Erkenning Stichting Instituut tot Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel Operateurscursus Operateursexamen 1958 Vervorming van het filmmateriaal als gevolg van onjuiste behandeling. Speciaal bij kleurenfilms treedt dit verschijnsel snel op wanneer geen voorzorgsmaatregelen worden genomen. (afb. Philips Kinotechnik) bruikelijk is, waaraan de zeer sterke lichtbronnen, welke men daar pleegt toe te passen, waarschijnlijk niet geheel vreemd zullen zijn. Ten aanzien van het vochtgehalte van de cabine wijzen wij er nog op, dat speciaal des winters de luchtvochtig heid klein is, waardoor niet alleen tijdens de projectie maar ook tijdens de opslag vocht aan de film wordt ont trokken. Het is dan dus zaak de luchtvochtigheid kunst matig op te voeren, teneinde uitdroging van het materiaal te voorkomen. Het vorenstaande houdt tevens in. dat film- opslag in een bijzonder warme omgeving, bijv. in de nabijheid van een verwarming uit den boze is. Dat de film om voldoende vocht te kunnen opnemen niet al te strak moet worden opgespoeld, behoeft hier zeker geen nader betoog. In de aflevering nr. 202 (Jan./Febr. 1958) van dit orgaan maakten wij melding van een in Amerika ontwik kelde methode om het filmmateriaal zodanig te impreg neren, dat het vochtgehalte van de emulsie en dus tevens de soepelheid van het materiaal, ook onder ongustige omstandigheden is gewaarborgd. Zolang deze methode echter geen algemene ingang heeft gevonden is het in het belang van alle betrokkenen en zeker niet in de laatste plaats van het publiek, aan de be handeling van het kostbare filmmateriaal, waarvan dus de kleurenfilms extra gevoelig zijn, de grootst mogelijke zorg te besteden. De Nederlandse Staatscourant van Donderdag 12 Juni 1958 bevatte de volgende Ministeriële beschikking: De Staatssecretaris van Sociale Zaken, Beschikkende op een verzoek van de Nederlandse Bio scoop-Bond, gevestigd te Amsterdam, Jan Luykenstraat 2, van 13 Mei 1958, nr. 2107, daartoe strekkende, dat de Stichting Instituut tot Opleiding van Technisch Bioscoop personeel, gevestigd te Amsterdam. Jan Luykenstraat 2, wordt erkend als instelling bedoeld in artikel 8 van het Werktijdenbesluit voor bioscopen (1958. Stb. 128); Gelet op artikel 8 van het Werktijdenbesluit voor bioscopen Gezien de ingewonnen ambtsberichten; Besluit: de Stichting Instituut tot Opleiding van Technisch Bioscoop-personeel, gevestigd te Amsterdam, Jan Luyken straat 2, behoudens wijziging of intrekking dezer be schikking, welke te allen tijde kan geschieden te er kennen als een instelling tot opleiding van personen voor het bedienen der filmapparatuur, als bedoeld in artikel 8, eerste lid, van het Werktijdenbesluit voor bioscopen. Nogmaals vestigen wij er de aandacht op dat de eerst volgende schriftelijke operateurscursus in September a.s. zal beginnen. Speciaal voor leerling operateurs jonger dan 18 jaar is het van belang voor deze cursus in te schrijven daar zij anders op grond van het bepaalde in artikel 8 van het Werktijdenbesluit voor bioscopen noch des avonds noch op Zondag in de bioscopen mogen werken. Hierbij zij nog aangetekend dat de Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" inmiddels de erkenning door de Minister van Sociale Zaken, als bedoeld in art. 8, sub a, van het Werktijdenbesluit, heeft verworven. Inschrijvingsformulieren worden op aanvrage gaarne verstrekt door het secretariaat van de Stichting, dat op het Bondsbureau is gevestigd. Voor het operateursexamen 1958, waarvan het schrif telijk gedeelte inmiddels op 24 en 25 Juni j.1. heeft plaats gevonden bestond wederom grote belangstelling. Er meld den zich niet minder dan 130 candidaten aan. waarvan 24 voor het examen ter verkrijging van het practijk certi ficaat. Dit aantal is bijzonder hoog, zeker wanneer men bedenkt, dat in het begin van het lopende jaar voor een bepaalde groep cursisten een extra examen in de prac- tische vakken werd afgenomen waarvoor zich ook reeds 62 gegadigden aanmeldden. Uit een en ander kan slechts een verheugende belang stelling voor het operateursvak worden afgeleid en wij hopen, na het mondeling gedeelte van het examen dat op 19, 20 en 21 Augustus plaatsvindt, deze belangstelling ook tot uitdrukking te zien komen in de einduitslagen. 29

Film | 1958 | | pagina 29