Buitengewone Ledenvergadering De buitengewone ledenvergadering, op Maandag 10 Februari j.1. in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam ge houden, was goed bezocht. Om ongeveer vier uur werd de bijeenkomst geopend door de Voorzitter, de heer Joh. Miedema uit Sneek, met een woord van welkom aan de leden. Spreker deelde mede. dat deze buitengewone leden vergadering in het bijzonder moest worden gehouden ten einde te voorzien in de vacature, die in het Hoofdbestuur was ontstaan door het vertrek van de heer Schimmel. ..Het is een niet geheel toevallige coïncidentie." zo vervolgde spreker. ..dat deze vergadering plaats vindt op de laatste dag van ons veertigste Bondsjaar. want het Hoofdbestuur heeft niet zonder bedoeling juist deze datum gekozen. Wij meenden aan deze oudejaarsdag door deze bijeenkomst tezamen met de leden enig reliëf te moeten verlenen. Morgen, de He Februari zal het veertig jaar geleden zijn. dat de toen zo genoemde „Bond van Nederlandse Theaterexploitanten" in een bovenzaal van Hotel Schiller te Amsterdam werd opgericht, zodat 1958 voor onze orga nisatie een jubileumjaar is. Zoals U bereids is medege deeld, heeft het Hoofdbestuur besloten de herdenking van dit jubileum te doen plaatsvinden in de loop van dit jaar. Over het juiste tijdstip en de bijzonderheden dezer her denking hoop ik U in de a.s. jaarvergadering nadere me dedelingen te kunnen doen. Het is duidelijk, dat wij aan onze reputatie verplicht zijn een zo belangrijk jubileum voorbeeldig te organise ren; hiertoe zijn vele voorbereidingen te treffen, waarbij wij onze Bondsdirecteur node kunnen missen. Gelukkig kan ik L mededelen, dat de heer Bosman op weg is naar een volledig herstel en dat verwacht mag worden, dat hij over enkele weken zijn werkzaamheden zal kunnen her vatten. Hij heeft mij verzocht U allen in deze buitenge wone vergadering zijn hartelijke groeten over te brengen, hetgeen ik bij deze gaarne doe. Ik neem aan. dat U er mede instemt de heer Bosman namens onze vergadering telegrafisch onze beste wensen te doen toekomen". Door een hartelijk applaus betuigde de vergadering haar instemming met dit voorstel. ,.Het is een goede vaderlandse gewoonte', zo ging de Voorzitter verder, ..om op oudejaarsavond een blik te slaan op dat wat achter ons ligt en de balans op te maken van de bereikte resultaten. De verleiding is groot hierop vandaag dieper in te gaan, doch alleen reeds een zeer summiere beschouwing van de historische ontwikkeling van de Nederlandsche Bioscoopbond, ja zelfs slechts een nuchtere opsomming van de vermeldenswaardige feiten en gebeurtenissen in ons organisatieleven van deze veer tig jaren, zou tot een uitvoerige kroniek leiden en zeker buiten het kader van deze vergadering vallen. In onze a.s. veertigste jaarvergadering en de volgende herdenkingsbijeenkomsten zal er zeker gelegenheid zijn onze geschiedenis uitvoerig te belichten en te doen her leven, zodat ik mij thans zal bepalen tot een enkel woord. Dit moet dan in de eerste plaats een woord van voldoe ning zijn. voldoening over het feit, dat onze thans bijna veertigjarige zich in een kernachtige gezondheid ver heugt en immer nog van zijn grote vitaliteit en kracht getuigen mag. Naast deze voldoening uit te spreken, past het ons aan de vooravond van deze verjaardag uiting te geven aan onze dankbaarheid in het bijzonder jegens hen die in het jaar 1918 de fundering hebben gelegd voor het gebouw, dat aanstonds tot een vesting moest worden versterkt en dat door velen na hen met idealisme en ijzeren wils kracht is gemaakt tot het stevige bolwerk, waarin wij thans in betrekkelijke veiligheid leven. \X anneer de Bond vanaf de periode der bittere ver guizing in zijn prille jeugd thans na een evolutie van bijna veertig jaren in het maatschappelijk bestel van ons land zowel op economisch als op sociaal en cultureel ge bied een eervolle plaats heeft veroverd, dan danken wij dit behalve aan de reeds genoemde initiatiefnemers en talloze onbaatzuchtige leden en oud-leden, ook vooral aan de grote innerlijke kracht, geschapen door ons sterk ont wikkeld saamhorigheidsbesef, waarom men ons in vele kringen binnen en buiten onze grenzen benijdt. Het bioscoopbedrijf heeft in zijn ruim zestigjarige ont wikkeling vele revolutionnaire ups and downs gekend en parallel hiermede heeft ook ons Bondsleven zijn hoogte en dieptepunten gehad. Nooit echter ontplooiden onze leden grotere kracht en nimmer was de Bondsactiviteit in tensiever dan in moeilijke tijden. Alhoewel wij als film mensen dagelijks met de wereld der fantasie in aanraking

Film | 1958 | | pagina 3