Internationaal congres voor de wetenschappelijke film A lgetiicen Bed rijfsreglement Nieuwe Ledencommissie Bioscoopreclame-Exploitanten moeten voldoen. Burgemeester en Wethouders wezen et op, dat de gemeente Zaandam met nog enkele andere ge meenten dientengevolge, wat de hoogte van de tarieven van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen betreft, feitelijk in een uitzonderingspositie is komen Ie verkeren en meenden dat derhalve een verlaging van deze tarieven tot stand diende te worden gebracht, zoals reeds eerder in Amsterdam is geschied. Zij stelden daarom voor het huidige tarief van 25 voor bioscoopvoorstellingen, waarin uitsluitend films wor den vertoond, die voor de in artikel 15 van de Bioscoop wet bedoelde Centrale Commissie zijn goedgekeurd als hebbende betrekking op onderwerpen van wetenschap, nijverheid, landbouw en handel te verlagen lot 15%. Het tarief van 35 dat thans voor de meeste overige bioscoopvoorstellingen geldt (het weinig toepasselijke tarief van 45 kan naar de mening van het College zonder meer vervallen) wordt teruggebracht tot 25 met dien verstande, dat een bijzonder tarief van 10 wordt ingevoerd voor voorstellingen, waarin als hoofd film een Nederlandse film wordt vertoond, die geen re clame- of actualiteitenfilm is. Bovendien stelden Burge meester en Wethouders voor om bij invoering van deze nieuwe tarieven uit overwegingen van b i 1 l ij k- heid geen onderscheid meer te maken tussen bioscoopvoorstellingen en an dere filmvertoningen. üe Baad heeft dit voorstel in zijn vergadering, gehou den op 29 April 1959, aanvaard. De nieuwe verordening treedt in werking met ingang van de tiende dag na die waarop Burgemeester en Wethouders van het bevoegde orgaan schriftelijk bericht hebben ontvangen, dat zij door de Kroon is goedgekeurd. De Internationale Vereniging voor de Wetenschappe lijke Film (International Scientific Film Association) zal dit jaar haar dertiende jaarlijkse congres van 23 Sep tember tot 2 October te Oxford houden. Het plan bestaat om de openingsplechtigheid en de daaraan verbonden receptie te Londen plaats te doen vin don, waarna de eongressisten per speciale vervoersgele- genheid naar hel op ongeveer 60 km afstand van Londen gelegen Oxford zullen worden gebracht, waar het eigen lijke, ongeveer een week durende congres, zal worden ge houden. De gedelegeerden zullen aan het einde van deze week wederom naar Londen worden vervoerd voor de sluitingsplechtigheid. Het congres wordt gehouden in het Keble College van de Universiteit van Oxford, dal accommodatie kan bieden aan 170 personen en zalen en kamers heeft, welke ge schikt zijn voor het houden van vergaderingen. De deel nemers aan het congres zullen in het college zelf gehuis vest kunnen worden; voor iedere gedelegeerde is een zit kamer en een slaapkamer beschikbaar, terwijl de maal tijden geserveerd worden in de gemeenschappelijke eet zaal van het College. Verzoeken om inlichtingen dienen te worden gericht tot de Nederlandse Vereniging voor de Wetenschappelijke Film te Utrecht, Catharijnesingel 58, ingang Sterrenbos. Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergaderingen besloten toestemming te verlenen als be doeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de heer C. J. Jelles te Driebergen, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscoop-B, Het Centrum te Leersum, welke voorheen werd geëxploiteerd door de voormalige Firma Van l Hoft Kooiman de heer M. B. J. van der Kop te Helden, tol inschrij ving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de reizen de bioscoop (welker exploitatie is beperkt lol de pro vincie Limburg) die werd gedreven door de CV. Boyal Theater te Roermond onder de naam Bergfilm. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 28 Mei besloten toestemming te verlenen als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de N.V. Nederlandse Filmproductie Maatschappij ge vestigd te Rotterdam, tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak voor de bedrijfstakken a (de productie van speelfilms met een vertoningsduur van meer dan een uur) en e (de productie van films, niet vallende onder a, b, eend.). Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond heeft zich aan gemeld de M.V. Nederlandse Filmproductie Maatschap pij, Eendrachtsweg 10, tel. 134102 te Rotterdam, waar van directeur is de heer Mr. J. M. Landré, exploitante van een filmproductiezaak voor de bedrijfstakken a en e. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond is toegelaten de N.V. Anglo Dutch Group, exploitante van een filmpro ductiezaak voor de bedrijfstakken d en e, gevestigd aan de W. van Borsselenweg 95 te Amstelveen. Toelating donateurschap Tot het donateurschap van de Bond is toegelaten: de Commanditaire Vennootschap Commercial Artists", Herengracht 57, te Amsterdam, welke vennootschap het bedrijf van illustratie-, ontwerp- en servicebureau uit oefent en waarvan beherend vennoot is de heer L. O. S. Zoest. Beëindiging donateurschap Aangezien de N.V. Algemene Reclame Onderneming Aro-Silkolicht aan de Weteringkade 108 te VGraven- hage niet aan haar verplichtingen jegens de Bond heelt voldaan, heeft het Hoofdbestuur besloten haar toelating als donatrice ingevolge artikel IOC van het Algemeen Bondsreglement onmiddellijk in te trekken. De Nieuwe Ledencommissie van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Fxploitanten heelt af wijzend beschikt op een verzoek om toelating tol hel lidmaatschap der Vereeniging, ingediend door de N.V. Uniefilm, Steynlaan 3 te Hilversum, welke N.V. is op gericht door een lid-filmproducertt van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en zes leden van genoemde Vereeniging, en welke N.V. te doel heeft het acquireren, produceren en doen vertonen van reclamefilms, alsmede alles wat daarmede verband houdt. 11

Film | 1959 | | pagina 12