Op Maandag, 22 Juni, herdacht het Bestuur van de Afdeling „Het Oosten" van de Nederlandsche Bioscoop- Bond het 25-jarig bestaan der Afdeling. In het kader van de Filmweek Arnhem 1959 vonden bij deze gelegenheid diverse evenementen plaats. Zo kwamen des morgens in Restaurant Royal te Arn hem ongeveer vijftig leden van de Afdeling met hun da mes en diverse genodigden bijeen om na een welkomst woord van de Afdelingsvoorzitter, de heer J. Nijland, ge zamenlijk een bustocht naar de Hoge Veluwe te maken. Oorspronkelijk zou deze tocht ongeveer drie uur in be slag nemenj, doch wegens het zeer warme weer werd hij belangrijk ingekort en zo arriveerde het gezelschap reeds omstreeks het middaguur in Hotel Rijzenburg te Schaars- bergen, alwaar de lunch zou worden gebruikt. Onder het koele geboomte dat Rijzenburg omringt herstelde men zich eerst een weinig van de busreis om vervolgens aan tafel te gaan. De heer Nijland hield een kernachtige tafelrede waar in hij in het kort de geschiedenis van de Afdeling rele veerde. Bij die gelegenheid werd aan de dames van enige oud-Bestuursleden een bloemenhulde aangeboden. Na mens het Hoofdbestuur beantwoordde de heer J. P. M. A. Smulders de woorden van de Afdelingsvoorzitter en wens te hij de Afdeling een voorspoedige toekomst. De deelnemers aan de lunch begaven zich na afloop daarvan per bus naar de middagvoorstelling in het Rem- Boven: De Afdeling Het Oosten vierde haar zilveren jubileum met een bustocht naar de Hoge Veluwe en een gezellige lunch in Hotel Rijzenburg te Schaarsbergen, waaraan eveneens werd deelgenomen door de heer J. P. M. A. Smulders, lid van het Hoofdbestuur, en de Bondsdirecteur. Overzicht van de lunchzaal tijdens de tafelrede van de Voorzitter, de heer J. Nijland Jr. Midden: De Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, was de eerste die tijdens de receptie in „Royal" het jubilerende Bestuur en de Afdeling kwam huldigen. V.l.n.r.: de heren Joh. Miedema, Bonds voorzitter, J. Nijland Jr., Voorzitter, K. WElverding, Secretaris, J. H. Kroon, Vice-Voorzitter, H. J. Snelders, lid en J. S. Thedinga, Penningmeester van de Afdeling. Links: De heer H. S. Boekman vertolkte als Voorzitter van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders de gelukwensen van de leden van de Bedrijfsafdeling en overhandigde de heer Nijland onder het goed keurend oog van de heer Elverding een passend geschenk voor het Bestuur: een voorzittershamer. brandt Theater te Arnhem en vervolgens naar de receptie die het Bestuur des namiddags in restaurant Royal hield. Deze receptie was zeer druk bezocht en zowel de Bonds voorzitter, de heer Joh. Miedema. de Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de heer H. S. Boekman, als de Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikan ten en Filmproducenten, de heer C. S. Roem, brachten het jubilerende Bestuur en de Afdeling hulde voor het geen in het verleden tot stand is gebracht, waarbij zij hun woorden van passende geschenken vergezeld lieten gaan. Vele andere Bondsafdelingen en -Commissies hadden hun belangstelling en waardering door middel van fraaie bloemstukken tot uitdrukking gebracht, zodat een deel van de receptiezaal weldra in een bloementuin was herscha pen. Daarenboven waren van vrijwel alle geledingen van het bedrijf vertegenwoordigers aanwezig om het Bestuur hun gelukwensen aan te bieden. Namens het Ministerie van Onderwijs. Kunsten en We tenschappen kwam Dr. Hulsker, Hoofd van de Afdeling Film van het Ministerie, het Afdelingsbestuur complimen teren en ook de Burgemeester van Arnhem, de heer Ch. G. Matser, bevond zich onder de gasten. Resumerende kan worden gezegd dat deze drukbezochte en zeer geanimeerde receptie bijzonder geslaagd is en dat het als geheel een grote dag was voor de jubilerende af deling. .'■X-^:: Boven: De heer C. S. Roem, Voorzitter run de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten, kwam de jubilaresse de ge lukwensen aanbieden van zijn afdeling die hij „het jongste lid van de Bondsfamilie" noemde en welke gelukwensen vergezeld waren van een geschenk voor de bestuurstafel. Midden: De heer C. van Willigen (links), Voorzitter van de Afde- lingsraad van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en een van de eersten in de lange rij van prominenten uit de Nederlandse film wereld, die op de zeer geslaagde ontvangst van de Afdeling Het Oosten in „Royal" acte de préèence gaven, wisselt een hartelijke handdruk met de heer Nijland Jr. Rechts: De gelukwens van de heer L. ft". R. Meyer (rechts), Vice- Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmprodu centen, die hier de hand drukt van de heer J. H. Kroon (midden), Vice-Voorzitter van de Afdeling Het Oosten, wordt te oordelen naar de lachende gezichten door laatstgenoemde met een kwinkslag beantwoord. 28 29 De Afdeling „Het Oosten" jubileerde >ï'xm>,m^!;vmm:%i:iivï{.-xfm

Film | 1959 | | pagina 27