Nieuwe Roterdamse Aannemingmaatschappij en die van bet kantoorgebouw door de Gebr. v. d. Luitgaarden. De dagelijkse leiding was in vertrouwde handen van de opzichter, de heer \*i Koot; de heer C. Feelders was de uitvoerder voor het bio scoopgedeelte en de heer Ram voor het kantoorgebouw. De interieurs werden verzorgd en de kleuradviezen ge geven door de N.V. Mutero, directie Schönau en Schuil. De betimmeringen werden uitgevoerd door Lems en van der Ven. De aluminiumwerken aan de luifel, de traphek- ken, cassa, fotokasten. de glasfronten met de securitdeuren en de ijzeren hekken op het balkon, werden vervaardigd door van Gelder en van Ginkel. De gehele electrische in stallatie werd ontworpen en uitgevoerd door de Firma R. H. Jansen. 10 De verwarming en ventilatie van de zaal en het balkon geschiedt door warme lucht die door anemostaten vanuit het plafond en onder het balkon zeer langzaam wordt in geblazen. Langs de wanden in de zaalvloer zijn kanalen gemaakt, afgedekt met roosters, waardoor de lucht wordt afgezogen. Er wordt steeds een overdruk van twee mm onderhouden waardoor het onmogelijk is dat rook vanuit de foyer de zaal binnendringt en de temperatuur ondel en boven hel balkon boven het normale stijgt. Ook de binnenhall en foyer hebben naast de normale verwar ming een luchtverversingsinstallatie. De overige ruimten worden in hoofdzaak met radiatoren en convectoren verwarmd. Deze installatie die volkomen automatisch werkt, is uitgevoerd door het technisch bureau Goud naar ontwerp van de heer P. J. Buskens. De filmtechnische installatie werd verzorgd door de N.V. Kinotechniek en de geluidsinstallatie door de Y\ Westrex. De foyermeubels werden naar ontwerp van de N.V. Mutero vervaardigd door Slabin-Bennis N.V. G. E. LETTE, architect. Op Vrijdag. 1 I Maart wordt de film ..Vrijheid" F ree dom) in première voor Nederland vertoond in het Metro- pole-Tuschinski theater in Den Haag. Dat wij hiervan in ons blad melding maken heeft een speciale reden. De film ..Vrijheid'' i^ nl. vervaardigd door de beweging, die bekend staat als Morele Herbewapening, v\ aarvan Dr. Frank N.D. Buchman de grondlegger is. In deze lijd van verscheurdheid en haat lussen de vol keren brengl de film ..Vrijheid" een nieuwe ideologie, die uitkomst beloofl. In hel comité van aanbeveling van de première hebben zitting genomen Mr. J. Klaasesz. Commissaris der Koningin in Zuid- Holland Mr. H. A. M. T. Kolfschoten. Burgemeester van 's-Gra- venhage D. de Looi'. Lid van de Eerste Kamer der Slalen Generaal Mevrouw E. van den Bosch-de Jongh. Presidente van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, afd. s-Graven- hage Joh. Miedema. Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop bond. President van de Internationale 1 nie van Bio scoopexploitanten De film Vrijheid" is de eerste door Afrikanen geschre ven en gespeelde kleurenfilm, opgenomen in \igeria en vervaardigd door Morele Herbewapening". Zij wordt in Nederland uitgebracht door de N.V. Gofilex te Drieber gen. Gezien het nobele streven, dat aan de film ..Vrijheid' ten grondslag ligt. bevelen wij haar gaarne in de aandacht van de bioscoopondernemers aan. De geldigheidsduur van de diploma's van het vorig jaar is met ingang van 1 Maart j.1. geëindigd. De leden-bioscoopondernemers worden aangeraden on der de aandacht van het kassa- en controle-personeel te brengen, dat vanaf genoemde datum slechts toegang tot de bioscopen wordt verleend aan hen. die beschikken over Bondsdiploma's met de blauwe opdruk: ..geldig voor het jaar 1958".

Film | 1958 | | pagina 11