Filmpremières In het geheel van manifestaties, congressen, conferenties, forumdiscussies, ontmoetings- en andere bijeenkomsten, welke werden samengebundeld in de Internationale Film- week Arnhem 1959 en waaraan in deze aflevering van „Film" afzonderlijke verslagen worden gewijd, vormen toch de filmvoorstellingen en in het bijzonder de ver toningen in het Rembrandt Theater waar de voornaamste films uit de ogenblikkelijke wereldproductie werden ge presenteerd het pièce de résistance, waarop zich de aandacht van deelnemers, genodigden en publiek concen treerde. Vast staat, dat de belangstelling voor de filmver toningen, welke tijdens de Film week werden gegeven, die In de hal van het Rembrandt Theater heerste voor de aanvang der voorstellingen steeds een gezellige drukte. V.l.n.r.: J. L. van Leeu wen, bedrijfsdirecteur van Nova/Nederland, J. Spierdijk, filmcriti cus van „De Telegraaf' en mevr. Van Leeuwen (midden). der voorgaande filmweken verre overtrof. Een indruk van deze, volgens de pers zeer geslaagde, derde Filmweek is daarom onvolledig zonder een, zij het summier, overzicht van de filmpremières alsook van hetgeen zich verder in en om het „officiële" programma heeft afgespeeld. Gedurende de Filmweek werden in het Rembrandt Theater in druk bezochte speciale voorstellingen iedere avondvoorstelling was uitverkocht elf hoofdfilms en twintig korte films in première vertoond. Daarnaast werden nog door congresserende en andere instellingen voorstellingen gegeven in het Rembrandt Theater, het Saskia Theater, Wijkgebouw „De Rank", Paviljoen Sons- 12 beek en het Gemeentemuseum. Voor duizenden Arnhemse schoolkinderen werden door de Stichting Arnhemse Schoolbioscoop met medewerking van de plaatselijke ex ploitanten speciale filmvertoningen in de bioscopen ge geven, terwijl de openluchtvoorstellingen eveneens duizen den belangstellenden van zeer uiteenlopende leeftijds klassen trokken. Zoals reeds medegedeeld werden op Vrijdag 19 Juni in de galavoorstelling, waarmede de Filmweek in het Rembrandt Theater geopend werd, vertoond: het journaal „Nederlands Nieuws" van Polygoon-Profilti; „Tussenspel bij kaarslicht", een korte film in kleuren van Charles Huguenot van der Linden, welke gedistribueerd wordt door de N.V. City Film; de documentaire „L'enfer de Rodin", distributie N.V. Meteor Film, en de door Frangois Truffaut geregisseerde film „Les quatre cents coups", welke wordt uitgebracht door H.A.F.B.O. De middagvoorstelling van Zaterdag 20 Juni opende weer met het „Nederlands Nieuws" van Polygoon-Profilti. gevolgd door de documentaire in kleuren „Surfboats of Accra", door Sydney Latter geproduceerd voor de Uni- lever Filmsection, en de hoofdfilm „Rio bravo", voor De belangstelling van bedrij fszijde was groot. V.l.n.r.: de heer WF. Dubbeldeman, directeur van de N.V. Capitol Theater, mevr. Dubbeldeman en de heer M. Gerschtanowitz, lid van de Raad van Beheer van de Mij. Tuschinski N.V. bij de voorstelling van „Les Cousins". Warner Bros. First National Pictures geregisseerd door Howard Hawks met in de hoofdrollen John Wayne en Dean Martin. Het avondprogramma werd ingezet met het journaal „Spiegel van Nederland" van Haghefilm en Triofilm, ge volgd door „A Chairy Tale", een getekende film van Norman McKlaren, welke door H.A.F.B.O. wordt gedistri bueerd, en een kleurenfilm van Francois Villiers „Le Foulard de Smyrne", een film van N.V. Meteor Film. De hoofdfilm van deze avond was de door de N.V. Filmtrust uitgebrachte film „Hunde wollt Ihr ewig leben", ge regisseerd door Frank Wisbar met in de hoofdrollen Joachim Hansen, Wilhelm Borchert, Peter Carsten en Horst Frank. Op Zondagmiddag 21 Juni werd het programma wederom ingeleid door het journaal „Spiegel van Neder land" van Haghefilm en Triofilm en het kostelijke door Wolf en Helga Hart geregisseerde filmpje „Kleine W7elt- entdeckung" van de N.V. Centrafilm, die ook de hoofd film van deze middag distribueert, namelijk de vrolijke film „Goldene Berge", geregisseerd door Gabriel Axel met Frank Wisbar (links) regisseur van „Hunde wollt Ihr ewig leben" in gezelschap van de heer H. S. Boekman, directeur van de N.V. Filmtrust, die genoemde film distribueer!. Een graag geziene en trouwe bezoeker, die nooit ontbreekt: Sir Arthur Elton van het Film Centre te Londen en supervisor van Shell Films Unit aldaar. in de hoofdrollen Axel Bang, Henny Lindorff, Verner Tholsgaard en Ole Larsen. De3 avonds werd het journaal „Wereldnieuws" van Polygoon-Profilti vertoond, gevolgd door de door de N.V. Gofilex uitgebrachte tekenfilm van Jean Jabely „Ballade Chromo" en de door Han van Gelder voor Marten Toonder Film N.V. in opdracht van de Koninklijke Shellgroep ver vaardigde film „Paleontologie" (Schakel met het ver leden). De hoofdfilm van deze avond was de door Claude Chabrol geregisseerde film „Les cousins" met in de hoofd rollen Gérard Blain, Jean Claude Brialy en Juliette Mayniel. Deze film wordt uitgebracht door de N.V. Film verhuurkantoor Nederland. Het programma van Maandagmiddag 22 Juni opende met Polygoon-Profilti's „Wereldnieuws" en een Neder landse film, namelijk Rudi Horneckers „In Arnhem staat een beeld...". Als hoofdfilm werd vertoond „Solange das Herz schlagt", een film van Ufa-Filmex N.V., geregisseerd door Alfred Weidemann met 0. E. Hasse en Heidemarie Hatheyer in de hoofdrollen. De inzet van de avondvoorstelling was het getekende Japanse sprookje „Coeur de cristal", geregisseerd door Henri Cruel en Vo Lang. Als tweede film volgde Marten Toonders nieuwste entertainment tekenfilm „Gouden lok ken". Het hoogtepunt van deze avond was Jack Claytons „Room at the top", een film van de N.V. Filmverhuur kantoor Nederland. Simone Signoret speelt de hoofdrol J.1 Het pro gramma

Film | 1959 | | pagina 14