Commissies Nieuwe Zaken Ledenvergadering Afdeling Het Zuiden JL Schenk Niet tevreden zijnde met de positie van chef-operateur zocht hij de weg naar het zelfstandig ondernemerschap, waarop hij de eerste schreden plaatste, toen hij kort na de oorlog de S.O.S.-film ging voortzetten, een onderne ming, die als enige hier te lande filmvoorstellingen aan boord van zee- en luchtschepen verzorgt. Bovendien gaf hij gedurende enige jaren filmvoorstellingen in de kam pen van Emmeloord in de Noord-Oostpolder, waarna hij successievelijk bioscopen verwierf in Didam, Elten en Lobith, alsmede de theaters Nova en Hollandia te Am sterdam, welke bioscopen hij door noeste arbeid, daarbij trouw ter zijde gestaan door zijn echtgenote, wist op te werken. I)c crematie van hel stoffelijk overschot van de heer I1 alkenburg geschiedde Ie Velsen op Donderdag 12 Fe bruari. Tal van vrienden en bedrij f sgenoten namen daar al'seheid van de overledene. Het Hoofdbestuur alsmede het Bestuur van de Afdeling Amsterdam waren daarbij vertegenwoordigd door de heer W. K. G. van Royen, die levens namens de Bond deelneming betuigde aan Mevrouw Falkenburg-Van de Horst en familie. Moge de heer Falkenburg in vrede rusten. Na een langdurig ziekbed is op 18 Februari in de ouderdom van 66 jaar overleden de heer Jan Schenk, firmant van de Firma Schenk Boon, exploitante van Theater Royal te Schagen. De heer Jan Schenk vormde omstreeks 1930/1931 een compagnonschap met de heer D. M. Boon tot voortzetting van de bioscoopexploitatie, welke laatstgenoemde tot dan toe voerde met een andere deelgenoot. De firma Schenk Boon heeft met de exploitatie van het uitstekend bekend staande Theater Royal in een grote behoefte voorzien in het provinciaal- en marktcentrum dat Schagen voor de omtrek is. In het algemeen hield de heer Schenk zich wat de exploitatie aangaat op de achtergrond. De teraardebestelling van zijn stoffelijk overschot ge schiedde op Zaterdag 21 Februari op de Algemene Be graafplaats te Schagen. Het Hoofdbestuur heeft de fami- Hes Schenk en Boon van zijn deelneming doen blijken. Moiré de heer Schenk in vrede rusten. Met het oog op het periodieke aftreden van de leden en plaatsvervangende leden van de Commissie Nieuwe Zaken en de Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft het Hoofd bestuur deze Commissies met inachtneming van het be paalde in de artikelen 11 en 13 van het Algemeen Be drij f sreglement opnieuw samengesteld. De zitting hebben de leden en plaatsvervangende leden werden allen voor een nieuwe zittingsperiode van een jaar herbenoemd. Dientengevolge zal de Commissie Nieuwe Zaken ge durende de nieuwe zittingstermijn weer als volgt zijn samengesteld: Mr. G. M. Greup, voorzitter; Mr. B. Bou- man, plaatsvervangend voorzitter; J. van Bentum, C. J. Blad, J. L. Paerl en J. P. M. A. Smulders, leden; H. P. H. Juten, L. W. B. Meyer, M. J. W. Peters en H. Zondervan. plaatsvervangende leden. De samenstelling van de Commissie Beroep Nieuwe Za ken blijft onveranderd: Mr. J. Milius, voorzitter; Mr. J. A. van Lanschot llubreehi. vire-voorzillerII. S. Boekman, W. F. Dubbel- deman en Mr. A. Greebe, leden; Mr. N. C. Beudeker, Mr. M. Geerling, C. S. Roem, B. W. G. van Royen en Drs. E. H. Scherks, plaatsvervangende leden. Op Donderdag, 22 Januari is in Roermond een druk bezochte buitengewone ledenvergadering van de Afdeling Het Zuiden gehouden, welke vergadering speciaal gewijd was aan de problemen, die zich voor de bioscooponder nemingen voordoen bij de toepassing van het Werktijden besluit voor Bioscopen. Op uitnodiging van het Afdelings bestuur waren in deze vergadering ook aanwezig de heren \V. K. G. van Boyen en H. W. Hagenberg, respectievelijk voorzitter en secretaris van de Sociale Commissie. De heer Van Royen heeft een uitvoerige uiteenzetting gegeven van de totstandkoming van het Werktijdenbesluit en hij heeft er aan herinnerd, dat van de zijde van de Bioscoop-Bond van meet af aan bezwaren zijn gemaakt tegen verschillende bepalingen, waarvan de uitvoering in de practijk grote moeilijkheden moet opleveren. Reeds bij de eerste bespreking over het voorontwerp met de Direc teur-Generaal van de Arbeid hebben de vertegenwoordigers van de Bioscoop-Bond laten uitkomen, dat een verplich ting om het bioscooppersoneel eenmaal om de vier weken een vrije Zondag te geven in de meeste gevallen onuit voerbaar is. Daaraan is slechts zeer weinig tegemoetge komen door het opnemen van een overgangsregeling voor de duur van drie jaar. De heer Van Royen heeft verder uiteengezet, dat de Regering desondanks het voorontwerp in vrijwel ongewij zigde staat ter advies heeft gezonden aan de Sociaal-Eco nomische Raad. Het Hoofdbestuur heeft toen onmiddellijk gebruik gemaakt van de geboden gelegenheid om bij deze Raad bezwaren tegen het voorontwerp in te dienen. Uit hel verslag van deze Raad over het voorontwerp Werktijden besluit voor Bioscopen blijkt, dat deze de bezwaren van het bedrijf vrijwel over de gehele linie tot de zijne heeft gemaakt. Toch is het Werktijdenbesluit in bijna ongewij zigde toestand afgekondigd. De heer Hagenberg heeft hieraan toegevoegd, dat de Bond wel succes heeft gehad met zijn bezwaren ten aan zien van het tewerkstellen van leerling-operateurs beneden 18 jaar. In tegenstelling met de oorspronkelijke opzet be vat het Werktijdenbesluit nu de mogelijkheid om onder bepaalde voorwaarden dispensatie te verkrijgen van het verbod om personeel onder 18 jaar des avonds en op Zondag te laten werken, voor zover het betreft de leer ling-operateurs die de cursus volgen van de Stichting In stituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel. Hierna werden uit de vergadering talrijke vragen ge steld over de toepassing van het Werktijdenbesluit, het tewerkstellen van personeel dat in andere bedrijven reeds een volle dagtaak verricht en andere sociale aangelegen heden. Deze vragen werden door het Afdelingsbestuur en voor zover nodig door de heren Van Royen en Hagenberg be antwoord. Het resultaat van deze vergadering is ongetwijfeld ge weest, dat de leden van de Afdeling Het Zuiden ophelde ring hebben gekregen over de vele duistere punten, die de toepassing van het Werktijdenbesluit en andere maat regelen op sociaal gebied voor het bioscoopbedrijf op levert.

Film | 1959 | | pagina 10