Maar daarmede was de organisatorische opbouw nog niet voltooid. In <932 vond een ingrijpende reorganisatie plaats, waarbij de rechtsverhouding tussen de Bond en de Afdelingen werd versterkt en de rechtspositie van de leden nauwkeuriger omschreven. In de Statuten werd de gelijkgerechtigdheid van filmverhuurders en fabrikanten enerzijds en bioscoopexploitanten anderzijds vastgelegd. In 1955 werd de Afdelingsraad ingesteld, het verbin dingsorgaan tussen de provinciale en plaatselijke afde lingen, die tot doel heeft de werkzaamheden dezer afde lingen te coördineren en de algemene belangen van de afdelingsleden te behartigen. Dit feit werd op 4 April 1955 in een bijzomiere zitting herdacht, ter gelegenheid waarvan bovenstaande foto van de jubilerende Afde lingsraad en zijn gasten genomen werd. Deze vooroorlogse periode van organisatorische opbouw werd bekroond met de instelling van de Ledenraad, de wetgevende vergadering van de Bond, waarin de be drijfsgroepen, n.l. de exploitanten aan de ene zijde en de filmverhuurders, producenten en fabrikanten aan de an dere zijde paritair vertegenwoordigd zijn, en die een deel van de taken en rechtsbevoegdheden van de algemene ledenvergadering overnam, inzonderheid met belrekking tot het vaststellen van bedrijfsreglementen en het uit vaardigen van bedrijfsbesluiten. Onderstaande foto her innert aan de installatie van de Raad op 10 Jan. 1939. Na de oorlog zou er, in verband met de zich ontwikke lende Nederlandse produktie van films van allerlei aard en het toetreden van een geleidelijk groeiende groep van Nederlandse filmers tot de Bond, een Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten worden opgericht. Hiermede is de Bond in feite uitgegroeid tot een privaat rechtelijke bedrijfsorganisatie, die alle lakken van het filmbedrijf in zich verenigt. 19

Film | 1958 | | pagina 21