Verdere agendapunten kenning van zijn uitzonderlijke diensten, de Bond gedurende een reeks van jaren bewezen, in zijn functies van ure-voorzit ter en lid van het Hoofdbestuur, voorzitter en vice-voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, voorzitter en vice-voor zitter van de Afdeling Het Oosten, lid van de Afdelingsraad. lid van de Ledenraad, plaatsvervangend voorzitter en lid van de Raad van Beroep en lid van de Commissie van Geschillen. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, JOH. MIEDEMA, Voorzitter. R. UGES, Secretaris." De heer Miedema wees er op dat dit belangwekkende stuk de hoogste eer bete kent, die de Nederlandsche Bioscoop-Bond aan een lid kan bewijzen. Hieruit zal da heer van Biene blijken, hoezeer hij door de leden wordt gewaardeerd. De heer Nassette liraeb: de Voorzitter en de leden van het Hoofdbestuur de har telijke groeten over van de heer Charles van Biene, die heel gaarne aanwezig sou zijn geweest. Zijn gezondheidstoestand was echter van dien aard. dat de dokter hem verboden had naai- Amsterdam te gaan. Spreker dankte de Bondsvoorzitter voor diens vriendelijke woorden aan de heer van Biene gewijd en verklaarde er van overtuigd te zijn. dat de beer van Biene deze vergadering in gedachten meemaakte. Onder het applaus van de vergadering, stelde de Bondsvoorzitter de oorkonde aan de heer Nassette ter band niet de harte lijke gelukwensen voor Charles van Biene. De heer Miedema deelde vervolgens me de, dat ook de heer B. 1). Ochse wegens zeer ernstige ziekte niet in de gelegenheid was deze vergadering bij te wonen. In ver band met zijn bijzondere verdiensten vóór de oorlog als pionier en verenigingsman, heeft het Hoofdbestuur gemeend hem eveneens te moeten aanbieden het erelid maatschap en wel bij document, luidend als volgt: ,,Op voorstel van het Hoofdbestuur heeft de buitengewone ledenvergadering van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. gehouden te Amsterdam op de eerste October 1958, besloten de heer Brand Dirk Ochse te Heemstede te benoemen tot erelid als er kenning van zijn uitzonderlijke diensten. de Bond gedurende een reeks van jaren bewezen, in zijn functies van vice-voorzit ter en lid van het Hoofdbestuur, vice-voor zitter en lid van het Bestuur der Bedrijfs afdeling Filmverhuurders, lid van de Raad van Beroep en lid van de ommissie van Geschillen. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bon;!. JOH. MIEDEM V, oorzitter. R. UGES, Secretaris." De Bondsvoorzitter verzocht de heer C. S. Roem deze oorkonde aan de beer Ochse te overhandigen en te trachten de heer Ochse in de moeilijke ogenblikken, waarin hij verkeert, duidelijk te maken hoezeer het de vergadering speet, dat hij niet persoon lijk aanwezig had kunnen zijn om dit be wijs van erkentelijkheid aan te nemen. Spreker gaf uiting aan de hoop op een spoedig herstel en bezegelde deze wen-- mei een stevige handdruk. De heer Roem verklaarde dat de heer Ochse hem verzocht bad zijn dank aan het Hoofdbestuur en alle leden van de Bond over te brengen en te verzekeren, dal hij zich zeer vereerd voelde met en buitenge woon erkentelijk was voor dit bewijs van waardering. Onder luide bijval van de vergadering verscheen vervolgens de heer G. J. Milius op uitnodiging van de Bondsvoorzitter voor de Hoofdbestuurstafel. De heer Miedema gat te kennen, dat het hem buitengewoon veel genoegen deed de heer Milius dit eerbewijs te mogen over handigen. Dit erelid heeft namelijk een uitzonderlijke staat van dienst, in het bij zonder in de Afdeling Hel Noorden van de Bond. Enige jaren geleden heeft hij zijn functie- vrijwillig neergelegd en bij die gelegenheid is in een afscheidsvergadering opgemerkt.dat de heer Milius in de loop der jaren ongeveer honderd functies zou hebben bekleed. In elk geval is de heer Milius een van de zeer weinige exploitan ten geweest, die de organisatie zeer lang achtereen in één Afdeling heefl gediend. Hij deed dit op uitstekende wijze en in tal van andere functies eveneens met buiten gewoon talent. Wanneer spreker een op somming van deze functies zou geven, zou blijken, welk een uitzonderlijke