Ierland Nieuwe Naam- en Adreslijst Festival van Cork Wijziging verordening verin akelijkheidsbelasting Am§terdam voorgesteld Onder de internationale filmmanifestaties welke jaar lijks plaats vinden neeml Edinburgh een bijzondere plaats in. Het heelt op de eerste plaats niet. het karakter van een concours, zodat er geen prijzen worden uitgereikt. Wel wordt aan de producenten van de tol deelneming toe gelaten films een Certificaat van Deelneming verstrekt. Onder het motto ..The Living Camera wil het festival de aandacht vestigen op de films, welke de hedendaagse werkelijkheid interpreteren en aan een internationaal fo rum de filmwerken presenteren, welke door oorspronke lijkheid en verbeeldingskracht bijdragen tol de ontwik keling van de film als creatie! medium Alle films moeten in oorspronkelijke versie vertoond f den met. zo nodig. Engelse voettitels. Het commentaar moet in het Engels zijn. al kan in uitzonderlijke gevallen een vertaling worden toegestaan. Een jury van vijf personen zal de prijzen toekennen, welke voor eik der drie categorieën zullen bestaan in een bronzen beeld van St. Finbarr, de legendarische stichter van Cork. Voor bijzondere prestalies kunnen door de jury drie zilveren Tostal Harpen worden toegekend, terwijl alle vertoonde films een Certificaat van Deelneming zullen ontvangen. Alle filmcategorieën, dat vil zeggen speelfilms en docu mentaires over cultuur, kunst on wetenschap (populair wetenschappelijk), alsmede teken- en poppenfilms derfilms en televisiefilms, kunnen deelnemen. Als het ..festival van nieuwe ideeën en nieuwe middelen om die uit te drukken" heel Edinburgh vooral de experimentele film welkom. Deelnemende buitenlandse films moeten na Augustus L956 en lïrilse films na Augustus 1957 voltooid zijn. Films, welke haar wereldpremière in Edinburgh krijgen genieten weliswaar de voorkeur, maar de deelneming aan het festival is niet aan de voorwaarde gebonden, dat de films nog niet buiten hel land van oorsprong vertoond mogen zijn, terwijl de inzending naar Edinburgh op haai beurt geen beletsel kan vormen tot deelneming aan enig ander internationaal festival. In het kader van hel ,.An Tostal"'. lerlands Nationale Festival, zal de stad Cork voor de derde maal een film festival organiseren, dat gehouden zal worden van 22 lol 28 September a.s. Dit festival heeft ten doel het vertonen van nieuwe en belangwekkende speelfilms en schrijft ;i. naast een competitie uil voor korte films met hel oog merk de internationale belangstelling voor de korte film te bevorderen en haar betekenis te beklemtonen op hei gebied van opvoeding, algemene ontwikkeling en ontspan ning. Het zwaartepunt zal bij deze manifestatie daarom liggen op het filmambacht en makers van korte films zul len worden uitgenodigd om persoonlijk hun nieuwste werk te vertonen en toe te lichten en te spreken over de idealen en problemen van de documentaire filmers in de onder scheiden landen. De korte films zullen tezamen met speelfilms aan een speciaal publiek worden gepresenteerd, waarvan staats- en civiele autoriteiten, leden van hel Corps Diplomatique en journalisten en critici uit vele landen deel zullen uil maken. Aan de competitie voor korte films kunnen de volgende categorieën deelnemen: al documentaire films: b) opvoedkundige films: e) poppen- en tekenfilms; er zullen echter uitsluitend kopieën van 35 mm formaat ge accepteerd worden. Fik land kan per categorie Iwee films inzenden, terwijl de leiding van de filmweek zich hel recht voorbehoudt voor iedere categorie een derde film uit te nodigen. Om voor deelneming in aanmerking Ie komen moeten de films na 1 September 1957 zijn uit gebracht en mogen 'm Ierland nog niet in première ver toond zijn. Op verzoek van het Bestuur van de Afdeling Amsterdam van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft het College van Burgemeester en Wethouders van deze gemeente op 14 Juli 195M aan de Raad voorgesteld om hel nog van voor de oorlog daterende belastingvrije maximum van niet-verplichte bespreek- en garderobegelden ad 0,10 per plaals (respectievelijk per persoon) tot f 0.20 te ver hogen. In zijn toelichting bij dit voorstel neemt het College het door hel Afdelingsbestuur voor deze wijziging aan gevoerde argument over, dat sedert het begin van de oor log vrijwel alle prijzen vóór dienstverleningen op zijn minst zijn verdubbeld of verdrievoudigd en verklaart, dat het verzoek dus alleszins redelijk moet worden geacht. Onder de verdere gelijktijdig aanhangig gemaakte Ver- ordeningswijzigingen, die voornamelijk van belasting technische aard zijn. komt nog het voorstel voor om de belastingvrije grens van 0.30 per persoon voor sport wedstrijden, gymnastiekdemonstraties e.d. van de zuivere amateursverenigingen tot 0.75 per persoon te verhogen. In zijn toelichting bij dit voorstel schrijft het College, dat deze wedstrijden zoveel mogelijk dienen te worden ge deund en dat daarom deze grensverschuiving noodzake is, aangezien door de vooral in de naoorlogse jaren sterk gestegen kosten voor terreinhuur. terreinonderhoud en spelmateriaal, deze vermakelijkheden zelfs bij een maxi maal toegangsgeld van f 0,75 nog een verlies opleveren. Het College stelt voor te bepalen, dat de verschillende wijzigingen in werking zullen treden op de eerste dag van de tweede maand, volgende op die, waarin de Ko ninklijke goedkeuring zal zijn verkregen. Binnenkort zal verschijnen de nieuwe naam- en. adres- lijs! van de Bond. uitgave Juli 195!!. Hierin zijn alle wij zigingen, voor zover zij tijdig weiden opgegeven, opge nomen. Fxtra exemplaren zijn verkrkijgbaar ad 2, Bovendien zal een beperkte hoeveelheid gecartonneerde lijsten beschikbaar zijn. welke lijsten ƒ3,per stuk kosten. 22

Film | 1958 | | pagina 23