Acoustiek Vloer Schilderwerk en decoratie Wat de vormgeving van de stoelen en de hoogten der stoelenrijen betreft, hier is aan gedacht het zo te maken, dat men, onafhankelijk van de plaats waar men gezeten is in de zaal, met dezelfde inspanning van het menselijk ge zichtsorgaan de film kan aanschouwen, zodat de traditio nele discreminatie van de zogenaamde voorste rij in we zen hier kwam te vervallen. Op deze wijze is gestreefd naar een gelijke mogelijkheid van beleving van de film door alle aanwezigen, hetzij men geheel achter zit of ge heel vooraan. Voor wat de geluidsabsorbering betreft, hier is de toe vlucht genomen om de binnenbekleding gelaagd en zacht te houden. Met vooropgezet doel is daarom de samenstel ling van de tegenover elkander liggende wanden verschil lend genomen ter demping, althans ter vermindering van de resonantie van twee over elkaar staande wanden. Door op deze wijze zoveel mogelijk staande trillingen te dem pen is men er in geslaagd de nagalm tot een minimum te beperken. Vermeld dient te worden, dat, wat betreft de substanties en verdeling der massa's van de stoffen der tegenovergestelde wanden, steeds contakt werd gehouden met de technische staf van de N.V. Philips te Eindhoven en gezegd kan worden, dat de intensieve service welke ge noemde technische staf te dien aanzien verleende om tot een zo goed mogelijk acoustisch resultaat te komen, fmet succes bekroond werd. Ook in de beschouwing van de acoustiek werd bijzon dere aandacht besteed aan de materialen van het hangen de plafond, zomede aan die van de vloer en de vloerbe dekking, waar gestreefd is naar een gelaagde constructie. De onderbouw van de vloer van dit theater is een gewa pende betonnen plaat met dikte variërend tussen 20 en bijna veertig cm. Als vloerbedekking is hier „Floorflex" toegepast, doch de paden langs de stoelenrijen zijn be kleed met vloerbedekking gemaakt door de Nederlandse Textielindustrie, teneinde de geluidsabsorbering zo groot mogelijk te doen zijn. Ten behoeve van de goede plaatsing der stoelen werd op de onderliggende gewapende betonnen construktie zo veel mogelijk dekking op de wapening toegepast om te zorgen, dat de bevestigingsbouten van de stoelverankering zo diep mogelijk ingebracht konden worden, teneinde een hechte bevestiging van de stoelen aan de betonnen onder laag te geven. De vloer van de zaal, welke op een lengte van dertig meter een helling heeft van 0 tot Sy2 meter, ten behoeve van een goede plaatsing van de zitplaatsen, is dus sterk hellend; men heeft niet geschroomd de onderliggende ruimten (hal, kantoren en garderobes) een ook hellend plafond te geven. In de hal heeft men dus een plafond van beton, welk plafond het verloop van de helling der bovenliggende zitplaatsen aangeeft. Bij het schilderwerk en de decoratie van deze bioscoop is steeds gestreefd het optisch effekt naar voren te bren gen. Om hiertoe te geraken heeft men het plafond in de zaal ten dele verdiept, zodoende een gelegenheid krijgen de beide trappen, welke ongeveer in het midden van de zaal samen de entree vormen.

Film | 1959 | | pagina 9