INSCHRIJVING II\ HET NAAMREGISTER dat het standpunt van eiser in hoofdzaak hierop neerkomt, dat tussen partijen is overeengekomen, dat eiser niet tot levering van films aan wie ook ter vertoning in Wassenaar zal overgaan, althans niet zonder eerst met eiser overleg te plegen; dat gedaagde deze stelling van eiser niet heeft betwist en dat derhalve eisers vordering gegrond moet worden geacht; dat echter wat de grootte der schadevergoeding betreft in aan merking moet worden genomen, dat de film „Julius Caesar", waarop de vordering betrekking heeft, door het Nederlands Film instituut geleverd is aan het Rijnlands Lyceum te Wassenaar, zodat de schade, welke eiser tengevolge van het gebeurde heeft geleden, grotendeels gecompenseerd wordt door de propagandis tische werking, die van de voorstellingen in het lyceum voor het bioscoopbedrijf in het algemeen en speciaal voor de bioscoop van eiser is uitgegaan; dat de Commissie, in aanmerking nemende deze omstandigheden, de schade heeft geraamd op één gulden; dat eisers vordering derhalve tot een bedrag van één gulden moet worden toegewezen met veroordeling van gedaagde in de geschilkosten, bedragende 50, RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID: VEROORDEELT gedaagde om aan eiser te betalen een bedrag van één gulden, als mede in de geschilkosten bedragende 50,—. Aldus gewezen te Amsterdam op 14 Mei 1958 Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop Titels waaronder de films Naam houder inschrijving in Nederland worden uitge exploitatie verzocht is: bracht: rechten: 20 April 1958 Paradijs onder de horizon Hafbo 21 Abott en Costello bij de Kanibalen Nova Nachten zonder liefde Rank In de schaduw van de guillotine 22 Zonder jou is alles duister Standaard Met getrokken pistolen Columbia 23 De jonge leeuwen Fox 26 De vlucht uit het vreem delingenlegioen Ufa-Filmex 28 De vrouw die zich verkocht Spiendal De wraak van Frankenstein Columbia Mijn beste vijand Stella's sleutel 29 Verzwegen zonde R.K.O. 30 Van het Westelijk front geen nieuws Hellzapoppin' Een tijd van leven en van sterven Het spook van de opera We zien ze rennen! De rebel van Austin Universal I.F.N. 1 Mei Vrouwen zijn duur aan wal De circusheid Gigi Vrouwen zonder mannen Contrabande uit Cairo Zijn laatste kraak Duinkerken tussen vuur en water Tarzan vecht voor zijn leven De naakte Maja Gangsters en minnaars De eerste ruimtevaarder De trotse rebel Metro Moni en Manuel Express Loeiend geweld Fox Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder inschrijving Nederland worden uitge exploitatie verzocht is: bracht rechten: 2 Mei 1958 De drie Musketier(ig)s Trommelvuur op Monte Hafbo Cassino Het lokaas van Fort Bellow City Zwarte ogen Nat asfalt 5 Noodkreet Met monster zonder gelaat Metro 6 Het lokkend moeras Rin Tin Tin, de dappere wolfshond Columbia De lange hete zomer Fox 7 Spaanse driften Columbia Schietof sterf! Universal I.F.N. Vrouwenarts Dr. Bertram Standaard 8 Dracula Universal I.F.N. 12 Aanval der Kikvorsmannen Metro 13 Place Pigalle, plein dei- zonde Dorp aan de rivier D.L.S. In de dierentuin Nederland De sabeldans Een bezoek aan de vogels In de omgeving van Moskou Van heinde en ver 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 8 Nova potpourri, I, II en III Nova 14 De jacht op een scherp schutter Fox Sergeant Wanhoop Warner 16 Slachtoffers der schandaal- pers Het schijnproces Metro 19 Liefde, dood en hebzucht R.KO. De man die ik heb liefgehad Paramount Het leven begint bij Ï6 Ufa-Filmex Mensen zonder moraal Nederland Stoottroepen in de aanval Warner 22 De herberg in de Spessart Het meisje van de Linden- hof Gofilex 23 Verboten Jules Verne's, De reis naar de Maan Toneelkoorts R.K.O. 27 Tabarin Meteor Angst-Barrière Metro Het beest in mensen gedaante Goudroof De jonge Frankenstein Kapitein zeeziek Moordenaar aan boord De schat van de gehangene Tom Duim Vader worden is zo moeilijk 28 De ondergang van de Paradise Columbia 2 Juni Nacht der gewetenlozen D.L.S. Als de kraanvogels over Nederland vliegen Mars et Neptune Opdracht tot moord De stille Amerikaan Nova 3 In de schaduw van de misdaad Warner Cocaïnesmokkelaars Columbia 4 Pal Joey, de nachtclub- artist De zoon van Frankenstein Universal I.F.N. De zanger van Mexico Nederland 5 Het masker van Satan Columbia 7 Sluipvaart in de Pacific Sweet smell of success Nova 9 Lemmy Caution incognito Nederland Het kamp op het Bloed- Columbia eiland Met verlof naar Parijs Universal I.F.N. This happy feeling 36

Film | 1958 | | pagina 36