Groot-Brittannië Festival van Edinburgh 81 der bioscoopbezoekers geeft de voorkeur aan de panoramische projectie. Slechts 8 °/o prefereert het oude schermformaat, terwijl 12 geen uitgesproken voorliefde op (lil punt heeft. Niet minder dan 54 acht het grote doek voor bepaalde onderwerpen onmisbaar en wel voor: alle onderwerpen (40%), grand spectacle" (20 landschapsfilms (12%), avonturenfilms (8%), histo rische films (5%), musicals (4%), actiefilms (2%) kleurenfilms (1 r/r reportages en documentaires I I '/r Waarom minder im;ir Af bioscoop Van de 61 Fransen, ouder dan 15 jaar, die de bioscoop bezoeken, verklaart 29 r/< mind e r te gaan dan vroeger. Als oorzaak daarvan wordt opgegeven door: 40% u hoge entreeprijzen, 31 gezondheidsredenen. 12 c,t de kwaliteit van de films, 12 (/r gebrek aan tijd, 12 r/< tele visie, 2 te weinig comfort in de bioscoop. 2 °/t bio scoop te ver weg, 2 wegens het programma, 1 r/c wegen:. weinig practische regeling van de vervoersgelegenheid en 1 wegens rookverbod in de bioscopen, terwijl 9 geen bepaalde redenen opgeeft. Op de vraag of men op het ogenblik over het algemeen genomen werkelijk minder naar de bioscoop gaat dan in de jaren 19521957 antwoordde 71 met ..neen" en 29 met ,,ja". Van deze 29 heeft 9 televisie. De vraag, gericht aan de niet in het bezit van een tele visietoestel zijnde bezoekers, of zij wel eens bij vrienden of kennissen naar de televisie gaan kijken, werd door 84% met ..neen" en door 16% met ..ja" beantwoord, en van deze 16 verklaarde 8 dat zij dan minder naar de bioscoop gaan, maar 92 beweerde, dat dit televisiezien hun bioscoopbezoek niet beïnvloedt. Op de vraag aan de bezitters van een televisietoestel of zij naar de uitzendingen \an oude bioscoopfilms kijken antwoordde 87 9? ontkennend. Speurend naar de oorzaken waarom 29 van de bioscoopbezoekers minder gaat dan vroeger, hebben de enquêteurs vastgesteld, dat 39 van de bio scoopbezoekers een auto heeft, 9 een televisietoestel en 6 een scooter of een motor, terwijl 27 graag grammofoonplaten draait. Desgevraagd of deze vormen van vrijetijdsbesteding er de oorzaak van zijn, dat men minder naar de bioscoop gaat antwoordde bevestigend: 29 van de autobezitters, 26 van de eigenaars van een scooter, 54. van hen, die in het bezit zijn van een tele visietoestel en 20 van de platenliefhebbers. Dat door verschillende vormen van vrijetijdsbesteding het bioscoopbezoek in de zomer veel sterkere concurrentie ondervindt, blijkt wel uit bet feit. dat de bioscoopbezoe ker in het zomerseizoen gemiddeld slechts 1 1 keer naar de bioscoop gaal legen 21 keer in de winter. Het Xlle Internationale Filmfestival van Fdinburgh zal van 24 Augustus tot 14 Sep tember worden gehouden. Jan Teulings ah de burgemeester en Max Croiset als Dr. run Taeke, de een inde figuur in de nieuwe Nederlandse speel film in productie „DORP AAN DE RIVIER" (N.V. Na tionale Filmproductie Mij.).

Film | 1958 | | pagina 22