Beslissing Ledenraad Toepassing Tan artikel 15 der Statuten Pag. 78: Amstelveen, Express. Toevoegen na telefoon 5662: „(J. A. Dresscher. leider". De vermelding Amstelveen en wat daarbij be hoort, verplaatsen naar pagina 76 boven Am sterdam. Pag. 79: Haarlem, Multifilm. Deze zaak is verplaatst naar Hilversum. De vermelding tot en met: „3 lijnen" dient derhalve als volgt te worden veranderd: Hilversum 02950 N.V. Multifilm, Steynlaan 1, Telefoon 13851 (na 18 uur 138551. Idem op pagina 80 en pagina 82. Pag. 80: Amsterdam, Ideaal Film. Schrappen als leider: A. C. Ch. Aalderink. Toevoegen als directeur: A. C. Ch. Aalderink. Idem op pagina 81. Pag. 81Amsterdam, Filmex N.V. Deze vermelding en alles wat daarbij staat, schrappen. Pag. 84Amsterdam, Mumeta. Schrappen: Handelsonderneming Mumeta etc. Idem op pagina 88. Amsterdam. Netrov. De bijzonder gevolmachtigde ..H. Bouman" vervangen door: N. W. A. Overbroek (lid van de raad van beheer Amsterdam. Alphabetisch tussenvoegen Publifilm Filmpubliciteitsbureau, Sarphati- straat 48, telefoon 55647, (mevr. R. Braams- Hos. leidster). G. J. M. Tollenaar. Pag. 85: Deventer. Overeem. De naam Vaessen-Schoemaker Holding N.V. veranderen inVaessen-Schoemaker Handel maatschappij N.V. (directeur van deze N.V. is S. Dekker). Pag. 86: 's-Gravenhage, CV. Boonco. Deze CV. en alles wat daarbij vermeld staat. schrappen. 's-Gravenhage, Clasquin. Deze onderneming en alles wat daarbij vermeld staat, schrappen. Pag. 87 Rotterdam. Harm v. d. Heide. Wegens overlijden wijzigen in: Erven H. v'. d. Heide. Rotterdam. Ned. Speciaal Drukkerijen. Schrappen: H. G. van Kijk. algemeen procura tiehouder. l'trecht. Alphabetisch tussenvoegen: Import-Export G. Dijksman, Zilvergeldstraat 36, telefoon 18457. (mevr. C. W. Dijksman- van der Klis, leidster). G. Dijksman. Utrecht, Stichting Film en Wetenschap. Het telefoonnummer 12271 is vervangen door de nummers 23643 en 23644. De Ledenraad van de Nederlandsehe Bioscoop-Bond heeft in zijn vergadering van Dinsdag 19 November 1957 ter zake van het door Luminafilm N.V. op 25 Maart 1957 aanhangig gemaakte hoger beroep tegen de beslissing van het Hoofdbestuur dd. 14 Maart 1957, waarbij aan genoemde N.V. op grond van artikel 15 der Statuten de straf van boete ten bedrage van 500.is opgelegd, besloten het beroep ongegrond te verklaren en de beslissing van het Hoofdbestuur te bevestigen zulks op grond van de volgende overwegingen: dat appellante als grieven tegen de beslissing van het Hoofdbe stuur naar voren heeft gebracht: 1. dat de transactie, waartegen de beslissing van het Hoofdbestuur zich richt, niet door appellante, maar door de buitenlandse pro ducent van de film „Toxy" is tot stand gebracht en dat de rol van appellante bij deze affaire slechts beperkt is gebleven tot het afstaan van 16 mm rechten, die nog maar een looptijd van enige maanden hadden; 2. dat het Hoofdbestuur geen rekening heeft gehouden met het feit, dat appellante op de exploitatie van de film in kwestie een aanzienlijk verlies heeft geleden en dat de producent appel lante bij de verkoop van de smalfilmrechten slechts heeft be trokken om een deel van haar verlies goed te maken: 3. dat het Hoofdbestuur geen rekening heeft gehouden met de omstandigheid, dat appellante van de 1.000.die voor de smalfilmrechten zijn betaald, de helft aan de producent heeft moeten afstaan 4. dat een boete van 500.gezien de betekenis van de transactie, te hoog is: dat het afstaan van vertoningsrechten aan een niet-lid, ongeacht of het betreft 35 of 16 mm rechten, slechts mogelijk is, voorzover een aanvrage tot plaatsing van het niet-lid op de Lijst van Geen Be zwaar bij het Hoofdbestuur wordt ingediend en het Hoofdbestuur daaraan voldoet, maar dat in het onderhavige geval appellante zelfs geen aanvrage heeft ingedienddat een beroep van appellante op onwetendheid met deze reglementsbepalingen niet opgaat: dat het niet ter zake doet wie het initiatief tot de transactie heeft genomen, daar vaststaat, dat appellante smalfilmrechten ten behoeve van een niet-lid heeft afgestaan tegen een daarvoor be paalde prijs: dat het bedrag der boete gelijk is aan het voordeel, dat appel lante volgens haar eigen opgave uit de transactie heeft getrokken en dat het juist is, dat de financiële voordelen van een transactie, die alleen door een reglementsovertreding mogelijk is, ongedaan worden gemaakt; dat derhalve de grieven van appellante ongegrond moeten worden geacht; dat de Ledenraad zich overigens verenigt met de motivering, welke aan de beslissing van het Hoofdbestuur ten grondslag ligt. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsehe Bioscoop-Bond heeft op grond van artikel 15 der Statuten voor zijn vergadering van 3 December 1957 opgeroepen de heer L. P. Vrolijk, exploitant van het Luxor Theater te Steenbergen, ter zake van het feit: dat hij in strijd heeft gehandeld met het Reglement Recette- Controle, alsmede met het Contributiebesluit. het Bumabesluit en artikel 8 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films. Naar aanleiding hiervan heeft het Hoofdbestuur besloten hem de straf van boete ten bedrage van 500.op te leggen en deze straf te publiceren. Dit besluit is genomen op grond van de vol gende overwegingen dat er blijkens een ingestelde recette-controle op 19 October 1957 in het door de heer L. P. Vrolijk geëxploiteerde Luxor Theater te Steenbergen van de 168 bezoekers twintig niet in het bezit waren van een geldig entreebewijs; 29

Film | 1958 | | pagina 29