"Belasting Vermakelijkheden op Breskens Kampen Roosendaal en Nispen Texel Scenarioprijsrraag ter bevordering van de vredesgedachte Toelating donateurschap Beëindiging donateurschap Op 20 September 1957 is in de gemeente Breskens een nieuwe verordening op de heffing van de vermakelijk- heidsbelasting in werking getreden. Tengevolge van deze nieuwe verordening werd de belasting op bioscoopvoor stellingen, waarin naast andere films Nederlands jour naal en/of films als bedoeld in artikel 1, 2e lid sub 2 van de Bioscoopwet tot een gezamenlijke lengte van ten min ste 500 meter worden vertoond, van 25 verlaagd tot 15 Voor voorstellingen, waarin één of meer films wor den vertoond, welke voldoende culturele of opvoedende «aarde hebben wordt thans een heffing van 10% toe gepast. Het desbetreffende besluit werd overeenkomstig een voorstel van Burgemeester en Wethouders door de Baad der Gemeente Breskens in zijn vergadering van 7 Juni 1957 genomen. Burgemeester en Wethouders van Kampen hebben voorgesteld de heffing van de vermakelijkheidsbelasting op gewone filmvoorstellingen van 35 'c te verlagen tol 25 welk voorstel door de Baad in zijn op Woensdag 10 December 1957 gehouden vergadering is aanvaard. Het tarief voor Bioscoopvoorstellingen van films als bedoeld in artikel 1, tweede lid. onder 2e der Bioscoop wet, bleef gehandhaafd op 20 De nieuwe verordening zal in werking lieden op de eerste dag van de maand, volgende op die. waarin de Koninklijke goedkeuring is verkregen. Op 15 Januari 1958 hebben Burgemeester en Wethou ders van Boosendaal en Nispen aan de Baad dezer ge meente voorgesteld de belasting op filmvoorstellingen, waarin naast andere films Nederlands journaal en/of films, als bedoeld in artikel 1 lid 2, onder 2e der Bio scoopwet worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 meter, van 35 f/o te verlagen tot 25 Het College kwam in zijn motivering van het voorstel tot de conclusie, dat het onder de huidige omstandigheden niet langer verdedigbaar is de belasting op filmvoorstel lingen op een niveau van 35 te handhaven. De Raad heeft het voorstel in zijn op Donderdag 30 Januari j.1. gehouden vergadering aanvaard. Hel speciale tarief van 20 voor de films, welke een bijzonder cachet hebben ontvangen van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, bleef gehandhaafd. De nieuwe verordening zal in werking treden op de eerste dag van de maand, volgende op die, waarin hel bericht van de Koninklijke goedkeuring door Burgemees ter en Wethouders zal zijn ontvangen. De Baad van Texel heeft in zijn op 30 Juli 1957 gehou den vergadering besloten om overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders de hefffing op bioscoop voorstellingen, waarvan de hoofdfilm cultureel is goedge keurd, van 20 Ie verlagen lot 10 'r Deze verordening treedt in werking de dag volgende op die. waarop de Koninklijke goedkeuring zal zijn ont- Daartoe in staat gesteld door het Joh. J. Smit fonds te Amsterdam heeft de Staatssecretaris van Onderwijs. Kun sten en etenschappen, Mr. B. G. A. Höppener, een prijs vraag uitgeschreven voor een filmscenario, dat zal kun nen bijdragen tot de bevordering van de vredesgedachle en de wil tot samenwerking tussen de verschillende vol keren. De op deze prijsvraag betrekking hebbende reglementen zijn op aanvrage verkrijgbaar bij het Bureau Film van de Afdeling Kunsten van het Ministerie. Bij beschikking van 16 Januari j.1.. Afdeling Kunsten. Onderafdeling Film, is een jury ingesteld, welke de Staats secretaris van advies zal dienen bij de toekenning van de prijs voor het beste scenario. In deze jury zijn benoemd: tot lid en voorzitter Ch. Boost, te Amsterdam; tot lid mevrouw Mr. A. van der Goes van Naters-Van der Plaats, te Wassenaar: mevrouw Jeanne van Haren Noman-Roos. Ie Amsterdam; Y. Brosse te Amsterdam, en J. Nijland, te Utrecht; lot secretaris J. C. Scholier, te 's-Gravenhage. Tot het donateurschap van de Bond zijn toegelaten: de heer J. J. Gianotten, Bredaseweg 57 te Tilburg, voort zettende het bedrijf van de CV. Drukkerij' H. Gianotten; de heer G. P. M." Tollenaar. Sarphatistraat 48 te Am sterdam, exploiterende een filmpubliciteitsbureau onder de naam Publifilm. 'Eventuele bezwaren tegen deze toelating moeten binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie bij het Hoofdbestuur worden ingediend. Van het donateurschap zijn vervallen verklaard: de heer J. O. Jansen, Fazantenweg 79 te Amsterdam, voormalig exploitant van de Handelsonderneming Mu- meta, welk bedrijf op 24 September 1957 failliet werd verklaard en welk faillissemenl in December 1957 werd opgeheven wegens gebrek aan haten; de heer F. A. Clasquin, Siimaliastraal 171 Ie 's-Gra venhage, exploiterende een fotoreproductiebedrijf. zulks wegens bet niet voldoen aan zijn statutaire en reglemen taire verplichtingen jegens de Bond; de CV. Boonco, Laan van Clingendael 71 Ie 's-Gra venhage, voormalig uitgeefster van bespreek- en con trolesystemen, zulks op eigen verzoek, wegens het stilleg gen van het bedrijf per 1 Januari 1958. 14

Film | 1958 | | pagina 15