figuur de Bond in de heer Milius heeft. Bovendien verheugde het spreker, dat de Afdeling Het Noorden, die met het ver scheiden van de heer Zondervan Sr. een erelid verloor, er weer een terug kreeg in de persoon van Gerrit Jan Milius. Spreker las hierop de oorkonde voor, welke luidde: ..Op voorstel van het Hoofdbestuur heefl de buitengewone ledenvergadering van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, gehlen te Amsterdam op de eer-te October 1958. besloten de heer Gerrit Jan Milius te Hoo- gezand te benoemen tot erelid als erken- ,ing van zijn uitzonderlijke diensten, de Bond gedurende een reeks van jaren be wezen, in zijn functies van voorzitter der Afdeling het Noorden, lid van de Afde lingsraad. lid van de Ledenraad en lid van de Commissie Nieuwe Zaken. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. JOH. MIEDEMA. Voorzitter. R. UGES. Secretaris." Onder een daverend applaus van de ver gadering overhandigde de Bondsvoorzitter de oorkonde aan de heer Milius, daarbij de hoop uitsprekende, dat deze nog vele jaren dit erelidmaatschap mag dragen. De heer Milius betuigde het Hoofdbe stuur en de leden zijn grote erkentelijkheid voor de voordracht van het feit, dat deze door de vergadering mei algemene stem men was aangenomen. Oji 5 Juli 1958 was het veertig jaar ge leden, dat spreker zijn schreden zette op het terrein van de film, die ontspanning schonk aan een 'wede massa, die nog geen goede vorm van vrijetijdsbesteding had. Ook dacht spreker met een zekere wee moed nog wel eens terug aan de vide func ties, die hij had bekleed en in bet bijzon der aan die in de Aldeling Het Noorden. waar men er steeds van overtuigd was. dat eendracht macht maakt en men daarom bereid was hel directe eigenbelang ter zijde te stellen voor het algemeen belang van de leden san de Hond. Spreker verklaarde, dat hij het Hoofd bestuur en de leden zeer dankbaar was voor dil eerbewijs, dat deze dag tot een der mooiste dagen in zijn loopbaan als bioscoopexploitant had gemaakt. \an de orde was vervolgens het voorstel van bet Hoofdbestuur om de post „kosten viering veertigjarig jubileum" ten laste van de begroting voor hel jaar 1958 te verhogen met 20.00(1.waarbij inbe grepen personeelsgratificaties, alsook bet voorstel van het Hoofdbestuur om aan d< Stichting Bio-Vacantieoord te Amsterdam ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de Bond een bedrag van 10.000. - len laste van de Bondskas te schenken, zulks ten behoeve van de inrich ting van bel nieuwe Bio-Herstellingsoord voor minder valide kinderen te \rnheni. Beide voorstellen werden mei algemene stemmen aanvaard, In zijn kwaliteil van Voorzitter van de Stichting Bio-Vacantieoord zegde de heet Miedema de leden hartelijk dank voor dil besluit. Spreker hoopte, dat vele ledei tegenwoordig zouden zijn bij de plaatsing van de herdenkingssteen in het nieuwe in aanbouw zijnde herstellingsoord bij Vin- hem. Dan zou hun duidelijk worden, dat deze 40.000,een buitengewone beteke nis hebben, als uitdrukking van de ver bondenheid van het bedrij) mei de stich ting Bio-\ acantieoord. Bij de rondvraag verklaarde de heer II. Timmer, dal naar zijn mening het prachtig verloop van deze feestelijke vergadering voor een grool deel |e danken was aan de uitstekende leiding, die de heer Job. Miedema deze morgen aan de vergadering had gegeven. Hij wenste gaarne, daarbij aannemend dat hij namens de leden sprak, de Voorzitter hiervoor dank te brengen. De luide en langdurige bijval van de vergadering, bewees boe zeer de leden hel met de heer Timmer eens waren. De Bondsvoorzitter dankte de heer Tim mer voor zijn vriendelijke woorden en sloot de vergadering met de verklaring dat deze sluiting tevens het einde betekende van de officiële plechtige herdenking van het veertigjarig bestaan van de Bond in de kring van de leden. De heer Miedema riep de leden op om ook de komende feeste lijkheden en manifestaties met volle over gave bij te wonen en gaf uiting aan de wens, dat de feestelijkheden zo zouden sla gen, dat de leden daaraan een zeer aan gename herinnering zouden bewaren. 96

Film | 1958 | | pagina 18