In Memoriam llai-m v. d. Heide A. Mantjes C. J. ran Liere ter bevordering van hel peil der bioscoopreclame, dat de volledige instemming heeft van de organisatie. Dienovereenkomstig heeft de Zentralverband der Deul- schen filmtheater onlangs besloten nog een extra stimu lans te geven aan het werk ter bevordering van het pro- pagandapeil, inzonderheid dat van de trailer en de affiche als de markantste reclamemiddelen, door het uitschrijven van een wedstrijd voor de drie beste affiches en trailers. Alle bioscoopexploitanten zijn uitgenodigd om door hun medewerking de in kunstzinnig opzicht waardevolste en tegelijkertijd doeltreffendste affiche zowel als de kwali tatief beste trailer tot stand te brengen en door hun deel nemen aan deze wedstrijd er toe bij te dragen de vorm- geving van deze meest gebruikte propagandamiddelen voor de film naar inhoud en naar uiterlijke verschijning Ie bevorderen, ledere bioscoopexploitant is verzocht aan alle affiches en trailers zijn voortdurende aandacht te schenken en terstond na hun verschijnen aan de bedrijfs organisatie mede te delen welke daarvan naar hun mening' voor een engere keuze in aanmerking zouden kunnen ko men. Hiervoor zijn speciale antwoord-briefkaarten ont worpen en aan alle exploitanten toegezonden. Mede kun nen dingen alle affiches en trailers van Duitse en buiten landse films, welke in de periode van 1 Juli 1957 tot 30 Juni 195!! in première worden vertoond, met dien ver- -tande dat het ontwerpen en het diukken van de afffiches door Duitse kunstenaars en drukkerijen moet zijn ge schied. De beoordeling geschiedt naar de volgende normen: Bij de affiches zal worden gelet op de kunstzinnige vormgeving, de oorspronkelijke idee, de wijze waarop de reclameboodschap wordt gebracht, de sobere toepassing van „voorgeschreven teksten" en de kwaliteit van de druk Rij de trailers zal vooral aandacht worden ge schonken aan de oorspronkelijkheid van beeld en geluid, de propagandistische waarde en de kwaliteit van beeld en geluid. De drie beste affiches en trailers zullen worden onder scheiden met een oorkonde. Bovendien worden voor de affiches geldprijzen ter beschikking gesteld, te weten 1000 D.M. voor de eerste, 500 D.M. voor de tweede en 300 D.M. voor de derde prijs. De Zentralverband der Deutsche Filmtheater hoopt dat het bioscoopbedrijf door deze wedstrijd een belangrijke bijdrage /al leveren aan de collectieve filmpropaganda en daarmede op zijn terrein zal bewijzen, dat door goede reclame nieuwe groepen van het publiek voor de film kunnen worden gewonnen. In de ouderdom van 66 jaar ging op 28 December 1957 na een langdurige ziekte van ons heen de heer Harm van der Heide te Rotterdam, die sedert 1929 donateur was van de Bond als binnenhuisarchitect. Hij was tevens leraar aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam. Er zijn in de loop van de jaren vele bioscopen onder zijn leiding en volgens zijn ontwerpen ingericht en ver bouwd. Zijn langdurig donateurschap bewijst, dat de heer Van der Heide in ons bedrijf een goede naam had op dit sebied. Voor de bedrijfsgenoten kwam zijn overlijden wel zeer onverwacht, omdat er geen tekenen waren, die op een naderend einde wezen. Het Hoofdbestuur beeft aan de familie Van der Heide van zijn deelneming met haar verlies doen blijken. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot ge schiedde op 31 December 1957 op de Nederlands Her vormde begraafplaats „Oud Kralingen" te Rotterdam in aanwezigheid van vele vrienden, leerlingen en bedrijfs genoten. Op 6 Januari 1958 overleed in de ouderdom van 78 jaar na een langdurig gedragen lijden de heer A. Mantjes, die omstreeks 1932/1933 het reeds bestaande Olympia Theater in Utrecht in exploitatie nam. De heer Mantjes was een rustige figuur, die bij zijn collega's zeer gezien was. Het Hoofdbestuur heeft aan Mevrouw Mantjes-Kuil- man van zijn deelneming doen blijken. De heer J. Nijland Jr., Bestuurslid van de Afdeling Het Centrum, vertegenwoordigde het Hoofdbestuur bij de teraardestelling op Vrijdag 10 Januari op de begraaf plaats Den en Rust te Bilthoven en sprak namens dit college alsmede de afdeling Het Centrum een afscheids woord aan de groeve. Te Goes overleed op 75-jarige leeftijd na een lang durige ziekte op 9 Januari 1958 de heer C. J. van Liere van de Firma C. J. van Liere Zonen. De heer Van Liere was een van de oudste leden van de Bond. Hij opende zijn eerste bioscoop op 7 November 1921 onder de naam ,,De Witte" (Gebouw De Landbouw) te Goes. In de oudste adreslijst, waarover wij thans nog beschikken, namelijk die van 1926, prijkt zijn naam achter Bioscoop „De Landbouw", een van de vier bioscopen, die de hele provincie Zeeland in dat jaar rijk was. Deze bioscoop werd later verwisseld voor een nieuwe zaak, namelijk het Grand Theater aan de Singelstraat aldaar. In het jaar 1936 nam hij de bioscopen Alhambra en Luxor te Vlissingen over van de Firma Smits, zodat de Firma Van Liere Zonen thans over drie renderende bioscoopbedrijven beschikt. Na de oorlog werd het be drijf veranderd in een vennootschap onder firma, waarin de zoons van de heer Van Liere de leiding hadden. De heer Van Liere Sr. kon zich namelijk de laatste jaren in verband met zijn minder goede gezondheidstoestand niet meer met de exploitatie bemoeien. Niettemin bewaart menig lid de beste herinneringen aan deze eenvoudige en ronde exploitant uit Zeeland, hetgeen overduidelijk bleek bij de teraardebestelling, welke onder belangstelling van vele bedrijfsgenoten plaatsvond op Maandag 13 Januari op de Algemene Be graafplaats te Goes. De heer J. van Bentum, Voorzitter van de Afdeling Het Westen, vertegenwoordigde het Hoofdbestur en ver tolkte tijdens de begrafenisplechtigheid de gevoelens van sympathie, welke Hoofdbestuur en collega's koesterden voor de man die was heengegaan en voor de familie die hem had moeten verliezen. De heer M. A. van Liere dankte namens de familie voor de belangstelling. 18

Film | 1958 | | pagina 19