In Memoriam Opening nieuwe bioscoop in lleiloo In de leeftijd van 55 jaar overleed na een langdurig lijden op 29 Mei de heer W. Kossen, exploitant van de Apollo Bioscoop te Anna Paulowna, welke exploitatie hij aanving omstreeks 1932/33. De heer Kossen was ruim 25 jaar lid van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Het feit van zijn ziekte en heengaan was slechts bij weinigen in het bedrijf bekend. De begrafenis van de overledene heeft zonder ruchtbaarheid plaatsgevonden. Het Hoofdbestuur van de Bond, dat eerst in Juli op de hoogte werd gesteld, moest er dus mede volstaan de Weduwe, Mevrouw W. Kossen-Schenk, schriftelijk zijn deelneming te betuigen met haar verlies. Moge de heer Kossen in vrede rusten. Op 8 Juni 1958 is door een ongeval in de ouderdom van 60 jaar overleden de heer E. A. J. Claessens, firmant van de Firma Erven H. J. Caubo, exploiterende het City Theater te Venlo. Na de plechtige requiemdienst in de St. Martinus Kerk op Woensdag 11 Juni j.1., welke werd bijgewoond door tal van bedrij f sgenoten en waarbij het Hoofdbestuur en de Afdeling Het Zuiden van de Nederlandsche Bioscoop- Bond werden vertegenwoordigd door de heer P. Vink Sr., vond de teraardebestelling plaats op het R.K. Kerkhof aldaar. Er waren vele bloemen en kransen, onder andere van Bondswege en collega's. Aan de groeve werden op verzoek van de familie geen toespraken gehouden. Een broer van wijlen de heer Claessens dankte namens de familie voor het medeleven van vrienden, collega's en andere relaties. De heer Claessens ruste in vrede. De Commissie Nieuwe Zaken heeft op 22 Mei 1958 besloten toestemming te verlenen als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de Sapphire Film Productie N.V. te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfstak e (het verhuren aan bioscopen van Neder landse films, uitgezonderd die bedoeld onder c) Mevrouw A. v. d. Mars-Bosch te Nijmegen, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in het thans als noodbioscoop ingeschreven Corso Theater aan de Groenestraat aldaar; de N.V. Nationale Bioscoopondernemingen (Nabio) te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in de daartoe te verbouwen foyer van het Luxor Theater aan het Plein 1944 te Nijmegen. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in dezelfde zitting besloten de gevraagde toestemming te weigeren aan de Phoenix Films N.V. i.o. te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfs tak a ((het verhuren aan bioscopen van films, daarbij begrepen per drie jaar ten minste zes nieuwe films (daar onder mede te verstaan re-issues) met een vertoningsduur van meer dan een uur en met uitzondering van journaal- films)). De Commissie Nieuwe Zaken heeft op 12 Juni 1958 be sloten de gevraagde toestemming te weigeren aan: de heer H. J. M. Moonen te Hoensbroek, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de daartoe te verbouwen zaal met kegelpaleis van de Wed. Claessen te Brunssum. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 31 Maart 1958 behandeld een door de Firma Bouts Putzeist ingesteld hoger beroep tegen een be slissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij haar de toestemming tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de schouwburgzaal van het Cultureel Centrum te Sittard werd geweigerd. De Beroepcommissie verklaarde het beroep ongegrond en bevestigde mitsdien de beslissing der Commissie Nieuwe Zaken. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten: de Sapphire Film Productie N.V., Oranje Nassaulaan 7 te Amsterdam, exploitante van een filmproductiezaak voor de bedrijfstakken a en e, alsmede van een filmverhuur kantoor voor de bedrijfstak e; de N.V. Starfilm, Duivendrechtsekade 83-87 te Amster dam, exploitante van een filmproductiezaak voor de be drijfstak e; Mevrouw G. Mantjes-Kuilman, Sweder van Zuylenweg 7 te Utrecht, exploitante van het Olympia Theater aldaar. Op Donderdag, 3 Juli opende de heer S. Spanjaart het nieuwe Asta Theater te Heiloo, dat plaats biedt aan circa 400 bezoekers. De openingsplechtigheid werd verricht door de burgemeester van Heilo, die er geen twijfel aan liet bestaan, dat het gemeentebestuur bijzonder ingenomen is met deze fraaaie bioscoop. De heer H. W. Hagenberg heeft bij deze gelegenheid de gelukwensen van het Hoofd bestuur overgebracht. 14

Film | 1958 | | pagina 15