Installatie en samenstelling Bondsarbitragecolleges jaar later tot haar Voorzitter. In deze jaren maakte hij tevens deel uit van de Commissie van Geschillen. In 1933 werd de heer Roem benoemd tot directeur van de N.V. Filmfabriek Profilti te 's-Gravenhage. in welke functie hij tal van Europese filmcentra bezocht en tevens een studiereis maakte naar Nederlands-Indië in verband met de exploitatie van een Indisch filmjournaal. In 1936 benoemde de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders hem in haar bestuur, van welk College hij Vice-Voorzit ter werd. In dat jaar werd hij door de jaarlijkse leden vergadering van 30 Maart gekozen tot lid van het Hoofd bestuur en dit College benoemde hem onmiddellijk daar op tot zijn Vice-Voorzitter. In 1938 volgde zijn verkie zing tot Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuur ders en toen aan het einde van dat jaar de Ledenraad van de Bond werd ingesteld, werd de heer Roem qualitate qua Vice-Voorzitter van dit College. Door het Hoofdbe stuur was hij in 1938 benoemd tot Voorzitter van de Commissie Collectieve Reclamecampagne en tot zijn ge delegeerde in de Geluidstichting te Delft. Op 1 April 1940 werd hij door de ledenvergadering gekozen tot Bondsvoorzitter, welke functie hij tot Februari 1941 heeft vervuld, toen de Bond „onder moest duiken". Na de bevrijding bekleedde hij het Voorzitterschap tot November 1945. In 1947 werd de heer Boem wederom lid van het Be stuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders en in 1949 koos de ledenvergadering hem andermaal tot lid van het Hoofdbestuur, dat hem op 28 Juli 1953 tot zijn Vice- Voorzitter benoemde, welke functie hij tot 25 Mei 1954 vervulde. Bovendien bekleedde hij in de jaren 1947 tot 1955, met een onderbreking van twee jaar, het Voorzit terschap van de Raad van Beroep, terwijl hij sedert 1947 zitting heeft in de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Toen in 1952 op voorstel van het Hoofdbestuur bij besluit van de Ledenraad een eigen afdeling werd opge richt voor degenen, die zich bezig houden met de voor bereiding, vervaardiging of bewerking van films, de Be drijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten, werd de heer Roem met algemene stemmen gekozen tot Voor zitter van deze nieuwe bedrijfsafdeling, in welke functie hij tevens het Hoofdbestuur vertegenwoordigt bij de Inter nationale Federatie van Verenigingen van Filmprodu centen. Bij de talloze gelukwensen, die de jubilaris werden ge zonden, voegen wij gaarne de onze. Moge hem nog jaren van vruchtbare activiteit zijn gegund. Op 12 Augustus 1958 heeft het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond de leden van de Raad van Beroep en de Commissie v£n Geschillen geïnstalleerd, die ingevolge het bepaalde in de artikelen 3 en 5 van het Arbitrale Bondsreglement door het Hoofdbestuur voor de nieuwe zittingsperiode van een jaar waren benoemd dan wel herbenoemd. In aansluiting aan de installatie vond overeenkomstig artikel 12 D van het bewuste reglement de loting plaats ter samenstelling van de Kamers der arbitragecolleges. De RaadvanBeroep bestaat thans uit de volgende leden: B. Uges. Voorzitter; D. J. van Leen, Plaatsver- vangend-Voorzitter; C. H. de Lange. J. L. Paerl, B. W. G. van Royen en E. J. Verschueren. leden der eerste Kamer: II. S. Boekman, M. Desmet, L. W. R. Meyer en A. F. Wolff, leden der tweede Kamer. De Commissie van Geschillen is als volgt samengesteld: C. van Willigen, Voorzitter; Mr. H. Wilton. Plaatsvervangend-Voorzitter; J. Nijland Jr. en K. F. J. Wijsmulier, leden der eerste Kamer; J. de Wilde en H. Zondervan, leden der tweede Kamer; J. van der Horst en J. P. M. A. Smulders, leden van de derde Kamer. Opname uit „METROGRAPHIC", Manen Toonders met veel succes op de Berlinale en het Xfle International e filmfestival van Edin- burg vertoonde fil mische fantasie van lijnen en kleuren, naar een draaiboek- van Vittorio Speich, die ook de regie voerde (première voor Nederland 2 October a.sj.

Film | 1958 | | pagina 38