Verzending materiaal Verbod brandbaar filmmateriaal Deventer N.V. Miedema's Bioscoop en Expl. Mij.: z.s.: D. H. Buitenhuis. Eindhoven N.V. Eindhovense Bioscoop Mij.: z.s.: H. E. Bakker. H. W. Blom. L. Dijkstra. P. F. Gooi. F. Pouw. A. W. van Berkel; z.b.H. A. Geerings-v. d. Broek. M. J. Kol- laard. N.V. Utrechtse Mij. tot Expl. van Bioscooptheaters: g.s.Th. Evers. 's-Gravenhage Apollo Theater: g.s.: K. W. van der Straaten; z.s.: Th. Peters, z.b.: D. Versluis. N.V. Filmfabriek Profilli: z.b.: Th. C. Kagie. Groningen N.V. Grobion: g.s.: J. C. van Marm. Haaksbergen Haaksbergse bioscoop: z.s.: H. ter Riet. Hengelo Firma Gebrs. E. T. Koper: g.s.: T. Ruischer. Leeuwarden N.V. Verenigde Nederlandse Bioscopen: g.s.: M. Eer- ligh. Made Victoria Theater: z.s.: G. Godschalk. Oisterwijk Firma Biemans Bioscopen: z.s.: C. van de Dries, B. van de Wiel. A. H. van Roessel. A. J. van Hout; z.b.: A. Groenendaal. Oosterhout Luxor Theater: z.s.: J. J. van Dongen, E. G. A. van den Hout. Rijssen Vereniging T.O.V.A.: g.s.: E. Pauwe. Zeist N.V. Figid.s.J. A. Stokkelz.s.T. Kosters, J Slotboom. CANNES 1958 Het verdient aanbeveling dat bedrijfsleden, die voor nemens zijn het Internationale Filmfestival, dat van 2 tot 18 mei 1958 te Cannes gehouden zal worden, bij te wonen, zich zo spoed ig mogelijk voorzien van een „demande d'accréditation", welke hun het verblijf aldaar en het bijwonen van het festival zal vergemakkelijken. Het organiserende festivalcomité heeft namelijk laten weten, dat het niet zal kunnen garanderen dat aan bedrijfs leden, die zich als zodanig in Cannes presenteren, toegang zal kunnen worden verschaft tot de manifestaties of anders zins faciliteiten kunnen worden verleend, tenzij zij hun komst van te voren gemeld hebben door middel van een demande d'accréditation", waarbij tevens een pasfoto van 4x4 cm moet worden ingeleverd. Formulieren kunnen worden aangevraagd op het Bonds bureau. Gezien de bij het Hoofdbestuur ingekomen klachten doen er zich de laatste tijd in het bijzonder met de ver zending en doorzending van reclamemateriaal en voor- films moeilijkheden voor. Niet alleen laat de emballage van deze goederen nog al eens te wensen over. maar bovendien komt het voor dat de verzending ervan per post geschiedt of op een andere wijze, die niet in overeenstem ming is met de reglementaire voorzieningen terzake. Daar door gebeurt het meermalen, dat het materiaal niet tijdig te bestemder plaatse aankomt, beschadigingen oploopt of zelfs dat het zoek raakt. Teneinde dit soort moeilijkheden zoveel mogelijk te vermijden, zou het Hoofdbestuur er op willen aandringen nog meer dan voorheen aandacht te schenken aan de ver zending en verpakking van voorfilms, reclamemateriaal en dergelijke. Daarbij zij vooral gewezen op het bepaalde in artikel 23 der Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films, volgens hetwelk de verzending van al het materiaal zowel door de verhuurder als door de huurder per spoor franco-expresgoed dient te geschieden, tenzij nadrukkelijk anders is overeengekomen. Ook verdient in dit opzicht nog vermelding artikel 19 der Bondsvoorwaarden. Krachtens dit artikel is de huurder immers verplicht de filmrollen, gramofoonplaten. reclame materiaal enz. per eerste gelegenheid na de laatste voor stelling door te zenden aan het adres of de adressen welke hem door de verhuurder zijn opgegeven en, wanneer de huurder deze opgave niet tijdig heeft ontvangen, de ver huurder daarvan voor diens rekening tijdig telegrafisch kennis Ie aeven. Krachtens het besluit van de Ledenraad dd. 7 Decem ber 1954 is het niet toegestaan brandbaar filmmateriaal (nitraatmateriaal) in te voeren, te verwerken en te leveren. Het spreekt van zelf, dat de voordelen welke het be sluit voor het gehele Nederlandse film- en bioscoopbedrijf meebrengt, met name wat betreft de verzachting der brand weervoorschriften ten aanzien van de bouw en inrichting van bioscopen en de verlaging der premies voor de ver zekering van filmkopieën, teloor kunnen gaan, indien hier aan niet nauwgezet de hand gehouden wordt. Zelfs de vertoning van een enkele brandbare filmcopie kan ver strekkende en uit een oogpunt van bedrijfsbelang hoogst ongewenste gevolgen hebben. Het Hoofdbestuur brengt daarom onder de aandacht der leden, dat met het oog op de algemene belangen welke hier op het spel staan stipte naleving van het onder havige Ledenraadsbesluit absoluut noodzakelijk is te achten. Uiteraard is het College genoopt om bij constate ring van overtredingen maatregelen te nemen als bedoeld in artikel 15 der Statuten. Voor de goede orde zij er op gewezen, dat men zich door het in vertoning brengen van andere copieën dan die afgedrukt op het zogenaamde moeilijk ontvlambare materiaal, hetgeen als medeplich tigheid aan de overtreding van het verbod dient te worden aangemerkt, eveneens blootstelt aan toepassing van artikel 15 der Statuten. 20

Film | 1958 | | pagina 21