Algemeen verslag van de E.E.G.-Commissie Een nieuwe bewegingstechniek werd toegepast in de door Gerard G. Raucamp voor Carillon Films vervaardigde film in kleuren „Variations électroniques". Henk Badings schreef de muziek voor deze experimentele film, welke op Dinsdag 23 Juni te Arnhem in wereldpremière gaat. als personen die niet langer in het Parlement zitting hebben, maar er prijs op stellen van de (/roep deel te blijven uitmaken als ..buitenge wone leden". De "roep heeft ten doel in het kader van de bepalh gen zowel van het op 25 Maart 1957 te Rome tussen het Koninkrijk der Nederlanden, het Koninkrijk België, de Bondsrepubliek Duits land, de Franse Republiek, de Italiaanse Repu- bliek en bet Groothertogdom Luxemburg gesloten Verdrag tot oprichting van de Europese Econo mische Gemeenschap en de daarbij behorende Protocollen als van de internationale conventies, welke deze zes landen binden, een snelle en doel treffende integratie van de cinematografische ac tiviteiten tussen de zes landen te bevorderen, mede met inachtneming van de samenwerking met de filmbedrijven van derde landen en hun bijdrage tot de verspreiding van kennis betref fende de Europese integratie. Deze doelstellingen zullen worden nagestreefd door middel van de bestudering van de situatie en de vooruitzichten van het filmproductie- en het filmdistributie- bedrijf in elk der lid-staten en van regelingen, welke met name de volgende aspecten betreffen: harmonisatie van de onderscheiden wet gevingen, welke de cinematografische werk zaamheid regelen; ontwikkeling van de Europese samenwer king voor de vervaardiging en verspreiding van Europese filmproducten, zowel speel films als van culturele, wetenschappelijke en onderwijsfilms; toepassing van de cinematografie met het oog op een grotere en meer doeltreffende kennis van de culturele, politieke en economische problemen van de Europese integratie. De Europese Parlementaire Groep voor de Cinemato grafie heeft een Bestuur, dat bestaat uit een Voorzitter en vijf Vice-voorzitters, welke de onderscheiden deel nemende landen vertegenwoordigen, en voor een termijn van vier jaar zitting hebben. Het eerste bestuur is samen gesteld als volgt: Enrico Carboni, Voorzitter; André Boutemy, Fernand Dehousse, Jean Fohrmann, Hermann Kopf en Dr. W. J. Schuijt (Nederland), Vicevoorzitters. De Voorzitter vertegenwoordigt de Groep bij de Voorzit ter van de Algemene Vergadering, bij iedere andere in stantie en onder alle omstandigheden en convoceert en presideert zowel de vergaderingen van het Bestuur als van de gehele Groepingeval van afwezigheid of van verhindering wordt hij door een der Vice-voorzitters vervangen. Het Bestuur beraadslaagt en besluit bij meerderheid der aanwezige leden over het programma van de werk zaamheden van de Groep en de geschikte middelen en methoden om dit ten uitvoer te leggen, brengt in plenaire vergadering advies uit over de op de agenda staande vraagstukken en benoemt de Algemeen Secretaris van de Groep. Als zodanig is benoemd Enrico Giannelli. Volgens de internationale vakpers is de constitutie van deze Groep in onderscheiden landen van de E.E.G. door het filmbedrijf met instemming begroet, aangezien daar door een internationaal contactpunt is geschapen voor de bespreking van de talrijke vraagstukken, welke zich met betrekking tot het filmbedrijf bij de totstandkoming van een Gemeenschappelijke Markt voordoen. De Commissie van de Europese Economische Gemeen schap heeft inmiddels haar tweede algemene verslag uit gebracht, waarin een uitvoerig overzicht wordt gegeven over de stand van zaken in de Gemeenschap in de periode van 17 September 1958 toen het eerste verslag werd uitgebracht tot 20 Maart 1959. Dit vroege verslag is het gevolg van het feit, dat de Commissie van de E.E.G., de Commissie van de Euratom en de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. met het Comité van Voorzitters van het Euro pese Parlement overeen zijn gekomen haar verslagen voortaan kort na elkaar uit te brengen in de eerste maan den van het jaar, zodat het Parlement de controle, welke het op de werkzaamheden van de drie uitvoerende orga nen uitoefent, gemakkelijker kan coördineren. Blijkens het verslag is een algemene werkgroep van regeringsdeskundigen begonnen met de bestudering van 17

Film | 1959 | | pagina 18