Wijziging Naam- en Adreslijst Opgave No. 3 tjes, afkomstig van de Hl-koolspitsen. kunnen zich daar door nagenoeg niet op het spiegelmateriaal vastzetten. Ter illustratie hiervan nemen wij een tweetal afbeeldingen uil Filmpost over. waarin het aanzien van beide spiegeltypen na ongeveer 1-jarige gebruik bij 65 A stroombelasting wordt vergeleken. Hel raag wel als algemeen bekend worden veronder steld, dat ingebrande koperdeelljes en dergelijke veront reinigingen de reflectie-capaciteiten van een spiegel zeer aanzienlijk verminderen. Vandaar, dat in de moderne lam- pehuizen diverse maatregelen zijn getroffen om zoveel mogelijk te voorkomen, dal koperdeeltjes de spiegel be reiken. Ken tweede voordeel van de koudlicht spiegel schijnt nog te zijn. dat de levensduur aanzienlijk groter is, om dat men bij de vervaardiging glas kan gebruiken, dat beter tegen hitte is bestand. Bij spiegels, die aan de achterzijde van een reflectie- laag zijn voorzien moet het licht namelijk het glaslichaam van de spiegel tweemaal doordringen, weshalve het nood zakelijk is daarvoor zeer zuiver optisch glas te gebruiken. Weliswaar bestaat er glas. dat bijzonder hittebestendig is. doch daar niet mogelijk is dit in zeer zuivere vorm te vervaardigen, kon men dit glas bij de normale spiegels niet toepassen. Bij de oppervlakte spiegel heeft het glas zoals gezegd uitsluitend een dragende functie, zodat hier zonder bezwaar gebruik kan worden gemaakt van hitte bestendig glas, dat niet bijzonder zuiver behoeft te zijn. Deze mogelijkheid gecombineerd met het feit, dat de koudlicht spiegel minder sterk aan verwarming onder hevig is. leidt tot een langere levensduur. Ter nadere verklaring hiervan diene. dat bij de koud licht spiegel de warmtestralen. zoals hierboven werd uit eengezet, worden doorgelaten, zodat zij hel spiegel lichaam slechts éénmaal behoeven te doorlopen. Bij de normale spiegel, die aan de achterzijde reflecterend is gemaakl. doorlopen de licht- en dus ook de warmtestralen tweemaal het spiegel lichaam, zodat dus een dubbele verwarming optreedt. (Zie figuur). De warmtestraling, die door de nieuwe spiegel passeert. wordt achter de spiegelvatting opgevangen door een me talen afdekplaat, die de straling in warmte omzet (zie afbeelding). Deze warmte kan vervolgens op de normale wijze worden afgevoerd. Volgens mededelingen van Bauer zijn zeer langdurige proeven met de koudlicht spiegel genomen, waarbij is ge bleken,dat de projector en in het bijzonder het recht streeks bestraalde beeldvenster ook bij toepassing van zeer grote stroomsterkte niet bijzonder heet werden. Deze belangrijke eigenschap gecombineerd met hel voordeel van een grotere lichtopbrengst en een langere levensduur, maakt deze spiegel tot een interessant object en wij zien derhalve de toepassing daarvan in de practijk met belangstelling tegemoet. Pag. 2: Hoofdbestuur. Schrappen: 15. J. Schimmel, Amsterdam. Toevoegen: J. P. M. A. Smulders, Amsterdam (Aftr. 1958). Ledenraad Het jaartal 1958 na J. van Bentum veranderen in: 1960. Het jaartal 1958 na H. Zondervan veranderen in: 1960. Schrappen: J. P. M. A. Smulders, Amsterdam. Toevoegenvacature. Pag. 3: Bestuur Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. Schrappen: B. J. Schimmel, Amsterdam. Toevoegen: J. P. M. A. Smulders. Amsterdam. (Aftr. 1959). Pag. 1: Afdelingsraad De jaartallen 1958 veranderen in: 1960 na M. J. W. Peters en G. Schepel. Het jaartal 1958 na C. van Liere veranderen in: 1960. Pag. 6: Afdeling Het Noorden De jaartallen 1958 veranderen in: 1960 na Mevrouw F. F. de Vries-Evenhuis en G. Sche pel. Pag. 6: Afdeling Het Westen De jaartallen 1958 na A. J. Ch. Silvius en F. J. Weier wijzigen in: 1960. Afdeling Het Zuiden De jaartallen 1958 veranderen in: 1960 na M. Desmet en J. E. F. de Nijs. Pag. 5: Afdeling Rotterdam. J. Dogterom, Rotterdam, penningmeester, ver vangen door I. Keizer. Rotterdam, penning meester. Pag. 7: Raad van Beroep. Schrappen: B. J. Schimmel. Amsterdam. Toevoegenvacature. Pag. Commissie Beroep Nieuwe Zaken samenstelling wijzigen als volgt: Mr. J. Milius. Den Dolder. Voorzitter. Mr. J. A. van Lanschot Hubrecht, Wassenaar. Vice-Voorzitter. Mr. A. Greebe. Voorburg, lid. H. S. Boekman. Amsterdam, lid-filmverhuur- der. W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, lid-exploitanl. Mr. N. C. Beudeker, Amsterdam,) Mr. M. Geerling, Amsterdam. plv.v. leden Drs. F. HL Scherks. Utrecht. C. S. Roem, 's-Griavenhage, plv.v. lid-film- verhuurder. B. W. G. van Royen. Amsterdam, pl.v.v. lid- exploitant. Pag. 9: Commissie Nieuwe Zaken. Samenstelling wijzigen als volgt: Mr. G. M. Greup. Raphaëlstraat 24, Amster dam. Voorzitter. Mr. B. Bouman. Vijverweg 1- Bloemendaal. plv.v. Voorzitter. J. van Bentum. Wassenaar. leden- C. J. Blad. Amsterdam. {exploitanten: .1. F. Paerl. Amsterdam. leden-film- j. P. M. A. Smulders. A'dam. verhuurders. M. J. W. Peters. Venlo, plv.v. leden- H. Zondervan. Leeuwarden, j exploitanten. 26

Film | 1958 | | pagina 26