Zijne Excellentie Mr. A. A. M. Struycken, die de daarop volgende avond persoonlijk aanwezig was op de galavoor stelling, waarmede de herdenking van het Bondsjubileum besloten werd. zich op deze receptie had doen vertegen woordigen door een in het filmbedrijf zo geziene en ge achte persoonlijkheid als Mr. D. Bij dendijk, droeg er niet weinig toe bij, dat diens eloquente, a 1'improviste uitge sproken rede. ondanks haar officieel karakter, zo geheel in de sfeer dezer ontvangst paste. Sfeer was er ook, dat mag nog wel even worden aan getipt, op het Bondsfeest voor de leden 's avonds in Cinetone. Het droeg een besloten en intiem karakter, maar meer nog was het de ongedwongenheid, het plezier en de goede smaak, waarmede ieder dit originele samenzijn als een echt feestelijke verrassing onderging. Jong en oud waren er; leden zowel met de grootste zaken als de kleinste, verhuurders, producenten en fabrikanten. Allen, zonder uitzondering, denken er met het grootste genoegen aan terug. Moge het geheel dan al geslaagd genoemd worden, in het bijzonder is de betekenis van het Bondsfeest geaccen tueerd door de publieke belangstelling die wij hebben mogen ondervinden en de hartelijkheid, waarmede zij ons gewerd. Ook internationaal kwam dit tot uiting in het her- denkingsnummer van ons Bondsorgaan, waarin naast autoriteiten de grote buitenlandse organisaties op het ge bied van bioscoopexploitatie of filmproductie hun geluk wensen hebben aangeboden. Bovenal was verheugend de belangstelling, welke onze dagbladpers bij deze gelegenheid voor de betekenis onzer organisatie heeft getoond. Zij was spontaan, bleek terzake goed georiënteerd te zijn en getuigde in het algemeen van waardering voor hetgeen in de Nederlandse filmwereld op organisatorisch terrein is tot stand gebracht. Een voor het publiek moeilijke materie als de organisatie van het filmwezen nu eenmaal is, op interessante wijze en zeer uitvoerig in het kader van de dagbladpubliciteit te betrekken, is een prestatie volgens de beste journalistie ke traditie. Daarvoor gaarne ons respect en onze erken telijkheid. Zonder wie ook te kort te doen, mogen de extra editie van het Handelsblad en de speciale pagina's van De Telegraaf hier met ere worden vermeld. Wij vertrou wen, dal door deze publicaties in de naaste toekomst een betere beoordeling zal kunnen worden verkregen van de activiteiten, welke onze organisatie in de naaste toekomst met het oog op de telkens nieuwe problemen, waarvoor zij zich gesteld ziet, zal moeten ontwikkelen. Dit zal dan voorwaar niet het geringste resultaat zijn van onze jubi leumviering. Wij van onze kant geven graag de verzekering er ten zeerste van overtuigd te zijn. dat. indien wij al zoveel publieke belangstelling genoten hebben, deze mede is in gegeven door de betekenis van het grote goed, dat onze samenleving heeft in de film, welke voor een belangrijk deel mede aan onze zorg is toevertrouwd. Deze overtui ging schraagt uiteraard het verantwoordelijkheidsbesef, waarmede wij onze taak trachten te vervullen. Opname uit METROGRAPH1C". Marlen Toonders met veel succes op de Berlinale en het XIIc Internationale film festival van Edin- burgh vertoonde fil mische fantasie van lijnen en kleuren, naar een draaiboek van Vittorio Speich- die ook de regie voerde.

Film | 1958 | | pagina 4