Theaterbouw in kleine gemeenten (De heren A. H. en B. T. Kleinenburg, architecten te Mus- selkanaal/Emmen over de bouw van het Asta Theater te Wolvega) BUITENLANDSE OVERZICHTEN Nieuivs uit het buitenland: Liberalisering van de filmhandel Congres van de C.I.D.E. (belangen van de auteursrechtge- bruikers, een nieuwe ontwikkeling) overeen komst inzake uitwisseling van televisiefilms. Europese Parlementaire Groep voor de Film Algemeen Verslag van de E.E.G. Commissie Denemarken: Denen over reklamefilms Duitsland: Bioscoopbezoek 1958. Theaterrecettes en verhuuromzetten. Groot-Brittannië: Festival van Edinburgh. Italië: Het bioscoopbezoek over het dieptepunt heen, het grootste bioscooppark, nieuwe film- wetgeving Festival van Trente. Rusland: Eerste internationale Festival. Zwitserland: Festival van Locarno Nieuivs uit het buitenland: Gemeenschappelijk overleg van bioscoopexploitan ten en producenten Herziene Festivalkalen der van tweede halfjaar 1959. Groot-Brittanië: Verdere belastingverlaging. Nieuivs uit het buitenland: Topconferentie in Wenen Jaarvergadering F.LA.P.F. (auteursrechtelijke vraagstukken, straffere reglementering van de internationale festivals, vrije in- en uitvoer van films, film en televisie, exhorbitante stargages). Europese Parlementaire groep voor de film Film- en Televisietechnici eisen fiscale gelijkschakeling van film en televisie Nederlandse filmer op bijzonder eervolle wijze onderscheiden door de Raad van Europa) België: Derde Internationale Dagen voor de nij verheids- en arbeidsfilm. Groot-Brittannië: naar een algehele afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting Het B.I.C. opgericht (Bureau Internationale du Cinema op 10 september 1959 te Wenen op gericht.) Nieuivs uit het buitenland: Buitengewone ledenvergadering U.I.E.C. for matie van de F.I.A.D. vergadering van de F.LA.P.F. tien jaar aktiviteit, festivalkalender 1960 auteursrechtelijke vraagstukken, contact met andere bedrijfstakken). Europese Federatie en Internationale Bond van Filmtechnische Industrieën Jaarvergadering I.V.A. Duitsland: Tien jaar F.S.K. (samenstelling en werkwijze) Bonn heeft zijn houding ten opzichte van het filmbedrijf principieel gewijzigd. Frankrijk: Wijzigingen in de betrekkingen tussen overheid en filmwezen. Naar een nieuwe vorm van overheidsadministratie? Een oud-directeur komt op zijn post terug. De situatie in het Franse filmbedrijf. (De hulpwet, een financieringscrisis, de houding van de Staat, een nieuwe steunregeling) No. Bldz. 219 No. Bldz. 210 212 213 213 214 13 10 12 11 Nieuivs uit het buitenland: Argentinië: Mar del Plata Australië: Melbourne Film Festival België: Strijd tegen ongelijke concurrentie verhou dingen. Derde Internationale Dagen voor de Nijverheids- en Arbeidsfilm Canada: Festival van Vancouyer Duitsland: Wenst Bonn algehele liberalisatie van de invoer van hoofdfims Bestaat er een krach tig streven naar concentratie op filmverhuur- gebied. Frankrijk: Cannes 1960 Groot-Brittannië: Een bijzonder jaar. Italië: Aanzienlijke verlaging van de vermakelijk heidsbelasting. Fiera Internazionale di Mi- lano U.S.A. Filmbezoek iets gestegen Nieuivs uit het buitenland: Nieuwe aspecten in de economische verhoudingen (Een belangrijk Amerikaans initiatief, Weste lijke Economische Conferentie. Een geheel nieu we fase in de Europese economische betrekkin gen; Auteursrecht en droits voisins Prijs Raad van Europa. Duitsland: Toenemende strijd tegen de vermake lijkheidsbelasting Toenemende aktiviteit van de organisaties Italië: Invoering van bioscoopbonnen Nieuivs uit het buitenland: Jaarvergadering U.I.E.C. Bureau Internatio nale du Cinema (vaststelling van een werkpro- gram). Steeds sterker drang naar filmliberali- sering Het recht van vestiging in de E.E.G. (Wat wordt onder vrije vestiging verstaan? Het algemeen programma voor de vestigingsvrijheid) Duitsland: Bioscoopbezoek 1959. In welke mate beïnvloed de televisie het bioscoopbezoek Frankrijk: Journées Internationales du Cinema d'Animation Groot-Brittannië: Het einde van de vermakelijk heidsbelasting. Een langdurige strijd Nieuivs uit het buitenland: Duitsland: Theaterrecettes en verhuuromzetten. Photokina 1960. Frankrijk: Belastingverlaging in het vooruitzicht. Groot-Brittannië: Festival van Edinburgh. Ierland: Festival van Cork. Italië: Overheid beperkt onverantwoorde uitbrei ding van het bioscooppark, Fiera Internazionale di Milano, Internationaal Centre of Photograph houdt congres in Florence. U.S.A. Twentieth Century Fox treedt uit M.P. E.A. Zwitserland: Dreigende oververzadiging van de Zwitserse bioscoopmarkt. Gemeenschappelijke film- en televisiestudio in Zürich. Festival te Locarno. U.S.A. Het Amerikaans Theaterpark. Nieuwe Amerikaanse filmproduktiemaatschappij. Ameri kaanse recettes omhoog. Westduitse invoer van Amerikaanse speelfilms Eric Johnston naar Afrika Grote welvaart in Italiaanse filmindustrie Franse bioscooppark groeide in tien jaar zestien procent 214 15 215 11 216 27 217 16 218 15 218 1D 218 16 218 16 218 19

Film | 1959 | | pagina 6