Vertegenwoordigingen van het Hoofdbestuur Prins Bernhard Fonds artikel 2 van het Bedrij f sreglement op de Lijst van Geen Bezwaar. Dit beroep werd ongegrond verklaard. Het tweede beroep was ingesteld door de N.V. Haghe- film te 's-Gravenhage tegen de beslissing van het Hoofd bestuur, waarbij aan dit lid de straf van waarschuwing is opgelegd wegens handelingen in strijd met de algemene belangen van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. Dit beroep werd gegrond verklaard en de beslissing van het Hoofdbestuur werd vernietigd. De motivering van beide beslissingen is elders in dit blad afgedrukt. Bij de rondvraag heeft de heer P. Kijzer vragen gesteld met betrekking tot de uitschrijving van R.K.O. Radio Films te Amsterdam als lid van de Bond. De uitvoerige beantwoording van deze vragen door de voorzitter en de secretaris achtte de Raad volkomen bevredigend. Onder zeer grote belangstelling opende de N.V. Zuid- Nederlandsche Theaters- en Bioscopenexploitatie op Donderdag 27 November 1958 te Heerlen haar nieuwe Rivoli Theater. Het openingswoord werd gesproken door de Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, de heer Joh. Mie- dema, terwijl het Hoofdbestuur zijn gelukwensen tevens via een fraai bloemstuk vertolkte. Op Donderdag 11 December 1958 werd te Brielle het geheel vernieuwde Luxor Theater van de Erven M. J. Philipse met een receptie en een feestelijke voorstelling heropend. De heer D. J. van Leen bracht de gelukwensen van het Hoofdbestuur over, dat ook door een bloemstuk van zijn belangstelling had doen blijken. Te Tilburg vond op Donderdag 11 December de feeste lijke opening plaats van de nieuwe bioscoop De Harmo nie, die het in 1944 door oorlogshandelingen geheel ver woeste theater van dezelfde naam heeft vervangen. De heer M. Desmet, lid van het Hoofdbestuur en Voor zitter van de Afdeling Het Zuiden, wenste de Firma Biemans Bioscopen geluk met deze nieuwe bioscoop. De openingsplechtigheid werd ook bijgewoond door de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman. De Vereniging „De Nederlandse Dagbladpers'" her dacht op Donderdag 18 December haar vijftig-jarig bestaan met een zeer druk bezochte jubileumbijeenkomst en receptie in het Koninklijk Instituut voor de Tropen. De Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, bracht de jubilerende organisatie de gelukwensen over van het Hoofdbestuur, dat ook een prachtig bloemstuk had ge zonden. De heer H. S. Boekman, Vice-Voorzitter van het Hoofdbestuur en Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Film verhuurders, de heer W. K. G. van Royen, Penningmeester van het Hoofdbestuur en Voorzitter van de Afdeling Amsterdam, en de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, woonden de feestelijke voorstelling bij, waarmede de N.V. Capitol Theater op Vrijdag 19 December het vijfentwintig jarig bestaan van het Alhambra Theater te Amsterdam herdacht. De heer en mevrouw J. J. Abeln te Emmer-Compascuum openden op Dinsdag 23 December het nieuw gebouwde Astra Theater te Klazienaveen. Het Hoofdbestuur, dat een fraaie bloemenhulde had gezonden, was op de feestelijke openingsvoorstelling ver tegenwoordigd door de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema. Met de opening van het „Midi Theater" te Tilburg van de heer W. A. van Dun op Zaterdag 7 Februari j.1. kreeg Tilburg de beschikking over een zevende bioscoop. De gala-première, waarmede het nieuwe theater werd inge wijd, werd onder meer bijgewoond door de Hoofdbe stuursleden de heren D. J. van Leen, J. P. M. A. Smulders en A. F. Wolff. De heer Van Leen complimenteerde de heer Van Dun met deze nieuwe bioscoop namens het Hoofdbestuur, dat ook door een bloemenhulde van zijn waardering voor dit initiatief had laten blijken. Burgemeester Mr. Ch. M. J. H. Hustinx opende op Donderdag 19 Februari j.1. het nieuwe Centrum Theater van mevrouw A. van der Mars-Bosch te Nijmegen. Het Hoofdbestuur was bij deze opening vertegenwoor digd door zijn Vice-Voorzitter, de heer H. S. Boekman. Ook de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, woonde deze plechtigheid bij. Op verzoek van het Bestuur van het Prins Bernhard Fonds heeft het Dagelijks Bestuur van de Bond op Maan dag 23 Februari 1959 een delegatie van het Fonds, be staande uit zijn Voorzitter, Prof. Mr. G. J. Wiarda. en zijn Algemeen Secretaris, Drs. J. Henrick Mulder, op het Bondsbureau ontvangen. Van de zijde van het Prins Bern hard Fonds werd bij deze gelegenheid hartelijk dank ge bracht voor de organisatie van de galavoorstelling op 2 October 1958 in het City Theater te Amsterdam, waar van de opbrengst geheel ten bate van het Prins Bernhard Fonds was. Zoals men zich zal herinneren heeft deze op brengst ruim 18.000,bedragen. Als bewijs van grote erkentelijkheid voor de wijze, waarop de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft bijgedragen tot de versterking van de middelen van het Fonds, werd door genoemde delegatie een fraaie aquarel overhandigd, welke speciaal in op dracht van het Prins Bernhard Fonds was vervaardigd. De Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, de heer Joh. Miedema, heeft zijn bijzondere dank uit gesproken voor de hartelijke waardering, blijkende uit de aanbieding van dit geschenk, van het Bestuur van het Prins Bernhard Fonds ondervonden.

Film | 1959 | | pagina 4